Skocz do zawartości

NAD - naprawa wzmacniacza kupionego za granicą


Krzysztof Sitkowski

Recommended Posts

Cześć,

To mój pierwszy post na forum, ale nie zapytam, jak wzmacniacz kupić, ani jakie kolumny do niego.

Zakupiłem NAD C356BEE na niemieckim Amazonie. Niestety nie działa - włącza się, na przyciski i pilota reaguje, ale dźwięku nie ma. Gwarancja jest 5-letnia, ale naprawa w ramach gwarancji może być wykonana w Niemczech. Polski oficjalny parter, czyli Audioklan, jest zobligowany do naprawy gwarancyjnej sprzętu zakupionego w Polsce. Oddawać go nie chcę, bo zakupiłem w super promocji. Amazon twierdzi, że wymienić nie mogą, bo nie ma ich na stanie. Zaakceptowałem discount, ale na istotę problemu to nie pomogło. Co byście doradzili? Wysyłać kurierem na naprawę do Niemiec? Płacić za naprawę w Audioklanie? 

Zawsze jest opcja, że ja jestem nierozgarnięty (nie sądzę co prawda, że aż tak), więc opiszę bardziej szczegółowo, co się dzieje i jak było sprawdzane:

Podłączyłem do NAD mój odtwarzacz CD do gniazd CD z tyłu (RCA: czerwony do czerwonego, biały do białego). Podłączyłem też Chromecast w identyczny sposób do AUX. Podłączyłem kolumny (identycznie jak do posiadanego od lat amplitunera) pod Speakers A (każdy z kabli do + oraz do -).

Właczyłem NADa, włączyłem CD, puściłem muzykę. Sprawdziłem, czy na przednim panelu wybrane jest odpowiednie wejście (CD). Sprawdziłem czy muzyka nie jest wyciszona (pokrętło głośności oraz Mute). Sprawdziłem, czy wybrałem, by sygnał 'szedł' na odpowiednie kolumny (A), czy zworki z tyłu są podłączone, czy nie jest włączona opcja "Tape monitor".

Wszystko było OK - ale NAD nie grał. Przełączyłem na Chromecast. Puściłem na niego muzykę z komórki (Tidal). Przełączyłem wejście na przednim panelu - cisza. Wyłączyłem wszystko. Przepiąłem z tyłu RCA do innych wejść. Przepiąłem kolumny na B. Podłączyłem wszystko do zasilania, puściłem muzykę. Posprawdzałem wszystko jak wyżej. Cisza. Podpiąłem słuchawki - cisza. Wyłączyłem wszystko i podpiąłem do Yamaha. W Yamaha działał zarówno CD, jak i Chromecast i obie kolumny. Podłączyłem znowu do NAD - nic.

Czy coś mogłem pominąć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałbym kurierem do DE, myślę że koszt wysyłki będzie niższy niż koszty naprawy.

Z drugiej strony,to widzę że mają jeszcze 1szt na stanie...Dziwna sprawa,nowy wzmak i już skopany? Zawiodła kontrola jakości chyba,albo sprzedają jakieś odrzuty. Szkoda że nie masz kogoś w De,kto mówi biegle po niemiecku, wtedy rozmowa byłaby pewnie zupełnie inna.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - też wydawało mi się, że wysyłka kurierem w obie strony to nie byłby koniec świata i wielkich pieniędzy by mnie nie kosztowało.

Do S4Home - czy się opłacało?

Analizując: Generalnie promocja była niezła do tego stopnia, że oczy przecierałem ze zdumienia (może słyszałeś o tej promocji). Gwarancja 5 lat (co prawda z koniecznością angażowania kuriera do Niemiec). Dodatkowo dali mi extra upust 200 PLN w związku z tym problemem - więc starczyłoby mi na kuriera w obie strony z nawiązką. Byłem jedną z dwóch osób, u których pojawił się problem. Statystycznie rzecz biorąc finansowo ludzie wyszli na tym nieźle. Ale oczywiście zgadzam się z Tobą, że wymiar finansowy nie jest jedynym, który powinno się brać pod uwagę. Obsługa przed i po sprzedażna też jest istotna i dla wielu osób może być to rozstrzygający argument na korzyść rodzimych sprzedawców - i bardzo dobrze.

