Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do ~2500-3000zl


BahHampug

Recommended Posts

Witam!

Prosiłbym o pomoc w dobrze mojego pierwszego zestawu stereo. Zazwyczaj muzyki słuchałem na słuchawkach, teraz po przeprowadzce do pierwszego mieszkania chcialbym się pokusić o zestaw stereo, nie jestem więc zbyt wymagający :) Pokoj w którym domyślnie miało by stać ma wielkość ~36m2, źródłem dźwięku ma być TV (Samsung, posiada jedynie wyjście optyczne). Czy jestem w stanie złożyć coś sensownego w kwocie 2500 do max 3000zl? Oczywiście im taniej tym lepiej, chociaz dobrze wiem że dobre i tanie są dwie rzeczy. Muzyka jakiej słucham to rock, czasem dochodzi hip-hop. Z góry dziekuje za każdą odpowiedź, pozdrawiam.

Dariusz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak się branża wypowie. Ja miałem podobny dylemat w grudniu. Wybrałem używaną Yamahę R-N602 i kupiłem nowe głośniki JBL studio 230, jestem mega zadowolony. Patrząc po OLX ostatnio, widziałem Mrantz PM6006 za 1500 zł, do tego można dokupić chromecast audio i zostaje na fajne kolumny używane. Tutaj nie poradzę bo masz prawie 2 razy większe pomieszczenie odsłuchowe więc jakieś podłogowe pewnie potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko takie kolumny brałem pod uwagę. Sam amplituner może być stary - warunkiem jest żeby był dobry i posiadał wejście optyczne.

EDIT: amplituner będzie nowy, ale wybór jedynie z tych podanych na stronie Conrada, ponieważ mam tam kupon rabatowy na 100€. Jednocześnie prosiłbym o pomoc w doborze kolumn podlogowych do 2000zl. Poznizej link: https://www.conrad.de/de/stereo-verstaerker-o1310030.html?nocache=&nocache=

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BahHampug napisał:

W sumie to tylko takie kolumny brałem pod uwagę. Sam amplituner może być stary - warunkiem jest żeby był dobry i posiadał wejście optyczne.

EDIT: amplituner będzie nowy, ale wybór jedynie z tych podanych na stronie Conrada, ponieważ mam tam kupon rabatowy na 100€. Jednocześnie prosiłbym o pomoc w doborze kolumn podlogowych do 2000zl. Poznizej link: https://www.conrad.de/de/stereo-verstaerker-o1310030.html?nocache=&nocache=

 

 

 

 

 

 

 

Pochwal się jak tam dostać taki kupon rabatowy :) Kupiłbym  Onkyo 9010 do chromecasta audio z takim kuponem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BahHampug napisał:

CD oraz chciałbym żeby byl również podpięty toslinkiem pod TV. Głośniki w TV grają okropnie. Dostałem propozycję kupna Marantza SR7008 za 500€, jednak z tego co widzę to amplituner KD 9.2. I raczej by nie zagrał tak dobrze jak amplituner stereo.

Nie rozumiem, po co chcesz podpiąć odtwarzacz CD do telewizora?????? ??

Cd-eka podłączasz albo bezpośrednio do wzmacniacza przewodem 2x RCA - 2x RCA, albo optykiem lub koaksjalnym do daca, a od daca do wzmacniacza. 

Wyjaśnij mi sens takiego połączenia. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...