Skocz do zawartości

Pytanie o zestaw głośników Jamo s416 s412 s41


Bbb Tttt

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amplituner Onkyo SR-608 i potrzebuje do niego kolumn. Niestety mój budżet jest dość ograniczony i wynosi maks 600-700zł. 

Przeszukując oferty natknąłem się na coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-jamo-s416-s412-s41-CID99-IDvCZt3.html#b4d2ca2442

Cena wydaje się być bardzo atrakcyjna, pytanie czy ten zestaw jest coś wart tzn. gdyby był w dobrej kondycji.

Rozmiar pomieszczenia: 20m2 

Rodzaj słuchanej muzyki: każda. Od klasycznej, poprzez rock, punk, pop na HipHopie kończąc.

Może się również zdarzyć, że zostanie to podpięte do kina domowego :). 

Oczywiście jestem świadom, że w tej cenie nie można się spodziewać cudów.

Temat w dziale stereo, bo przyznam głównie interesuje mnie jakość dwóch kolumn s416. Muzycznie domyślam się, że to one będą najistotniejsze.

Edytowano przez Bbb Tttt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napisz post jeszcze raz. Zweryfikuj co jest Ci tak naprawdę potrzebne. Czy kolumny, czy subwoofer, czy może przesiadka na wzmacniacz stereo? Chcesz lepszego dźwięku to polecam klasyczny wzmacniacz stereo, ewentualnie amplituner stereo. Określ budżet na całość. Same kolumny za wiele nie pomogą przy ampli kina. 

A najlepiej znajdź temat "Jak pisać pierwsze posty na forum" i popraw wszystko wg wzoru. Dopisz też lokalizację. 

Pozdrawiam 

PS. W Myślenicach masz komis audio. Prowadzi go nasz kolega forumowy @Pumpurek. Możesz się z nim skontaktować to z pewnością pomoże. Zrobi paczkę i wyśle kurierem. Odsłuchasz sobie w domu. Spodoba się zostawisz, nie wymienisz na coś innego. Płacisz tylko za wysyłki. 

Z nowych to tylko branża. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za odpowiedź, niemniej nigdzie nie pisałem o subwooferze. Napisałem jaki amplituner mam i pod niego muszę tylko dokupić kolumny. Z tematem jak pisać pierwsze posty się zapoznałem i myślę, że umieściłem wszystkie informację jakie były zalecane. Zapewne niepotrzebnie dodałem informację o opcjonalnym podpięciu do kina bo to sprawa dla mnie trzeciorzędna, głównie interesuje mnie muzyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

 

PS. W Myślenicach masz komis audio. Prowadzi go nasz kolega forumowy @Pumpurek. Możesz się z nim skontaktować to z pewnością pomoże. Zrobi paczkę i wyśle kurierem. Odsłuchasz sobie w domu. Spodoba się zostawisz, nie wymienisz na coś innego. Płacisz tylko za wysyłki. 

Z nowych to tylko branża. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dziękuję bardzo. Niestety za dużo ich nie ma na rynku wtórnym. Znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/tannoy-f3-f-3-7737848107

dla mnie głosniki wyglądają na oryginalne, niestety nie mogę podjechać ich odsłuchać gdyż jest to 400km. Czy orientujesz się na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie takich głośników i o co zapytać? 

Sprzedawca ma same pozytywy, i sprzedaje trochę audio.

Ewentualnie, co sądzisz o takich głośnikach Mission M73 (również u tego samego sprzedawcy, cena ta sama):

https://allegro.pl/oferta/mission-m73-m-73-7761344108

Edytowano przez Bbb Tttt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...