Skocz do zawartości

Kino domowe do 8k


Sbenios

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

 

Od długiego czasu chciałem kupić zestaw kina domowego, ale jakoś zawsze nie było po drodze.

Na początku chciałem, aby był to zestaw 5.0 ze względu na to, że w aktualnym mieszkaniu nie bardzo mam miejsce na jakiś duży sub. Jako, że nie jestem audiofilem chciałem jakieś Onkyo, może Denona + Jamo s628 ze względu na duży głośnik niskotonowy z boku (zawsze zagra lepiej jak wbudowane głośniki w TV). Po lekturze paru wątków i odrzuceniu Jamo, spodobał mi się zestaw Audio Pro Avanto, ale niestety już tutaj nie dostępny albo za chore pieniądze.

Stwierdziłem więc, że zmienię założenia i zagości zestaw 5.1 i zakup podzielę na raty, tj najpierw amplituner i kolumny podłogowe, a potem reszta.

Aktualnie mieszkam w DE więc w grę wchodzą produkty dostępne również na tutejszym rynku. Ewentualnie mogę kupić w PL, byle żeby gwarancja również była uznawana tutaj.

Za dobrą cenę mogę kupić tutaj Onkyo TX-NR686, mogę też dołożyć np. do RZ-730 o ile się opłaca. Co do głośników w okolicy nie mam za bardzo żadnego porządnego sklepu Audio dlatego z odsłuchem muszę się wstrzymać do wizyty w PL, ale wcześniej chciałbym już wiedzieć konkretnie o które zestawy mógłbym prosić do przygotowania (Sklepu będę szukał na pomorzu, także namiary na jakiś sprawdzony proszę śmiało pisać). Mój faworyt to Magnat Shadow 207 (ewentualnie 209) + 213 + 203 + SUB300A.

Budżet około 8,5k PLN / 2k Euro - na kompletny zestaw i okablowanie.

Sprzęt prawdopodobnie będzie używany w późniejszym czasie w większym salonie, około 25 - 30m2 (rodzina się powiększa i chyba trzeba zmienić lokum). Rysunek poglądowy i dane poniżej. Proporcje słuchania muzyki i oglądania filmów też się zmieniły. Teraz bardziej muzyka około 75% + Film 25%, ale to różnie, zależy na ile dzieci pozwolą :) Muzyka którą słucham to: Rap/Hip-Hop, Rock, czasem jakieś starsze spokojne kawałki. Żona lubi posłuchać w zasadzie wszystkiego :) Kolor zestawu raczej czarny, połysk czy mat obojętne. Sprzęt podpięty będzie do TV Sony XE9005.

 

I teraz moja prośba do Was o doradzenie co za tą kwotę mógłbym wziąć jeszcze pod uwagę/zmienić.

 

Z góry dziękuję.IMG_20190109_120134.thumb.jpg.2e48388201e1f1fcbb4d28513247411c.jpg

Edytowano przez Sbenios
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj,

zacznę od elektroniki - biorąc pod uwagę Twoje preferencje, rzeczywiście dobrą opcją będzie wybór marki Onkyo. Model TX-NR686 to ciekawa opcja, natomiast jeśli można sobie pozwolić na urządzenie z wyższych serii, namawiam. Już model TX-RZ730 będzie bardzo dobrą opcją.

Kolumny - jeśli pasuje zestaw w kolorze białym piano, to zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną - https://www.q21.pl/product/search?query=audio+pro+avanto. Jeśli natomiast idziemy wyżej z klasę systemu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje zwróciłbym uwagę na kolumny Polk Audio Signature S55E. To będzie zdecydowanie lepsza, ale także droższa opcja od Magnat Shadow 209 (207 zginą w Twoim salonie, a różnica cenowa nie jest duża). Spójrz także na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. Jeśli natomiast lubisz bardziej ciepły, miękki, plastyczny charakter dźwięku, dobrym wyborem będzie na pewno Heco Aurora 700.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Kolumny - jeśli pasuje zestaw w kolorze białym piano, to zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną - https://www.q21.pl/product/search?query=audio+pro+avanto.

Z tego zestawu napewno rezygnuje na rzecz 5.1 a kolor tylko czarny wchodzi w grę.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli natomiast idziemy wyżej z klasę systemu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje zwróciłbym uwagę na kolumny Polk Audio Signature S55E. To będzie zdecydowanie lepsza, ale także droższa opcja od Magnat Shadow 209 (207 zginą w Twoim salonie, a różnica cenowa nie jest duża).

Niestety ta opcja przekroczy mój budżet, także odpada (chyba, że źle zorientowałem się z cenami). Na znanym portalu aukcyjnym macie set 5.0 wystawiony za 6,8k bez amplitunera i suba.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Spójrz także na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25.

Te odpadają bo mi osobiście się wogóle nie podobają.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli natomiast lubisz bardziej ciepły, miękki, plastyczny charakter dźwięku, dobrym wyborem będzie na pewno Heco Aurora 700. 

Tutaj zmieściłbym się z kompletnym SETem i ampli w budżecie. A jak wygląda porównanie z Magnatami?

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu oraz indywidualne wyceny. 

W tej okolicy raczej nie będę, jak już to na przełomie maja i czerwca mogę gdzieś koło Wrocławia podjechać. Ale kto wie, jeżeli będzie się opłacać to i podjadę.

A jak wygląda sprawa z gwarancją producenta? Jest tylko krajowa w przypadku zakupu u Was czy "europejska"?

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie będziesz i kupował w de?

Nie, sprzęt kupiony w Polsce ma tylko polską gwarancję.

