Skocz do zawartości

Stereo pod TV do 4 tys 20m


Ragnar90

Recommended Posts

Czesc,

Moze pomozecie rozwiazac mi moj problem. Budzet do 4000zl, Sprzet nie musi byc nowy ale mile widziana gwarancja ;). Szukam jakiegos fajnego zestawu grajacego do TV. Urzadzac zaczalem od zlej strony bo wszystko jest juz zrobione i teraz zaczalem zastanawiac sie nad czym fajnym do dzwieku. Niestety oryginalny pomysl byl taki zeby pod tv umiescic jakis soundbar. Niestety to co slyszalem do tej pory nie zadowala mnie ani w filmach ani w muzyce. Opcja nr 1 byloby kino domowe ale przy malym dziecku odpadaja stojaki, a rozwalac scian nie chce. Zreszta nawet w tym wariancie byloby to lekko problematyczne.

Pokoj ma 20 metrow 3,4x6, jest podzielony na 2 czesci wypoczynkowa z tv fotelami i sofa oraz mini jadalnie gdzie jest stol. Przy okazji domowek zajeta jest cala czesc i wtedy wykorzystywana jest cala przestrzen ale tak naprawde ogladanie tv, konsola czy muzyka to 95% osoby w czesci wypoczynkowej.

Zastosowanie to 50% netflix/amazon prime 20% konsola 30% muzyka wiec raczej malo typowo dla stereo. Zalezy mi na dobrym jakosciowo dzwieku nie musi byc nie wiadomo jak glosno, muzyka to glownie stary rock, folk i pop, poezja spiewana, czasami rock z elementami elektroniki. Jezeli idzie o dzwiek w filmach i serialach zalezy mi na czystych dialogach i dobrych efektach. Ze wzgledu na zrodla chcialbym zeby byl bluetooth i maksymalnie latwa lacznosc z TV (https://neomediamax.net/telewizory/444-panasonic-tx-65dx750e.html). Dlatego zastanawialem sie nad onkyo 8270 (widzialem nowe za 2000zl wiec powinno sie spiac w budzecie) chociaz czytajac opinie nawet na tym forum mam watpliwosci czy to najlepszy wybor.

Ze wzgledu na miejsce pod TV (DXGxW 1,8mx0,5mx0,4m) w gre wchodza chyba tylko glosniki podstawkowe.

 

Warto isc w jakis zestaw ampli plus kolumny czy moze lepiej poszukac jednak lepszego soundbara?


ps. tak przy okazji szukam tez glosnika 500-1000zl do sypialni rozmiar taki zeby bylo stereo ale zeby dalo sie zmiescic na szafce nocnej albo parapecie ;)

 

 

49704074_589628424819344_8483881481410707456_n.jpg

49606017_524764054677082_6196095923458670592_n.jpg

 

Edytowano przez Ragnar90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorac pod uwagę Twoje preferencje, zdecydowanie pozostałbym przy amplitunerze Onkyo TX-8270. To bardzo uniwersalny amplituner, który zapewnia pełną funkcjonalność sieciową, wysokiej klasy dźwięk, charakteryzujący się dokładnością, szybkością i dynamiką oraz jako jeden z niewielu posiada złącza HDMI, które dają możliwość podłączenia poszczególnych urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie tylko jednego kabla do telewizora. Optymalnym uzupełnieniem powyższego amplitunera będą kolumny Heco Aurora 300 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-8270-heco-aurora-300.html). Zestaw taki kosztuje poniżej 4000 zł., a jestem pewny, że usatysfakcjonuje Cię dźwiękowo. Ewentualnie jako akternatywa możemy zastoswać kolumny Polk Audio Signature S20E. To w stosunku do Heco bardziej twarde, szybkie, energiczne granie. 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...