Na koniec podzielę się dobrą informacją - podociskałem wtyki, podłączyłem jeszcze raz i ruszyło. Kurcze - pewnie niewiele w życiu słyszałem, ale dla mnie to co usłyszałem brzmi zajeblście. Jest i moc i bas i detal i dynamika. Przy czym to, co mi się w tym basie podoba, to nie że coś mi nisko dudni, tylko że słyszę, co mi tam nisko gra. Dobrze mi się słuchało wcześniejszej Yamahy i nawet miałem wątpliwość, czy jest potrzeba zmiany i czy tą zmianę usłyszę - bo jestem chyba zaprzeczeniem snoba i marki mi wiszą. Ale usłyszałem i nawet żona i córka usłyszały, które generalnie sprawiały dotychczas wrażenie, że zbyt wiele nie słyszą ;)

Jeszcze raz dzięki.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem obudowę - a w środku jest całkiem sporo wąskich i szerokich taśm na wcisk - dawałem sobie 20-30% szans, że jak je docisnę, to problem zniknie. Miałem szczęście

1 minutę temu, 1Ender napisał:

@Fafniak

To ja Ci powiem KABELKI!!! ???

Jak nie było styku to jak miało grać?? ?

No właśnie. Aczkolwiek nie bardzo uśmiechało mi się zaglądać pod obudowę dopiero co kupionego wzmaka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krzysztof Sitkowski napisał:

Odkręciłem obudowę - a w środku jest całkiem sporo wąskich i szerokich taśm na wcisk - dawałem sobie 20-30% szans, że jak je docisnę, to problem zniknie. Miałem szczęście

No właśnie. Aczkolwiek nie bardzo uśmiechało mi się zaglądać pod obudowę dopiero co kupionego wzmaka :)

No tak... tu "kabelki" miały 100% wpływ na brzmienie :D

Ale gratuluję sukcesu !

18 minut temu, 1Ender napisał:

@Fafniak

To ja Ci powiem KABELKI!!! ???

Jak nie było styku to jak miało grać?? ?

no niby tak ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home

Poprosiłem wczoraj o poradę. Odpowiedziałeś. Nie pomogłeś (oczywiście nie musiałeś). Ale chodziło Ci o to, że gdyby kupić u polskiego dystrybutora (np. Ciebie), nie byłoby problemu - wyszedłbym na tym lepiej. OK.

Napisałem, że zależy jak patrzeć.

Wypowiedziałeś się później drugi, trzeci i kolejny raz. Z intencją tą samą. Czy jesteś bezstronny? Nie.

Dylematu nie rozstrzygniemy - co lepsze. Niech każdy sam rozstrzygnie. NAD'y kosztowały 1330 PLN. Mnie mój kosztował 1130. Gra (super). Miałem kłopot bo jakaś zworka się poluzowała. Na kilkanaście egz zakupionych przez Polaków, z dwoma były takie kłopoty. U Ciebie zapłaciłbym prawdopodobnie 2700 PLN. Pytanie, co jest bardziej opłacalne? Nie podejmuję się odpowiadać. Mogę tylko powiedzieć, że mimo kłopotu nie żałuję, że go kupiłem za 1130 PLN. A czy w razie czego będę miał te 5 lat gwarancji, czy nie. Nie masz pewności Ty, ani ja, choć mam nadzieję, że tak. Amen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre pytanie. Kiedy u nas cena będzie aż tak niska. 

Modele starsze nada trafiły tylko na Amazon i polski rynek. Z pozostałych krajów nad wycofał je już dawno. To takie nadwyżki produkcyjne które zapewne puścił taniej. 

Czemu w Polsce ich nie przeceniono? Bo i tak się dobrze sprzedaje. Taka prawda. Podaż, popyt.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steff napisał:

Podejrzewam, że dystrybutor zamawiający kilkaset wzmacniaczy danego typu, uzyska od producenta lepszą cenę niż kupujący ich kilkadziesiąt. PL to mimo wszystko mały rynek (nie tylko dla audio…).

Jest to jakiś argument, okej, tylko pamiętajmy, ze nie rozmawiamy o różnicy 100/200zł w cenie... Kolega finalnie kupił tego Nada za 1130zł...U nas wyjściowo jest praktycznie dwa razy tyle..... 2699zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...