Skocz do zawartości

Mały odtwarzacz sieciowy?


rumixx

Recommended Posts

Cześć, 

Przeczytałem juz chyba cały internet na temat małych odtwarzaczy sieciowych i borykam się z problemem co wybrać a mianowicie:

1. Ieast m160

2. Cabasse Amp

3. Paradigm Pw amp

4. Polk audio omni a1

5. Bluesound powernode 2

Pytanie: 

1. Który z tych sprzętów będzie najlepszy? Miłe widziany sprzęt grający w skrajnych pasmach. Byłem na odsłuchu Yamaha wxa 50 + B&W i się rozczarowałam. Z elacami b6 już znacznie lepiej.

2. Jakie monitory grające dołem możecie polecić do ww. Sprzętów 

3. Którego producenta aplikacja ma najlepsze wsparcie (oprócz bluesound) dla tidala? Yamaha odpadła gdyż musiccast ma fajną maskę dla spotify ale dla tidala to już porażka. 

Sprzęt ma służyć głównien do słuchania z tidal. Czy coś z wymienionych może sensownie konkurować z Bluesound? Jest najdroższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

żaden z powyższych systemów nie zapewni Ci takiej jakości dzwięku, jak klasyczny dobry wzmacniacz. Moim zdaniem najlepszą opcją jest wybór dobrego niedużego wzmacniacza np. Audiolab M-One, Rega Brio-R lub świetny Cyrus One, do tego podłączenie jako opcja budżetowa Google Chromecast lub trochę drożej Yamaha WXAD-10 (google i wxad-10 nie muszą być postawione w widocznym miejscu, ich sterowania odbywa się z poziomu telefonu lub tabletka pracującego w systemie Android lub iOS). 

Jeśli lubisz wyraźnie zaakcentowane skraje pasma, spójrz na monitory Klipsch, najlepiej jednak serii Reference Premiere. Bardzo dobrym uzupełnieniem wzmacniacza będzie jeden z modeli kolumn Polk Audio np. Signature S20E lub RTI A3. Przy trochę wyższym budżecie spójrz na Pylon Audio Diamond Monitor oraz świetne Focal Chorus 706.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Przeczytałem juz chyba cały internet na temat małych odtwarzaczy sieciowych i borykam się z problemem co wybrać a mianowicie:
1. Ieast m160
2. Cabasse Amp
3. Paradigm Pw amp
4. Polk audio omni a1
5. Bluesound powernode 2
Pytanie: 
1. Który z tych sprzętów będzie najlepszy? Miłe widziany sprzęt grający w skrajnych pasmach. Byłem na odsłuchu Yamaha wxa 50 + B&W i się rozczarowałam. Z elacami b6 już znacznie lepiej.
2. Jakie monitory grające dołem możecie polecić do ww. Sprzętów 
3. Którego producenta aplikacja ma najlepsze wsparcie (oprócz bluesound) dla tidala? Yamaha odpadła gdyż musiccast ma fajną maskę dla spotify ale dla tidala to już porażka. 
Sprzęt ma służyć głównien do słuchania z tidal. Czy coś z wymienionych może sensownie konkurować z Bluesound? Jest najdroższy.
Pierwsze primo - nieprecyzyjnie zatytułowałeś wątek nie chodzi o mały odtwarzacz tylko o urządzenie all-in-one. Pan z branży trochę przesadza bo sam wzmacniacz z popierdółką typu Chromecast nic nie da. Jeśli już to wzmacniacz z DAC(NuPrime, NuForce, Cyrus OneHD, Olasonic itd) i do tego Chromecast jako transport cyfrowy. Nie wiem tylko czy Tidal działa dobrze z Chromecast bo są różne opinie. Ewentualnie NAD ma wzmacniacz z wbudowanym Chromecastem(cienki naleśnik ale w standardowej szerokości). Jak szukasz tańszej alternatywy dla PowerNode to chyba Sonos robi coś podobnego za 3/4 ceny. Jakbyś zdecydował się na wzmacniacz z DAC to niektórzy chwalą małe streamery iEast(ok. 600 zł) ale czy Tidal chodzi dobrze - nie wiem. Jeśli chodzi o soft to pewnie Node i Sonos będą przeważać.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dzarro72 napisał:

Pan z branży trochę przesadza bo sam wzmacniacz z popierdółką typu Chromecast nic nie da

Pan z branży ma rację z Chromecast Audio Rega Brio zagra bardzo fajnie. Posiadam w domu taki zestaw. Skoro nie do końca wiesz jak działa z Tidal’em to nie rozumiem zastrzeżeń co do uzyskanego efektu brzmienia. Sporo jeszcze zależy od kolumn.

