Skocz do zawartości

Dużo, głośno i tanio


smaczek

Recommended Posts

Ha, sądzę że jednak nie ?

Po analizie tego co piszecie rzeczywiście skłaniam się do kupna kolumn, używanych. Sądziłem że jeden głośnik swoją mocą wystarczy, a widzę że bez pudła to trochę chybiona inwestycja. A rzeczywiście, nie uśmiecha mi się bawić w stolarza, eksperymentować i uczyć się na własnych błędach ? 

Aktualnie jedyne co mnie martwi to wielkość - dwie kolumny to już solidny mebel się robi. Więc nie wiem czy wobec tego nie iść na całość i kupić normalny zestaw grający do mieszkania, z nadmiarem mocy rzecz jasna. Do frustracji mi daleko, została tylko desperacja ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź tą drogą - kup normalne stereo za 300- 400 pln + jakieś kolumny za podobną kwotę - dla sąsiadów wystarczy a i tobie po okresie "zemsty " zostanie coś do grania . Do tego nie jakieś tam łubu dubu  - tylko opera - kobiecy sopran - jak sąsiedzi tego nie lubią to raczej długo nie podołają ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc rozpatruję trzy opcje.

Pierwsza - moja ? Czyli po taniości, wydatek ~200zł za całość, czyli GDN i chiński wzmacniacz. Zalety: tanio, zajmuje mało miejsca, powinno wystarczyć. Wady: zabawka, nic z tym więcej nie zrobię, wszystko na kabelkach, efekt słaby/dobry

Druga - używamy wzmacniacz + kolumna/kolumny. Całość ok 300zł. Zalety: wystarczy w zupełności, można zrobić potańcówkę w remizie. Wady: mało nowoczesny wygląd, sprzęt używany, duży, design kolumny estradowej

Trzecia - nowy wzmacniacz + zestaw stereo. Całość z tego co widzę powyżej 1500zł. Zalety: wystarczy dla sąsiadów i dla mnie ? Wady: cena, konieczność negocjacji z partnerką ?

Muszę się z tym przespać.

Zabudowanych głośników nie przewiduję ? Liczę, że nie będę musiał "pokazu siły" robić więcej niż przez parę dni, no i wolałbym nie rozwalić całego bloku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu... Uff!! 

Wariant 3 jest okej! ? Można już coś sensownego złożyć nawet do 1500 zł. Z używanych. Z nowymi będzie kicha. 

Zrobisz co uważasz. 

Pozdrawiam 

6 minut temu, Mar Ka napisał:

Wybierz #3??? Może od czasu do czasu posłuchasz muzyki sam dla siebie.To naprawdę dobra opcja po ciężkim dniu.

Też tak myślę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję 2.5 wymyśliłem ?

Znalazłem w gratach starą mini wieżę Panasonic, chyba już jest pełnoletnia ? 

Dwie kolumny 6Ohm wielkości mikrofalówki, parametry "Rated : 62 W + 62 W (6 ohms, T.H.D. 1 %,1 kHz), Reference : 80 W + 80 W (6 ohms, T.H.D. 10 %, 1 kHz), 40W THD 0,08%,  50 Hz - 20 kHz". Normy DIN, jeszcze starej daty. Nie jest to 200W ale widzę 80W spokojnie wycisnę.

Mają więc swoje lata, ale wydaje się idealny (bezkosztowy!) sprzęt do testu na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender póki co zobaczę co da się zrobić z tym co mam. Przez weekend i tak nic nowego i przemyślanego nie kupię. Ale na nowy sprzęt "choruję" już od dłuższego czasu, sądzę, że jak już tu jestem to wybiorę coś dla siebie finalnie ?

@DEMOLKA Zdecydowanie nie chcę iść na wojnę, bo jak sam zauważyłeś do niczego dobrego to nie doprowadzi.  Mój cel jest jeden - niektórzy ludzie nie rozumieją lub nie chcą rozumieć że ich niestosowne zachowanie może być uciążliwe. Więc skoro kulturalne metody zawiodły, to nie pozostaje nic innego jak rozmawiać ich językiem i pokazać że pewne rzeczy są obosieczne.  Coś w stylu "mam smoka i nie zawaham się go użyć" ? Jak nie pomoże to zapewne pomyślę o czymś innym (może rzeczywiście większa moc albo całkiem inne rozwiązanie), a jak nie to cóż - pewnie się wyprowadzę jak okaże się że na pewien typ ludzi po prostu nie ma sposobu.

A mieszkanie wynajmę, koniecznie z dopiskiem "tylko rozrywkowej parze studentów, na salę prób zespołu rockowego lub producentom szlifierek wolnoobrotowych" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smaczek napisał:

@1Endere ?

@DEMOLKA?

A mieszkanie wynajmę, koniecznie z dopiskiem "tylko rozrywkowej parze studentów, na salę prób zespołu rockowego lub producentom szlifierek wolnoobrotowych" ?

Koniecznie Def metalowego. ?

Czekamy

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chyba działa :-)

Skutki są co prawda trudne do ocenienia, ale mam wrażenie że efekty są. Dwie kolumny w sufit i discopolo przez pół weekendu. Potem wyjście do kina i Jessica w pętli (jakby ktoś nie wiedział jaki to hardcore: https://www.youtube.com/watch?v=s8Px2LI2Frs).

I są dwie drogi - albo jest ciszej bo do sąsiada jednak dotarło że hałasy nad którymi nie ma się kontroli przeszkadzają. Albo szykuje odwet :-) W planach - najbliższy weekend z Despacito :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender No, pewnego rodzaju głośniki sufitowe :-) Użyłem tych co wspomniałem, starych kolum od wieży. Kolumnu do sufitu i pod spód pudła, zeby kolumna dociskała do sufitu. Czyli - prowizorka, ale tania i szybka.

@Fafniak Kurcze, nie wiem. Moim zdaniem powinna zabronić :-) Ponoć stosowali to w Guantanamo, i więźniowie na samą myśl o tym utworku wyjawiali wszystkie tajemnice :-) Ale zapewne prawo europejskie jeszcze nie nadąża z rezolucjami w kewstiach muzyki, wiec póki co korzystam z wolności :-)

Po tygodniu - wydaje mi sie że skutecznośc jakaś jest. Nie mam możliwości bycia cały czas w domu i odpalania muzyki w kółko, plus jeszcze żałoba narodowa w weekend, więc regularnie nie gram. Problem nie rozwiązał się całkowicie bo sąsiad jednak daje znać o sobie - ale mam wrażenie, ze jest spokojniej. Zauważyłem, ze sama moc głośników jest w zasadzie drugorzędna - więcej daje monotonia niż głośność. Rzeczywiście, Jessica w pętli daje lepszy efekt niż disco z większym poziomem głosności.

Edytowano przez smaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...