Skocz do zawartości

Mały odtwarzacz sieciowy?


rumixx

Recommended Posts

Dzarro dziękuję za wyjaśnienie krótkiego OffTopa.

Co do odsłuchu to także się z Toba zgadzam. Będąc w salonie nie ma co zamykać się na konkretny produkt. Odsłuchach cenowo podobnych, zobacz, posłuchaj warianty.

Obok Powernode z TopHiFi posłuchasz też NADA 338 i 368. Ta sama firma. Zobaczysz czy są odpowiednie różnice w dźwięku.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Umówiłem się na odsłuch Powernoda 2i. Lecz biorę pod rozwalę również rozwiązanie które podsunął jeden z forumowiczów tz. Wzmacniacz Rega Brio + np. Advance aqustic microstreamer lub Ieast m30. Czy to będzie Lepsze rozwiązanie? W takim przypadku mam źródło za 4000pln i zostanie 2000pln na monitory. (może monitor BNM z bydgoszczy).bedzie dobrze grało? Tak sobie dzisiaj wymyśliłem:)
Nie wiem jak koledze wypadły testy PowerNode. Ja w każdym razie z czystej ciekawości kupiłem sobie Chromecast Audio.
Testowałem to na zestawie ok. 7-8 tys. zeta nie wliczając kabli, standów itd(wzmacniacz z DAC Olasonic UA1 z zasilaczem Tomanek, kolumny Sonus Faber Concertino Home). Porównywałem Chroma, taniego BT Philipsa i relatywnie drogiego BT Mass Fidelity Relay(1200 zeta). Słuchałem Tidala i Spotify. Ten pierwszy serwis z 3 różnych platform(oryginalna apka, Bubble i USB Audio Player Pro).
Używanie Chromecasta jako samodzielnego stramera to wg mnie szaleństwo. Gra to na jakieś 20% potencjału systemu. Myślałem nawet, że coś jest nie tak z wejściem analogowym(mam tylko jedno) ale po podłączeniu Relay grało duże lepiej, ale nadal gorzej od taniego Philipsa podłączone do DACa. Chromecast po cyfrze też gra dużo lepiej i w takiej funkcji jest to świetna opcja, entuzjazm studzą jedynie wady użytkowe - np. brak gapless, czasem też Chrome gra jeden utwór a pokazuje inny, Master też odpada. Chrome jako transport zagrał lepiej od Philipsa i prawie tak dobrze jak Relay. Generalnie różnice między tymi transportami nie były gigantyczne, dopiero dobrze skonfigurowany PC(zasilacz liniowy, jPlay, HQPlayer itd) i własne pliki daje wyraźnie lepszy efekt. Tidal z PC(z użyciem Fidelizera Pro) też obiektywnie gra lepiej ale ja nie lubię maniery dźwiękowej tej aplikacji.
Nie wiem jak gra ten Advance Acoustic ale jeśli ma tylko wyjścia analogowe to cudów nie należy się spodziewać.
Reasumując jeśli autorowi wątku nie przypasuje PowerNode i nie potrzebuje gapless to najlepiej poszukać dobrego wzmacniacza z DAC(np. Cyrus ONE HD, NuPrime IDA 8, Quad Vena) i do tego Chromecast po optyku. Inaczej pozostaje kombinowanie z droższymi urządzeniami.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...