Skocz do zawartości

Głośniki microlab 7c, podłączenie do tv


stonas

Recommended Posts

To znaczy, że jakość dźwięku będzie dużo lepsza. Zadzwoń do źródła. Pan Marek z Nostromo, chętnie Ci wyjaśni od strony technicznej. Zwróć też uwagę, na wielkość daca i ilość zastosowanych elementów oraz jakość tych elementów, która jest dość słaba w fiio. To wszystko ma wpływ na dźwięk. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender @S4Home

1. Umknely mi posty o kablach, te miedziane ofc to też taki sobie wybór jeśli chodzi o kable głośnikowe? 

2. Została mi kwestia podłączenia tego wszystkiego. W komplecie do tv dostałem takie kabelki jak na foto ale one chyba mi się chyba w tym przypadku nie przydadzą? Te 3 są razem i na drugiej stronie zolty jack i tak samo te dwa (niebieski i czerwony) z drugiej strony błękitny jack. 

20190116_132026.thumb.jpg.e614e590f7b535ed19a3e3b8c03acf47.jpg

Na pewno muszę kupić kabel optyczny, gdzie jedna stronę włożę w gniazdo w tv a druga w daca? Z drugiej strony daca kabel z końcówkami 2x cinch i do wzmaka też 2x cinch czy jack czy na odwrót? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas  Mam bardzo dobre przewody głośnikowe do sprzedania. Zajrzyj do działu sprzedam na forum. Tam jest link. Czy ponad 5 m na 2 kolumny wystarczy? Musiałbyś sobie zrobić 2 odcinki. 

TV - dac. To jaki dac kupujesz? Optyczny kup sobie jakiś profilink i wystarczy. Zmierz sobie jaką długość potrzebujesz.

Dac - wzmacniacz. Potrzebujesz jeszcze przewodu 2X RCA - 2X RCA myślę że 1m wystarczy, ale jeszcze sprawdź. Używany do 30 zł kup ofc, najlepiej kierunkowy. 

Jak się odsłuchasz będziesz kombinował z przewodami. 

Pozdrawiam 

19 minut temu, stonas napisał:

@1Ender @S4Home@S4Home na pewno muszę kupić kabel optyczny, gdzie jedna stronę włożę w gniazdo w tv a druga w daca? Z drugiej strony daca kabel z końcówkami 2x cinch i do wzmaka też 2x cinch czy jack czy na odwrót? 

Optyk do TV drugi koniec dac.

Sprawdź czy nie masz w TV gniazda SPDiF tu byłby lepszy trochę dźwięk niż po optyku. Wygląda jak czincz. A przewód potrzebny jest koaksjalny ekranowany, kierunkowy. 

Od daca jak pisałeś. 2x RCA - 2x RCA. Mini jack nie używasz. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas

Nie kupuj produktów, które nie są sprawdzone. 

Wśród przewodów głośnikowych istnieją oznaczenia OFC oraz CCA. OFC to miedź beztlenowa, CCA to powlekane aluminium miedzią. Tych drugich się wystrzegaj, bo bardzo degradują dźwięk. 

Czasem producenci dają oznaczenia OFC CCA na jednym przewodzie. Nie daj się nabrać!! Tego się nie kupuje! 

Napisz mi ile chcesz przeznaczyć złotówek za mb przewodu i ile metrów potrzebujesz. 

A badziewia nie kupuj chyba że użyjesz jako sznur do bielizny ?

Pozdrawiam 

PS. Przykładowy tani dobry przewód głośnikowy Cordial nie całe 8 zł za mb, z miedzi OFC, przekrój 2,5mm2 

https://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-cordial-cls-225-2x2-5mm2-i6768790325.html

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stonas  Już Ci odpowiadam. Przewody jakieś używane poszukam.

Optyk bez znaczenia. IC, RCA ma znaczenie, ale teraz wystarczą Ci tanie, solidnie wykonane, dobrej firmy, OFC. 

Twoje przewody głośnikowe: Sczytaj dokładnie co jest nadrukowane na przewodzie. I napisz nam. 

Przewody możesz delikatnie przetrzeć papierem ściernym. Im mniejsza gradacja tym lepiej. Powiedzmy coś pomiędzy 150-250. 

Jak nie ma CCA to je zostaw. ?

Przewody kupisz jak będziesz miał lepszy wzmacniacz. Kiedyś w przyszłości. Na słabszych systemach różnice są zauważalne, ale nie w takim stopniu na lepszej klasy sprzęcie. Teraz uważam to za zbędny wydatek. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Audio high fidelity 2x2,50mm2 01621 takie oznaczenie jest na kablu 

@1Ender

I kolejne chyba najbardziej banalne pytanie z mojej strony, ale ostrożności nigdy za wiele

Czy dobrze zamontowalem kabelki przy kolumnach? Przedzialem przez otworki i wystarczy dokrecic srubka? 

20190117_102420.thumb.jpg.ab7165cbebf5e6b2f8c3734ded422021.jpg

W wzmacniaczu analogicznie prawa kolumna pod R, plus do plusa, minus do minusa, tak samo z lewej. Gołe kabelki przedziac przez te wciecia w czarnym plastiku i dokrecic nakretke czy muszę mieć jakieś końcówki przy tych kablach? 20190117_103942.thumb.jpg.0e18f4fc526268c158a83a804785fc13.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...