Moja opinia odnośnie Chromecast ( choć wymieniłem go na Bluesound Node 2i) jest taka że to genialne urządzenie za te pieniądze i z odtwarzaniem TIDAL’a nie miałem i nie mam problemów.

9 godzin temu, rumixx napisał:

Sprzęt ma służyć głównien do słuchania z tidal. Czy coś z wymienionych może sensownie konkurować z Bluesound? Jest najdroższy.

Soft jest genialny w Bluesound, osobiście bawiłem się już kilkoma odtwarzaczami sieciowymi i jezeli chodzi o ergonomię to BlueOS jest według mnie bezkonkurencyjny. Niestety nie słuchałem Powernode 2 wiec się nie wypowiem ale zanim go kupisz proponuje posłuchac zaproponowanego Cyrus One albo Rega Brio z podłączonym Chromecastem. Wyrobisz sobie zdanie i nie będziesz musiał słuchać wygłaszanych „prawd kategorycznych”?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się Chromecast,to naprawdę dobre urządzenie.Warto spróbować po analogu jak i po optyku.To mój pierwszy i jedyny transport po Smart TV i wszystko działa naprawdę wyśmienicie (Tidal,Deezer, Spotify),do tego radio internetowe.Przyjazne sterowanie smartfonem.Nie mam pojęcia jak działają inne sprzęty.Na razie brak funduszy i potrzeby aby szukać alternatywy dla niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. 

Mimo wszystko zależy mi na tym aby sprzet zawierał się w jednym pudełku.

Drugą najważniejsza kwestią jest soft/ wsparcie dla Tidal. Yamahy aplikacja na jest beznadziejna dla tego serwisu, a w tego typu urządzeniach właśnie o to chodzi aby apka była przyjazna użytkownikowi. 

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to prośbą piszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o zacinanie. Musicast ma b. ubogą maskę pod Tidala - wyłącznie wąski pasek z listą utworów.

Moim pilotem będzie tablet, chciałbym mieć wersję desktop na tym właśnie tablecie co chyba jest niemożliwe, poprawcie mnie jeśli się mylę. Widziałem że najbardziej zbliżoną maskę do wersji desktop ma blueOS, jest o wiele bardziej rozbudowana, podpowiedzi utworów i wiele innych opcji czego w musicast nie ma.

 

Jakie z urządzeń "transportujących" ma przyjazny soft (bo to chyba nim steruje serwisami typu Tidal)? Pytam bo może rozsądnym będzie zakup wzmacniacza zintegrowanego + monitory.

Czy jakiś mały zestaw (małych gabarytów wzmacniacz) do 5000PLN będzie sensowny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o zacinanie. Musicast ma b. ubogą maskę pod Tidala - wyłącznie wąski pasek z listą utworów.
Moim pilotem będzie tablet, chciałbym mieć wersję desktop na tym właśnie tablecie co chyba jest niemożliwe, poprawcie mnie jeśli się mylę. Widziałem że najbardziej zbliżoną maskę do wersji desktop ma blueOS, jest o wiele bardziej rozbudowana, podpowiedzi utworów i wiele innych opcji czego w musicast nie ma.
 
