Skocz do zawartości

Głośniki microlab 7c, podłączenie do tv


stonas

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem głośników microlab 7c. Testowałem je na dwóch telewizorach, jeden z wyjściem sluchawkowym gdzie dźwięk z głośników jest ok. Drugi (docelowy, gdzie chciałbym żeby te głośniki były podłączone) z wyjściem optycznym, jakość dźwięku jest nieporównywalnie gorsza do tv z wyjściem sluchawkowym. Próbowałem to obejść, testowałem 2 konwentery różnych firm w cenie ok 100zl, z optycznego na cinch, ale jeśli to pomogło to niewiele, dalej głośniki podłączone do innego tv z wyjściem sluchawkowym grają o niebo lepiej. I pytanie brzmi czy można to jakoś obejść aby głośniki grały na miarę swoich możliwości, tak jak podłączone bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego jack. 

Ps. Proszę o usunięcie tematu z drugiego działu, bo ten jest chyba odpowiedni. 

Nikt nie ma pomysłu na to? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na optyku jakości nie tracę, jedynie głośność. Do zwykłego oglądania tv optyk nie będzie przeszkadzał bo nie ogląda się filmu na niewiadomo jak dużej głośności. Muzyka będzie z laptopa. Pytanie czy jest jakieś rozwiązanie żeby podpiąć wszystko razem, tak żeby dźwięk był z tv jeśli oglądam tv a jeśli puszczę muzykę z lapka żeby leciało z głośników bez konieczności przełączania kabla? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas

Jest rozwiązanie, dobry dac załatwi sprawę. ?

Jaki masz budżet? Tanio i dobrze to trzeba liczyć 500-600 zł (taki kompromis) za używany np. Coś od Nostromo lub nowy trochę gorzej CA dac magic 100. 

Pozdrawiam 

PS. Czasem zdarza się okazja i można kupić taniej, ale trzeba szukać i uzbroić się w cierpliwość. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przeznaczyłem te 700zl na głośniki i nie planowałem wydawać drugie tyle ? microlaby mogę jeszcze zwrócić więc może propozycje czegoś innego w tym samym budżecie co grałoby lepiej niekoniecznie nowy sprzęt... Choć myślę że solo 7c nie grają najgorzej znając się na jakości jak zwykły Kowalski. Do tej pory grały stare creativy 2+1. Oprócz tego że będę mógł korzystać z dźwięku z tv i laptopa bez przekładania kabla co jeszcze zyskuje kupując daca? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas

Co ja bym zrobił? Oddałbym do sklepu dołożył 600-700 zł i kupiłbym audio z prawdziwego zdarzenia ?

Z cen na allegro wynika, że zestaw solo 7c kosztował około 600-700 zł. Robi nam się drugie tyle co daje całkiem niezły budżet na początek. 

Kupiłbym używany zestaw stereo. Ja swój pierwszy zestaw kupiłem w podobnym budżecie. 

Napisz przynajmniej jak duży masz pokój i co będzie źródłem, czyli z czego chcesz puszczać muzykę. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas  Nowy w tej cenie to kiszka.. Używany całkiem inny poziom. ?

Masz jakieś preferencje dźwięku? Umialbyś napisać jaki dźwięk Ci się podoba? Na co zwrócić szczególną uwagę? 

A myślałeś np. o tym by puszczać muzykę po wifi bez laptopa ze smartfona? Nie musiałbyś komputra podlączać. Dostęp do serwisów muzycznych, Tidal, Spofity oraz Youtube ?? 

Oczywiście jak ma być laptop źródłem to będzie. Ale chodzi tylko o wygodę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli byłaby taka możliwość to jak najbardziej jestem za :) a co do dźwięku to ciężko powiedzieć, jestem laikiem w tej dziedzinie, no ale na pewno docenilbym jakość dźwięku, czystość, fajny głęboki bas. Zdam się na twoje i może kogoś innego propozycje :)

Microlaby grają dla mnie powiedzmy znosnie ale nie jest to na pewno pełnia szczęścia :d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas

Masz jutro czas by podzwonić? Nasz kolega forumowy @Pumpurek ma komis używanego audio. Zadzwoń do niego jutro to złoży Ci fajny zestaw stereo. Sprzęt sprawdzony, dostaniesz gwarancję oraz w późniejszym okresie możliwość wymiany na coś lepszego. W rozliczeniu odsyłasz "stary". Dopłacasz tylko różnicę i koszt wysyłki. 

Odlicz od tego (budżetu) około 170 zł na Google Chromecast audio lub Chromecast 2, jest jeszcze Chromecast 3 i 4K, ale ja bym wybrał któryś z tych dwóch pierwszych. Tym pierwszym przesyłasz tylko dźwięk, drugim prześlesz dodatkowo obraz, czyli np. Filmy, Koncerty, video klipy. 

Sklep, który polecam to x-kom. (Sam tam kupiłem Chromecasta). Zamówienie możesz złożyć telefonicznie. Jest trochę drożej niż na allegro, ale jak czytałem te wszystkie opinie to odpuściłem.

