Skocz do zawartości

Magnat Transpuls 1500 lub coś do większego salonu


dj-robson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 30.01.2019 o 16:14, dj-robson napisał:

A do nas nie masz bliżej?:)

Przepraszam autora, że podpytam w jego temacie.
Piotrze, wnioskuję z w/w, że macie Transpulsy u siebie. Jak one grają? Czy bas jest uwypuklony? A jak wysokie? Mam teraz Pylon Onyks 30 z 12-toma calami na basie, ale chęci na więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dj-robson napisał:

Czemu zakładasz, że nie będzie? 

Nie zakładam. Wiem :)

9 godzin temu, wallace napisał:

Przepraszam autora, że podpytam w jego temacie.
Piotrze, wnioskuję z w/w, że macie Transpulsy u siebie. Jak one grają? Czy bas jest uwypuklony? A jak wysokie? Mam teraz Pylon Onyks 30 z 12-toma calami na basie, ale chęci na więcej :)

Jeszcze nie mamy. Bo nie ma miejsca. Mamy mały salon. Jeśli ktoś będzie chętny na odsłuch to nie ma problemu. 2 dni i je kupujemy na stan. Dla samego leżenia muszą poczekać na miejsce. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wallace napisał:

Mam teraz Pylon Onyks 30 z 12-toma calami na basie, ale chęci na więcej :)

Widzę podobna koncepcja jak altus. Jaki masz salon do tych konstrukcji?

Ja najbardziej zażenowany jestem po tym jak "skaleczyłem" sobie uszy dźwiękiem studio16hz, dokładnie nie pamiętam modelu ale coś raczej niezbyt taniego. Salon odsłuchowy był mniejszy no i na pewno nawet z połową głośności nie zagrały jak altusy ale... coś pięknego. Miało się wrażenie, że kolumn nie ma w salonie a bas potrafił tak nisko zejść, że ciary po plecach przeszły. Jak to możliwe ze dwa małe gów... 16,5cm zagrały lepiej z basem od 30 altusa? (pytanie retoryczne) :)

Edytowano przez dj-robson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Pylon Onyks 30 z Altusami 300 mają wspólną tylko średnicę głośnika niskotonowego. Na tym podobieństwo się kończy. Głośniki STX (średnio i niskotonowy) oraz Monacor wysokotonowy. Zwrotnice są 2-go rzędu, a moc nominalna kolumny to 300W rms (max 500W), waga 24kg sztuka. Rzeczywisty wygląd Onyksów masz np. na youtube, bo te zdjęcia ze sklepów nie są aktualne (głośniki średnio i niskotonowe wyglądają inaczej).

U mnie grały przez 6 miesięcy w salonie ok. 25m2, a teraz w pokoju ok. 12m2, gdzie trafiły na czas remontu i tak już zostały, bo mi się spodobało, a efekt zaprzeczył utartym opiniom, że do tak małego pokoju będą za duże. Przez większość czasu grają przy niewielkich poziomach głośności - wg mnie o wiele lepiej niż mniejsze kolumny dwudrożne, które kiedyś w tym pokoju miałem. Ale czasem lubię posłuchać mocniej, a wtedy jest rewelacja i ciarki na plecach. Naturalny bas przede wszystkim gitar, który po prostu czuć w ciele. Każdy rodzaj muzyki, którą słucham (pop, rock, jazz, blues, soul, trochę metalu i techno) gra bardzo plastycznie. Moim zdaniem to zasługa dużego basowca, który powoduje, że to pasmo nie musi być sztucznie podbijane o 6-9dB jak w większości konstrukcji z mniejszymi głośnikami niskotonowymi.
Mam starsze płyty, gdzie basu jest mało, bo tak zostały wydane (np Alphaville z '87), a z kolei mocno basowy Massive Attack brzmi obłędnie. I tak te kolumny grają - bez zbędnego "przebasowienia" wszystkiego jak leci, bo tego nie cierpię.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam na naklejce z tyłu było napisane ręcznie "....SIGNATURE 3". Jest duże prawdopodobieństwo, że będę miał je na testy jednak w domu.

