Skocz do zawartości

Rozterki laika (kable, ustawienia kolumn,powiększenie zestawu)


SirNadol

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich serdecznie ;)
Co grać będzie (w UK ludzie się nie spieszą i sprzęt dojedzie dopiero za jakiś tydzień :( )

Amplituner Denon avr x2500h

Nagłośnienie to set Monitor Audio bronze 5.1 (przód bronze6, bronze fx na bokach, sub bronze W10, centralny... no to central bronze :D )

O co mi chodzi?

Pokój mały(18m2), ustawienie nędzne ale inaczej się nie da. Wszystko skumulowane po lewej stronie, boję się czy ten fx z prawej strony po kalibracji da radę? Tzn czy nie będę wszystkiego jakoś tak bardzo z lewej strony słyszeć? Fx-y będą  zawieszone praktycznie pod samym sufitem.

Kable: grubość 2.5mm wystarczy?

Głośnik centralny: chcę go postawić za tv. Czy to będzie miało duży wpływ na jakość dźwięku?
W przyszłości chciałbym rozszerzyć do 7.1, tylko: czy to ma sens w takim małym pomieszczeniu? Jeśli tak to MA bronze 1czy 2? Głośniki stałyby na podstawkach po bokach kanapy możliwie jak najbardziej z tyłu. Za dużo jednak w tym temacie nie osiągnę. Proszę powiedzcie mi jak wy to widzicie...?

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SirNadol napisał:

Wszystko skumulowane po lewej stronie, boję się czy ten fx z prawej strony po kalibracji da radę?

wątpię.

 

1 godzinę temu, SirNadol napisał:

czy nie będę wszystkiego jakoś tak bardzo z lewej strony słyszeć?

nie wiem. Nie próbowałem ale ustawienie jest beznadziejne.

 

1 godzinę temu, SirNadol napisał:

Kable: grubość 2.5mm wystarczy?

2x2,5 będą okej.

 

1 godzinę temu, SirNadol napisał:

Głośnik centralny: chcę go postawić za tv. Czy to będzie miało duży wpływ na jakość dźwięku?

nie powinno. Zależy jak daleko z tyłu?

 

1 godzinę temu, SirNadol napisał:

W przyszłości chciałbym rozszerzyć do 7.1

Jest bardzo mało filmów 7.1 to po co? Lepiej skup się na 5.1 lub stereo

 

1 godzinę temu, SirNadol napisał:

Proszę powiedzcie mi jak wy to widzicie...?

Ogólnie to masakra. Rozstaw beznadziejny. Ja wolałbym już stereo niż głośniczki surround aby tylko przeszkadzały i efekt mizerny. Subwoofer też wątpię żeby to było jego najlepsze miejsce.

Ja bym przemeblował całość albo został przy stereo. Jak przyjdzie sprzęt sam sprawdź jak to działa. Opisz wrażenia czy miałem racje :) trzym kciuki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie pewien "standard" problemu.

Nie mam możliwości na prawidłowe ustawienie kina ale głośników nakupię od groma - no przecież jak ma być kino to pełną gębą ;)

Może wpierw poczytaj jak powinny być rozstawione głośniki w relacji do słuchacza/oglądacza ;)

Jeżeli nie możesz zapewnić u siebie takiego ustawienia, zrezygnuj z wielu kanałów. Zostan przy stereo + ew. sub .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wlasciwie to takich odpowiedzi chyba się spodziewałem ☹️. Niewiele w tej chwili mogę z tym zrobić. Postaram się dodać temu pokojowi odrobinę chociaż więcej przestrzeni. Może to biurko uda mi się na inną ścianę wrzucić a całość postawić bardziej na środku. Zobaczymy jak zagra. Wiem też, że to dużo głośników na takie malutkie pomieszczenie ale dla mnie ten sprzet jest na lata a na tym mieszkaniu będę jeszcze max rok i przeprowadzka. Z racji tego, że to tymczasowe rozwiązanie nie chciałem bawić się w wieszanie tv. Ale chyba jednak będę musiał. Wylaliście na mnie wiadro lodowatej wody???. Za to dziękuję... bo czasami się człowiek po prostu napali i nic do niego nie dociera. Nie chciałem znowu bawić się w zmianę sprzętu za rok dlatego teraz jest tak a nie inaczej. Cóż, jeszcze raz dzieki. Jak macie jakieś pomysły co do przemeblowania (nie chcę ale widzę, że będę musiał) walcie śmiało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SirNadol napisał:

