Skocz do zawartości

kino domowe


north

Recommended Posts

Cześć!

O sobie - jestem ex DJem ;) grałem muzykę głównie elektronika (techno, minimal, house), ciągle mam moje vinyle zakurzone plus vinyle mojego taty stara dobra muza polska, reggae, jazz. Dotychczas miałem swój pokój i tam rozstawione studio czyli dwa gramofony mixer inne gadżety i monitory studyjne Yamaha HS-80M i mi to wystarczało w zupełności, a do laptopa mam stare poczciwe Bose Companion 2.

Ale czasy się zmieniają, kupiłem sobie LG OLED i chce zrobić centrum rozrywki w salonie czyli konsola, filmy, muza itd. salon to 33m2 wraz z aneksem.  Budżet to 10-16k 

Prawdopodobnie gramofony przeniosę do salonu i chciałbym podłączyć je pod wzmacniacz a jako że nie potrzebowałem nigdy wzmacniacza bo na monitorach mi idealnie się grało i słuchało nie znam się na tym kompletnie. 

Czy moje Yamahy można wykorzystać w kinie domowym?

Podobają mi się opinie o zestawach Klipsch np KLIPSCH RP-280FA + KLIPSCH RP-450CA i potem ewentualnie rozbudować na tył, ale nie wiem czy jest sens kupować tą centralną bez tylnych. Inny wybór to KLIPSCH REFERENCE PREMIERE RP-280F 5.0. Szczerze to nie rozumiem czemu drugi zestaw pomimo 5 kolumn jest tańszy od pierwszego 3 kolumnowego. 

Wzmacniacz nie wiem jaki a chciałbym żeby podłączyć do niego wszystko tzn mixer od gramofonów, tv, konsole, słuchać muzę oglądać filmy. 

Z odsłuchów to tylko znajomy zrobił na mnie wrażenie Dali Fazon Sat x5 + sub e12 i jakies audio monitory na efekty po bokach. Byłem w szoku jak to grało i też myślałem że może właśnie taki mały zestaw kupić ale raczej duże kolumny to inny dźwięk.

 

Poproszę o poradę, już wiem że nie kupie soundbara ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, north napisał:

Poproszę o poradę, już wiem że nie kupie soundbara ;)

No szkoda :). Ale spokojnie za xx..lat nie będzie już głośników ,a dźwięk będzie wydobywał się z bliżej nieokreślonego urządzenia :)

A tak na serio to nie napisałeś najważniejszego ile m2 pomieszczenie?

Słuchałeś głośniczków Dali Fazon Sat x5, a klipsich? przede wszystkim odsłuch. Ale zestaw jaki napisałeś często się tu powtarza jako polecany. Oraz heco aurora 1000.

Z amplitunerów przejrzyj się: Denon 3/4XXX, Marantz 6013 są dość uniwersalne kino/stereo. Oczywiście nie zastąpią amplitunera stereo.

Bardzo mnie ciekawi twoja opinia jak już kupisz sprzęt i porównasz go z tym co ma kolega "Dali Fazon Sat x5" czy można liczyć ,że opiszesz tutaj wrażenia jak całość będzie już grała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon 33m2 wraz z aneksem, fakt ze trzeba odsłuchać najpierw u sprzedawcy potem w domu i podjąć decyzję ale zanim pójdę do sklepu staram się samemu dowiedzieć czego lub co jest mi potrzebne ;)

O tego nie wiedziałem że apmli od kina/stereo jest gorszy od samego stereo...

Oczywiście opiszę i postaram się porównać wrażenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z Klipsch ok ale nie idż w model FA, tylko klasyczne RP280. Model FA jest nieproporcjonalnie droższy. Traci na zakupie po odpakowaniu znacznie.

Minimal, techno, Schranz, czy Psytrance będą na tym grac super. Ale już starszy Rock, jazz itp nie bardzo. To kolumny jasne, estradowe które znasz z klubów. Wydajnośc kosztem jakości. W kinie jest rewelacja. W stereo różnie.

Alternatywą na pewno jest Magnat Quantum 757, który jest także jasny ale nie ostry, do tego jego bas jest deczko miekszy co lepiej sprawdza sie w muzyce.

A wykonanie to klasa do przodu.

Klipsch wygrywa centralnym 440 / 450 C tu nie ukrywam.

A co do samego ampli to polecam Denona X3500 bo to najtanszy model z dobrą kalibracją i pre outem a w tej cenie i tak trzeba kupić końcówkę mocy.

Ewentualnie Yamaha 1080 ale tu jest znacznie drożej.