Jeśli w Niemczech skupiają się na produktach lokalnych. Magnat, heco, elac, canton. Są po prostu tańsze. Jest tam mnóstwo salonie które ci doradza. Ja tak po krotce powiem że do 730 nie opłaca się dokładać względem 686. Jak już to do 830. Albo brać Denona 3500.

Co do kolumn , w tym budżecie unikaj tych z bocznym głośnikiem. Taka dobra rada.

A sub? No niestety to podstawa brzmienia w kinie. Bez niego się nie obejdzie. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Gdzie będziesz i kupował w de?

Nie, sprzęt kupiony w Polsce ma tylko polską gwarancję.

Jeżeli tak jest to kupuję tu na miejscu.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli w Niemczech skupiają się na produktach lokalnych. Magnat, heco, elac, canton. Są po prostu tańsze. Jest tam mnóstwo salonie które ci doradza.

Propozycję Magnata i Heco już mam, a co mógłbyś zaproponować z Elac'a i Canton'a? Salonów owszem dużo, ale nie mają w nich najczęściej amplitunerów Onkyo i Denona co mnie dziwi, a jak już to inne modele, dziś sprawdziłem 5 salonów z audio i właśnie tak to wygląda. Prędzej w MediaMarkt są te amplitunery, ale za ie mają kolumn, i kółko się zamyka. Może gdzieś dalej trzeba będzie pojechać.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ja tak po krotce powiem że do 730 nie opłaca się dokładać względem 686. Jak już to do 830. Albo brać Denona 3500.

Różnica w cenie między 686 a 730 to 200E a do 830 kolejne 200E, trochę sporo.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Co do kolumn , w tym budżecie unikaj tych z bocznym głośnikiem. Taka dobra rada.

Tak, te wykreślone już z listy.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A sub? No niestety to podstawa brzmienia w kinie. Bez niego się nie obejdzie. 

Dlatego koncepcja została zmieniona z 5.0 na 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Heco i Magnat daje dwa różne podejścia do charakterystyki brzmienia. Heco szczególnie Aurora jest bardziej plastyczna, ciepła, dobrze wypełniona, oferująca dobry, głęboki bas. Bezpośrednią konkurencją Aurora jest Magnat Quantum, to szybsze, mocniejsze, bardziej twarde granie. Seria Shadow to niższa klasa.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy jak będzie tylko taka możliwość, poza wspomnianymi powyżej modelami, w salonie mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, posłuchamy i wybierzemy. Pamiętaj, że przy zakupie zestawu zawsze możesz liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Heco Autora 700 też będę starał się poszukać sklepu gdzie to odsłucham. Jeden ma ale Aurore 1000, z tym że poza moimi możliwościami. 

 

Quantumy 757 okazało się że moge mieć nowe sporo taniej niż Shadow 209.

 

Na odsłuch i zakup jak pisałem może i bym do Was podjechał, ale jak coś niestety sie popsuje to nie uśmiecha mi się wysyłać sprzętu do PL, raz ze to czas a dwa koszta. Muszę to dobrze przemyśleć. 

Edytowano przez Sbenios
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sbenios napisał:

Jeżeli tak jest to kupuję tu na miejscu.

Propozycję Magnata i Heco już mam, a co mógłbyś zaproponować z Elac'a i Canton'a? Salonów owszem dużo, ale nie mają w nich najczęściej amplitunerów Onkyo i Denona co mnie dziwi, a jak już to inne modele, dziś sprawdziłem 5 salonów z audio i właśnie tak to wygląda. Prędzej w MediaMarkt są te amplitunery, ale za ie mają kolumn, i kółko się zamyka. Może gdzieś dalej trzeba będzie pojechać.

 

Nie chcą się kopać na ceny z hipermarketami. W końcu i nas to czeka najpewniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, udało się znaleźć to czego szukałem. Zakupiłem narazie kolumny Polk Audio S60e i Onkyo tx-rz730, reszta kina w drugim etapie. Wszystko podłączone, skalibrowane oprócz jednego ustawienia. W ustawieniach ampli mam do wyboru impedancje kolumn 4 lub 6 ohm, która wartość jest prawidłowa? Wg instrukcji maja 8, ale z tym raczej różnie bywa. Domyślnie było ustawione 6.

Do tej pory ustawiłem głośność nie więcej jak na 50%, żeby nie uszkodzić kolumn, i odnoszę wrażenie że grają dość cicho. Czy to tylko wrażenie i żeby to zagrało trzeba jeszcze więcej odkręcić?

Napewno muszę trochę popracować nad akustyka pomieszczenia, mimo że umeblowany pokój, słychać poglosy. 

Jako piosenki testowe włączyłem utwory instrumentalne, wrażenia nie do opisania. Bardzo zadowolony jestem z tego zakupu i dziękuję raz jeszcze za porady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

I te Polki kupiłeś w DE w lepszej cenie? Udało się?

Kupiłem je na miejscu za identyczną kasę jak w PL, plus taki, że tu mam gwarancje.

14 godzin temu, S4Home napisał:

Wydaje mi się że Polk ma 6 omów. Ale dla bezpieczeństwa możesz zmienić na 4. W tą stronę nawet lepiej.

OK, dzięki.

A co do tej głośności co pisałem w poście wyżej jak to wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz kręcić głośniej. Amplitunery są inaczej skalibrowane. I to że głość jest na 50% nie oznacza że dają 50% mocy. 

Na początku moc rośnie w mniejszej skali. To jest po to aby cicho dostosować dokładnie poziom dzwieku.

Później przyrost jest szybszy. THX włączy się w okolicach 80%.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...