Nie chciałem znowu bawić się w zmianę sprzętu za rok dlatego teraz jest tak a nie inaczej.

Kup amplituner kinowy i dwie kolumny, później w nowym pomieszczeniu będziesz kombinował.  Zestaw jeśli nie przyszedł to możesz zwrócić. I przy przeprowadzce będzie wygodniej z mniejsza ilością kartonów.

Nie boisz się ,że Cię okradną? z tego co wiem to w UK polaków okradają na potęgę. Przynajmniej tak było kiedyś nie wiem czy do tej pory coś się zmieniło..? 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuń trochę kanapę w prawo i wysuń do przodu. FXy oddaj, kup jakieś małe podstawkowe i ustaw na podstawkach (na wysokości uszu - chyba że masz bardzo niski sufit ;)) ciut za kanapą.

Kanapa będzie Twoim miejscem odsłuchowym kina. To ona powinna być w centrum dźwięku. Te FXy kompletnie nie pasują do tego pomieszczenia.

Swoją drogą nie za mocne te głośniki na tak małe pomieszczenie? Faktycznym pomieszczeniem odsłuchowym jest lewa część salonu i wygląda na to że ma jakieś 12 metrów. Chyba że docelowo planujesz większy salon po przeprowadzce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarz, mogę to spokojnie zwrócić nawet jak odbiorę. Jeszcze jak będzie trzeba to po to przyjadą i zabiorą. Więc jak nie zagra to się tego pozbędę?... Co do kradzieży odpukać na razie nic się nie dzieje. Ale na wszelki wypadek mam chatkę ubezpieczoną?.

Dannon, tak też myślałem żeby zrobić. Wszystko przez lenistwo... I przez tą cholerna wyprowadzkę, która się odwleka już drugi rok. 

Zestawu słuchałem w podobnych warunkach, z tym że ustawienie było na krótszych ścianach. Pokój około 21m. Wiem, te 3m potrafią zrobić różnicę. Muszę przyznać, właśnie fxy się sprawdziły jak dla mnie idealnie. Na podstawkowych też nie było źle?. Następny salon będzie duży choćbym sam miał go od podstaw wybudować?

Teraz zostawię jak jest, po instalacji opiszę wrażenia albo ich brak. Potem będę zmieniać i pisać dalej o wrażeniach, a potem najwyżej oddam to w cholerę i będę zachwycać się dźwiękiem z tv. Bardzo Wam dziękuję wszystkim. Ja po prostu jestem cholernie niecierpliwy i chce już i koniec i nieważne czy będzie dobrze czy nie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Na tym schemacie FXy są źle ułożone.

Piotrze,

Wracam po nocce, czytam i nie wierzę. Co ten chłop mi tu pie... Znaczy opowiada... Czekając na zestaw z nudów czytałem jakieś manuale z MA, setki razy oglądałem zdjęcia itd itd. Bardzo się zdziwiłem teraz jak spojrzałem na nie znowu i stwierdziłem... Że masz w 100 procentach rację ?. Oczywiście, że są źle umiejscowione. Po bokach nie dam rady ich walnąć z tyłu, pójdą całkiem na tylną ścianę. No nic, teraz tylko pozostaje czekać na to wszystko i zacząć wtedy kombinowac. Dzięki bardzo, że mi zwróciłeś na to uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...