 

Zapraszam po wypożyczenia i lepsze ceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, north napisał:

Podobają mi się opinie o zestawach Klipsch np KLIPSCH RP-280FA + KLIPSCH RP-450CA i potem ewentualnie rozbudować na tył, ale nie wiem czy jest sens kupować tą centralną bez tylnych. Inny wybór to KLIPSCH REFERENCE PREMIERE RP-280F 5.0. Szczerze to nie rozumiem czemu drugi zestaw pomimo 5 kolumn jest tańszy od pierwszego 3 kolumnowego.

 

38 minut temu, S4Home napisał:

Z Klipsch ok ale nie idż w model FA, tylko klasyczne RP280. Model FA jest nieproporcjonalnie droższy.

tu warto jeszcze rozwinąć, bo tej wiedzy kolega chyba posiada (inaczej znałby powód różnicy w cenie). Te fronty z końcówką FA są poprostu z dodanym w górnej części atmosem, takim "udawanym", odbijanym od sufitu, a cena jak zauważyłeś i co podkreślił Piotrek, znacznie wyższa. Sama gra kompletnie nie warta świeczki. I czy to Klipsch, czy inny producent, te odbijane atmosy można, a nawet należy sobie darować. Jeżeli ma być atmos, to rasowy, z kolumnami montowanymi na/w suficie.

Podłączenie wszystkich wymienionych urządzeń peryferyjnych spokojnie zaspokoi ampli KD, z jednym wyjątkiem - gramofonu. Tu nie będzie dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

postarajmy się to wszystko uporządkować. Musimy oddzielić Twój system estradowy od domowego. Monitory Yamaha to konstrukcja aktywna, której raczej nie wykorzystasz w systemie kina domowego. 

Wracając do konfiguracji, jeśli zależy Ci na kompletnym i uniwersalnym zestawie, który swietnie sprawdzi się w odsłuchu wielokanałowym, da radę także w stereo. Przy odsłuchu natomiast zakładamy, że lubisz dźwięk swobodny, dynamiczny, trochę efektowny, wybór kolumn Klipsch jest jak najbardziej optymalny. Spójrz jednak na najnowszą serię Reference Premiere, które są troszeczkę inaczej zestrojone jest poprzednimi. Grają spokojniej, bardziej plastycznie, dociążonym dźwiękiem, to duże zalety przy odsłuchu muzyki. Moja propozycja to Klipsch RP-6000F z ewentualnie nastawiamy do Dolby Atmos RP-500SA, głośnik centralny RP-600C oraz kolumny efektowe RP-500M. Całość możesz wspomóc subwooferem R-115SW lub SVS PB-2000 lub w wersji zamkniętej SB-2000. Najlepszym amplitunerem do tego zestawu będzie Onkyo TX-RZ830.

Oczywiście to tylko jedna z wielu propozycji, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

czesc, mialem troche przestoj ale wybralem sie na pierwszy odsluch i posluchalem dwoch zestawów Paradigm Monitor SE 3000F  i Klipsch R-620F na wzmacniaczu za 3k czyli zestaw bardzo budzetowy w okolicach 5k. No cos tam grało ale w porownywalnie do moich monitorów Yamaha wiec nie zrobilo to na mnie wrazenia..

nastepnie poprosilem o podlaczenie PMC twenty5.26 bo akurat staly te kolumny i jakis wzmacniacz nie pamietam ale cos konkretnego.

Zjechałem na podłoge... to jest to do czego chce zmierzac i predzej odejde od kina na rzecz dobrego stereo na ktory poslucham muzyki i film obejrze. 

Cena za PMC jest mega i nie moja półka czy moge poprosic o zestawy w wersji tanszej ale w tym kierunku? PMC 23 jest w zakresie mojego budzetu  niestety nie sluchalem jeszcze ale poprosze o inne pozycje plus jakis wzmaczniacz tylko nie wiem jaki. Wazne zeby podlaczyc gramofon, posluchac radia internetowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Klipscha były Ci proponowane kolumny z serii RP, a Ty wziąłeś na odsłuch R620, najniższą serię Klipscha za 1,5k , po czym zestawiasz ją z kolumnami za kilkadziesiąt tyś. i jeszcze się dziwisz, że powaliły Cię na podłogę :) od razu trzeba było zaznaczyć, że wspomniany przez Ciebie budżet 10-16k jest na same kolumny, to propozycje pewnie padłyby inne. Ale dobrze, że masz już utartą ścieżkę i obrany kierunek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie sens ma, bo właśnie na własnej skórze można się przekonać, jakie są różnice w brzmieniu kolumn, w różnych przedziałach cenowych (a różnice zdecydowanie występują). Wtedy pozostaje tylko kwestia ustalenia indywidualnego budżetu i wybrania koszuli najbliższej swojemu ciału ;) 

W każdym razie kolejny temat potwierdzający, że własnego odsłuchu nie zastąpi nawet tysiące opinii internetowych.

powodzenia w poszukiwaniach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...