Ja jednak nie daję za wygraną i wstępnie diagnozuję dwa błedy konstrukcyjne altusów: ktoś zakleił gąbkami głośnik wysokotonowy (więc nie grał) na 100% fabrycznie, i źle jest (tzn był) zestrojony b-r. Ale to może w innym wątku opiszę, bo tych błędów jest o wiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

Black sun empire nie wytrzyma. :P

Piotr

Wytrzymie. Kiedyś znajomy podrzucił mi fajny gatunek, schranz. Rozgrzejesz tym głośniki łącznie z wysokotonowym. Na YT: Videoset Fernanda Martins & Sheefit - 4 deck set - @ Apokalypsa: 15 Years albo http://78.46.33.123:8000/schranz Ogólnie dłużej jak kilkanaście minut nie ma mowy, :) potem trzeba robić przerwę

A tak poza tematem wątka. Macie tu na forum jakiś zestaw utworów do testowania, jakiś taki wzorcowy, albo utwory dobrze zrealizowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fernanda martins już wszystko mam przelsuchane.

Dobre techno.

Schranz to rodzimy tomash Gee albo Leo laker.

21 minut temu, dj-robson napisał:

A tak poza tematem wątka. Macie tu na forum jakiś zestaw utworów do testowania, jakiś taki wzorcowy, albo utwory dobrze zrealizowane?

Był kiedyś o tym temat. Poszukaj u nas na stronie w dziale porady. 

Są tam na Facebooku dobre filmy do testowania kina i przykłady do systemów muzyki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał. 

Dzisiaj dla odmiany koncert w trójce Jaromir Nohavica, i ostatni raz porównanie B&W 602 S3 (sprzedane, grają ładnie ale za mało basu, za duży salon). I o ile z basem te A300 sobie radzą to zaczyna mnie drażnić jakieś dziwne mega nieprzyjemne podbarwienia w średnicy. Jeszcze jak średnio cicho to możliwie. Którego dnia jak się wku..... to pozaklejam te głośniki taśmą izlolacyjną, jak światła w wyścigówkach. 

Do przetestowania mam kolejną konstrukcję, dwie 20 w razie czego może by sobie poradziły z większą głośnoscią? Mowa o Tannoy Revolution XT 8F, fajnie rozwiązane B-R, akurat by się sprawdziło jak kolumny w rogach stoją. Budżet nie ten ale co tam...

Edytowano przez dj-robson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Do testów odsłuchowych dołączam jeszcze STX Electrino 500. Tych XT8F nie wykluczam (ale już używane raczej), bo w sumie też mają 2x20cm głośniki. Czyli podsumowując na razie moi faworyci: 

- magnat transpuls 1500

- dynavoice definition DF-8

- tannoy revolution XT 8F (ewentualny zakup to tylko używane)

- stx electrino 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kiedy odsłuchy?

Dnia 11.02.2019 o 19:27, dj-robson napisał:

Może to głupie pytanie ale zapytam bo niby skąd mam wiedzieć: czy ten REVOLUTION XT8F ma dolny jako niskotonowy a górny ten podwójny jako basowo-średniotonowy (plus ten wysokotonowy w środku to wiadomo)? Czy jednak obie dwudziestki grają jednakowym pasmem?

Tu jest nieco bardziej skomplikowane. 

Bo niby pasmo podziału jest jedno 250 Hz co sugerowało by że oba grają tak samo. Ale tak nie jest. Starsze modele były budowane na dwóch odrębnych magnesach. Nowa technologia stosuje jeden. Zatem dolny głośnik nazwijmy jest sub niskotonowy gra poniżej 250hz. Górny zaś gra niskie powyżej 250 oraz średnie. Kopułka natomiast wysokie. Podział w współosiowym odbywa się na innej zasadzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. T

5 godzin temu, S4Home napisał:

No a kiedy odsłuchy?

Odsłuchy w lato, jak będziemy podróżowali po Polsce motocyklami to odwiedzi się Twój salon. Do altusów się troche przyzwyczailiśmy ale, mimo delikatnego tuningu z mojej strony, mają trochę wad. Wkurza mnie nadal wzbudzający się w niekontrolowany sposób średniotonowy. I brak liniowości ze strony basowego. Kolumny, które miały być dobre do muzyki elektronicznej takimi nie są, hardystyle na nich nie posłucha. Na tych stuido16hertz to aż miło było posiedzieć przy kawce jak sobie basik pracował.

Z drugiej strony zajefajnie podoba mi się, że jednak bas nie tylko słyszę ale i czuję. Wybuchy w filmach to poezja. Chociaż tak sie zastanawiam, czy po prostu nie zamówić (bliżej wakacji) bo moja kobieta to się i tak nie pozna, kolor podobny, maskownica też.... :)

Edytowano przez dj-robson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...