Myślę, że teraz to i tak nie ma za dużego znaczenia co kupisz. Bo z dźwiękiem musisz się odsłuchać, przyzwyczaić. Początkowo będzie suuuper, a z czasem zaczniesz zauważać pewne niedostatki. Ale tym się nie martw. Wrócisz na forum i już bardziej osłuchany napiszesz co konkretnie chciałbyś zmienić w dźwięku. 

Pod spodem wklejam link z przedmiotami kolegi Pumpurka z allegro. https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek?order=d

Jak będziesz rozmawiał z Pumpukiem, powiedz mu, że źródłem będzie Chromecast, a Ty potrzebujesz wzmacniacz, kolumny i przewody. Powiedz też o wielkości pomieszczenia i dźwięku jaki oczekujesz. Dostaniesz wszystko kurierem. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z odsłuchem ciężko bo nie mam takiej możliwości. Ale też zdecydowałem sie na missiony. Mam nadzieję że będę zadowolony :)

@S4Home

Dlaczego zaryzykuje?

Dobra, kolumny, wzmak i kable głośnikowe już do mnie jadą. Pytanko jeszcze, bo jest to w sumie pierwszy mój taki zestaw i nie chciałbym czegoś uwalic. Tak jak pisałem kolumny maja być na stałe podpięte do tv przez wyjście optyczne bo tylko takie mam w tv...jednocześnie chciałbym łatwo przełączać się pomiędzy źródłami...laptop podłączony pod kolumny, konsola, bądź puszczanie muzyki przez WiFi z lapka czy telefonu. Jak najmniej chciałbym tracić na jakości dźwięku. Co musiałbym dokupić, jakie kable, co z czym połączyć żeby było tak jakbym chciał. pozdrawiam. 

@1Ender

@S4Home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor podepniesz w dwójnasób albo przewodem mini jack - 2x RCA, z gniazda sluchawkowego do wejścia liniowego wzmacniacza, albo z gniazda optycznego lub koaksjalnego do daca, a z daca do wzmacniacza. Pma 725 nie ma ani optyka, ani koaksjalnego. 

By podłączyć optykiem potrzebujesz albo daca, albo wzmacniacza z daciem. 

Ile zostało kasy na dac? Kupiłeś chromecast? Co będzie źródłem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Czyli jeśli chce połączyć tv ze wzmakiem to tak czy siak Dac musi być, innej opcji nie mam?? 

Kasy już nie chciałbym za wiele przeznaczać, bo i tak swój limit podwoiłem. Przeglądałem już dacki i FIIO D03 Taishan jest tani i ma dużo pozytywnych opinii, wiadomo że za tą kasę nie jest to sprzęt z najwyższej ani nawet średniej półki, ale mój zestaw audio też nie jest więc może w tym wypadku spełniałby swoje zadanie, przynajmniej tymczasowo. 

Chromecasta jeszcze nie kupiłem, ale zamierzam, rozumiem że jest on niezbędny jeśli chce puszczać muzykę z tel lub laptopa przez WiFi?? 

Źródłem muzyki będzie właśnie telefon, laptop, YouTube, utwory mp3, flac, może Spotify. 

Chyba że jest jakieś lepsze rozwiązanie bez większego nakładu finansowego. 

 

Edytowano przez stonas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas

Chromecast to jedna z najtańszych opcji by puszczać, "strimować" muzykę. Swoją drogą bardzo dobre urządzenie. Jakość muzyki Spofity nawet w podstawowej opcji bez premium bardzo dobra. Nie testowałem jeszcze premium. Polecam Chromecast 2 lub 3.

Wystarczy, że laptop będzie miał Bluetooth. To wtedy taki fiio d03 zda egzamin. Na początek fiio wystarczy. Natomiast dopłacając 100 zł możesz się przenieść o klasę lub dwie wyżej kupując dac nostromo uX1 za 230 zł. W tym wypadku wydanie 100 zł więcej uważam za uzasadnione.

 http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/39-dac-nostromo-ux1.html

Gdybyś nie miał Bluetooth w komputerze to możesz rozpatrzyć zakup daca nostromo Hypnos za 520 zł. Dostępny na stronie firmy. Pomijam świetny CA dac magic 100, który jest do kupienia w podobnym budżecie. 

Gdybyś miał jakieś wątpliwości to najlepiej jakbyś skontaktował się z Panem Markiem z projektu Nostromo. 

Przy zakupie przez internet masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Nie dotyczy osób prawnych. Kupować trzeba z rozwagą, bo ustawa ustawą a nie wszyscy respektują zapisy prawne. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Piotr, a może masz zwykle tanie miedziaki OFC, za parę złotych, które możesz polecić na początek? Byle nie CCA ?

Uważam, że na początku, przy pierwszym audio nie ma się co pchać w droższe przewody. Tym bardziej, że trzeba się odsłuchać z zestawem. I wyrobić sobie zdanie co nam odpowiada w dźwięku, a co nie. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...