Jakie z urządzeń "transportujących" ma przyjazny soft (bo to chyba nim steruje serwisami typu Tidal)? Pytam bo może rozsądnym będzie zakup wzmacniacza zintegrowanego + monitory.
Czy jakiś mały zestaw (małych gabarytów wzmacniacz) do 5000PLN będzie sensowny.
Jedyną opcją, żeby używać apki Tidala jako odtwarzacza(bo o to chyba Ci chodzi) jest używanie BT. Jakiś sens ma to kiedy masz tablet Samsunga bo one mają Aptx (a może nawet AptxHD) i wtedy np. zakup Cyrusa One HD(też ma AptxHD) może mieć sens. Oczywiście przesył będzie tylko bodaj 550 kbs ale może to rekompensować jakość DACa i wzmacniacza(raczej lepsza niż w Powernode). Co do Chromecasta do radzę poczytać wątki o tym gadżecie, większość postów dotyczy problemów z użytkowaniem. Ja miałem kontakt tylko z wersją video. Moja siostra to używa i jest zadowolona(aczkolwiek nie działa idealnie). Ja bym tego nie wziął nawet za darmo. Dla jasności BT też ma swoje wady użytkowe. U mnie dwa źródła (laptop i dap) działają OK ale smartfon generuje minisekundowe pyknięcia raz kilka, kilkanaście minut - pewnie dlatego że w odbiorniku jest aptX a w telefonie aptXHD.
Za 5000 to masz Kefy LSX - na pewno grają z Tidala bezstratne. Skoro zależy Ci na małym wymiarze - to może być ciekawa opcja.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 11:35, dzarro72 napisał:

Co do Chromecasta do radzę poczytać wątki o tym gadżecie, większość postów dotyczy problemów z użytkowaniem.

Czytałem te posty ale ja nie mogę potwierdzić problemów mam dwie sztuki wpięte w inne segmenty sieci na różnych urządzeniach WiFi i działa super bez najmniejszych problemów od 2 lat. Chromecast zwykły tez posiadam - też brak problemów.

Problem zdarzył się raz ale reset do ustawień fabrycznych i usunięcie z „ pokoju” w Google Home zadziałało i po sprawie.

Topologia sieci:

 

6AE2AD6C-F091-4C4B-AED4-399FC6FA1397.png

Jeszcze w obwodzie działa Huawei dostępowy i trzy gigabitowe przełączniki TP-Link wiec najprostsza sieć to nie jest. Router ma co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 17:49, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@S4Home nie zamówiłeś sobie modułu BluOS do NAD'ów? 

Zamówiłem kilka. Poszły zanim zdążyłem wziąć do domu :P:)

Co to Tidala no to jest jak jest. Skoro jesteście takimi specjalistami to czy Wam się też zdarzyło że wchodzicie na płyte a tam dostępny jeden utwór.v Reszta jest jakby wyszarzana? To coś niepokojącego po stronie Tidala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te posty ale ja nie mogę potwierdzić problemów mam dwie sztuki wpięte w inne segmenty sieci na różnych urządzeniach WiFi i działa super bez najmniejszych problemów od 2 lat. Chromecast zwykły tez posiadam - też brak problemów.
Problem zdarzył się raz ale reset do ustawień fabrycznych i usunięcie z „ pokoju” w Google Home zadziałało i po sprawie.
Topologia sieci:
 
6AE2AD6C-F091-4C4B-AED4-399FC6FA1397.thumb.png.d1c9ab1eb3c21328c49a2dc19524853f.png
Jeszcze w obwodzie działa Huawei dostępowy i trzy gigabitowe przełączniki TP-Link wiec najprostsza sieć to nie jest. Router ma co robić.
Akurat dla autora wątku obsługa to podstawa. Do wad dodałbym jeszcze brak gapless.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dzarro72 napisał:

Akurat dla autora wątku obsługa to podstawa. Do wad dodałbym jeszcze brak gapless.
 

No wiec kierując się moimi osobistymi doświadczeniami a nie zasłyszanymi polecam to urządzenie. Pewnie na tysiące sprzedanych sztuk kilka problemów się znalazło a najczęściej  przy współpracy z routerami LTE.  Tak samo jak z Yamahami i TIDAL czy Spotify. To wcale nie oznacza że to złe urządzenia. Użytkując takie dwa polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 17:03, S4Home napisał:

Ok. Bawię się teraz w domu waszym music ciastem i też jest ok. Wcześniej testowałem heosa i faktycznie średnio. 

Piotr

Piotr - Ja mam oba a nawet obecnie trzy (HEOS, MusicCast, Chromecast Audio). I muszę powiedzieć, że jeszcze pół roku temu Yamaha była najsprawniejsza. Obecnie po aktualizacjach HEOS działa znacznie lepiej od Yamahy. (Yamaha mi się tnie i wolno działa w porównaniu do HEOS). Jak na razie obsługa Chromecast mi nie siada, ale ten mam kilka dni dopiero. 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Co to Tidala no to jest jak jest. Skoro jesteście takimi specjalistami to czy Wam się też zdarzyło że wchodzicie na płyte a tam dostępny jeden utwór.v Reszta jest jakby wyszarzana? To coś niepokojącego po stronie Tidala?

Zdarza się czasem. Czasem na chwilę zniknie mi nawet cały album :D. Podobno to jest związane z prawami do utworów dla Tidala. Mi to generalnie nie przeszkadza, bo cały czas przybywa mi nowych tytułów, które czekają na przesłuchanie. Generalnie wszystkie, które mi kiedyś zszarzały to potem wróciły na miejsce.

Dnia 12.01.2019 o 11:35, dzarro72 napisał:

Jedyną opcją, żeby używać apki Tidala jako odtwarzacza(bo o to chyba Ci chodzi) jest używanie BT. 

A czy nie tak właśnie działa Chromecast Audio? Obsługujesz apką i "posyłasz" do casta ? Chyba o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Co to Tidala no to jest jak jest. Skoro jesteście takimi specjalistami to czy Wam się też zdarzyło że wchodzicie na płyte a tam dostępny jeden utwór.v Reszta jest jakby wyszarzana? To coś niepokojącego po stronie Tidala?

To problem z prawami licencyjnymi w danym kraju, albo został osiągnięty "limit odtworzeń"?Podoba się?To kup pan płytę.Zauważyłem też u siebie znikające płyty lub utwory.Są wątki w sieci n/t znikających tytułów w serwisach streamingowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit chyba globalny bo ja chciałem tą płyte posłuchać po raz pierwszy :D

Prawa licencyjne w danym kraju, no może na Spotify tego wcześniej nie widziałem. W Przypadku soundtracków przeglądnąłem kilkanaście płyt i na wielu to było.

Jakościowo ok Tidal, Ale dostęp do utworów ilość i obsługa to Spotify ma dwa kroki do przodu.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Spotify i Qobuzie też to się zdarza. Czasem np. są tylko sample - czasem cała płyta jest dostępna w takiej formie, czasem część tracków jest w całości a część we fragmentach. Na Qobuzie bywało tak, że płyta była dostępna, potem zamieniali to na sample a potem znowu była dostępna. To pewnie kwestia licencji, praw autorskich itd.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na odsłuch Powernoda 2i. Lecz biorę pod rozwalę również rozwiązanie które podsunął jeden z forumowiczów tz. Wzmacniacz Rega Brio + np. Advance aqustic microstreamer lub Ieast m30. Czy to będzie Lepsze rozwiązanie? W takim przypadku mam źródło za 4000pln i zostanie 2000pln na monitory. (może monitor BNM z bydgoszczy).bedzie dobrze grało? Tak sobie dzisiaj wymyśliłem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na odsłuch Powernoda 2i. Lecz biorę pod rozwalę również rozwiązanie które podsunął jeden z forumowiczów tz. Wzmacniacz Rega Brio + np. Advance aqustic microstreamer lub Ieast m30. Czy to będzie Lepsze rozwiązanie? W takim przypadku mam źródło za 4000pln i zostanie 2000pln na monitory. (może monitor BNM z bydgoszczy).bedzie dobrze grało? Tak sobie dzisiaj wymyśliłem:)
Wzmacniacz to nie źródło. Źródło będziesz miał za kilkaset zeta. Nie wiem dlaczego upierasz się na Regę Brio. To zapewne dobry wzmacniacz ale nie jedyny i optymalnie zagra ze źródłem w podobnej cenie. Nie słuchaj bredni, że wydatek kilkaset zeta na streamer i 3-4 tysiące na wzmacniacz jest optymalny. Jeśli masz np. 4 tys. na elektronikę to optymalny podział na źródło/wzmacniacz to 50/50 ew. 40/60. Jeśli Powernode Ci przypasuje brzmieniowo to może być dobra opcja - na pewno lepsza niż dobry wzmacniacz i popierdółka za grosze w roli źródła. Jeśli już chcesz wynalazki typu iEast to z wzmacniaczem, który ma wbudowany dobry DAC. Za 3-4 tys. można takie znaleźć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...