Skocz do zawartości

Magnat Transpuls 1500 lub coś do większego salonu


dj-robson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hehe nie no śmieję się. Jak można porównać dwie konstrukcje z YT jak obecnie u mnie przecież i tak zagrał to "po swojemu" A300 :) Nie wiem czy to normalne ale już trochę się przyzwyczaiłem do tonsili (po małym tuningu) i po wizycie u ziomka z tymi studio16hz przeżyłem spore rozczarowanie. Brak basu, brak "stopy", już nie czuję na koncercie "raz dwa trzy" jej na całym ciele. Reszta no nie powiem jakby lepsza, po prostu inna, taka przyjemniejsza dla ucha ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale jest nie równo podparte. NA pewno nie gra dobrze.

Lewa kolumna stoi na dodatkowych dwóch białych, azjatyckich cegłach. Co ogranicza jej wibracje z kolei prawa jest dodatkowo dociążona 4 stalowymi obręczami. To wyjątkowo trudny do zdobycia stop: żelaza, miedzy oraz karbonu.

Chyba że to świadomy zabieg :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych filmików jest od groma więcej oczywiście, chodzi o ten Kenrick Sound. Wszystko dzieje się gdzieś w Japonii. Polecam do poduszki czy wieczornego piwka, jak do tych małych klitek pakują te szafy, instalatorzy z trudem kombinują czasami jak wnieść. Chociaż fajnie jest sobie popatrzeć z jaką precyzją to wszystko popakowane, cały ten proces odpakowania, prawie jak rytuał. I tak sobie to oglądam... a przecież tyle się mówiło, że nasz polski altus nie zagra w małym pokoju. A tu? Przecież altus przy w/w to monitorek mały. Toć jakby to po pijaku lepiej odkręcić to budynek się zawali.

Edytowano przez dj-robson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam.

Dotarły do mnie Transpulsy. Zapiąłem je do str-da6400es oraz cdp-x303es. Pomieszczenie 59m2, kolumny przy ścianie.  Poprzednio miałem jbl es 100. Rożnica w barwie ogromna, scena szersza, wysoka średnica mocno wycofana, Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz  ( taka huśtawka przynajmniej u mnie w pomieszczeniu) . Jeśli chodzi o wysokie w porównaniu z jbl bardziej piaskowe i grające o wiele wyżej oraz mniej dźwięcznie (w jbl aluminium+tytan) . W moim zestawieniu bas jest  potężny ale suchy, brzmi  jak na koncercie, mocno krótko i na temat. Co do średnicy to nie wiem,  muszę jeszcze posłuchać. Po poprzednich kolumnach które ryczały  średnicą, muszę się przyzwyczaić. Ciary zaliczyłem na Indila, oraz P.Domagała.  Jeśli chodzi o materiał DTS-HD MA -  pierwszy raz coś takiego przeżyłem. Dopełnienie suba i satelit wbiło mnie w fotel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 13.01.2019 o 10:09, Tomalo751 napisał:

Witam, 

miałem okazje testować nowe Magnaty Transpuls 1500  .  Oczywiście posiadam już je w domu i mogę tylko powiedzieć , że w 100 % spełnią twoje oczekiwania  ponieważ nie tylko załatwią sprawę na każdej imprezce ale przede wszystkim z przyjemnością słucha się na nich muzyki. Dynamika , brzmienie , wykonanie na najwyższym poziomie. Klasyczna kolumna , która wygląda wspaniale i brzmi niesamowicie. Być może będę miał Prywatnie jeden komplet do sprzedania ponieważ kupiłem 3 komplety dla znajomych za granicą. Wiem , że w Polsce jeszcze ich chyba nie ma

A czym je napędzałeś? Myślisz, że taki Onkyo TX-8250 by wystarczył?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. 

Kolega napędził je Sony es. Napisał to w pierwszej linijce. 

Piaskowa góra, czy jasna góra to domena tubki. Daj im się wygrzać. Powinna delikatnie ulec zmiękczeniu. Ciekawi mnie jednak jak , skąd uzyskałeś te informacje :)

Dnia 19.04.2019 o 18:37, jabbaa napisał:

Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz

Z dokładnością do 1hz 😎

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie nie. 

Kolega napędził je Sony es. Napisał to w pierwszej linijce. 

Piaskowa góra, czy jasna góra to domena tubki. Daj im się wygrzać. Powinna delikatnie ulec zmiękczeniu. Ciekawi mnie jednak jak , skąd uzyskałeś te informacje :)

Z dokładnością do 1hz 😎

Pozdrawiam

Zobacz kogo ja zacytowałem, a kto pisał o tym sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie nie. 

Kolega napędził je Sony es. Napisał to w pierwszej linijce. 

Piotrze, ale te kolumny mają 8ohm i 95dB efektywności - je napędzi przysłowiowe radio bateryjne. Trudno sobie wyobrazić łatwiejsze obciążenie dla wzmacniacza.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy napisz do mnie to się dogadamy. Napisz tu na PW albo na maila systemyav@s4home.pl ale koniecznie powołaj się wtedy na rozmowę przez forum

15 godzin temu, maslak_s napisał:

Zobacz kogo ja zacytowałem, a kto pisał o tym sony.

Ok. Ale Onkyo ich nie napędzi.

13 godzin temu, wallace napisał:

Piotrze, ale te kolumny mają 8ohm i 95dB efektywności - je napędzi przysłowiowe radio bateryjne. Trudno sobie wyobrazić łatwiejsze obciążenie dla wzmacniacza.

Tak. To kolumny które zostały przygotowane do współpracy ze wzmacniaczem lampowym. Co oczywiście nie oznacza że tranzystor zagra źle :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc. Bo jeśli nadal mówiły o transplus to są to kolumny bardzo łatwe do napędzania.

Chodzi o barwę dźwięku. Onkyo zagra zbyt gładko do tych kolumn. Troszkę nijako.

Moim zdaniem albo gesty wzmacniacz tranzystorowy pracujący w klasie czystej A albo stosunkowo łagodny tranzystor AB. Albo lampka.

Z produktów podobnych cenowo do Onkyo:

Xindak 06

Nad 326

O dziwo denon pma720

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2019 o 08:33, S4Home napisał:

Zdecydowanie nie. 

Kolega napędził je Sony es. Napisał to w pierwszej linijce. 

Piaskowa góra, czy jasna góra to domena tubki. Daj im się wygrzać. Powinna delikatnie ulec zmiękczeniu. Ciekawi mnie jednak jak , skąd uzyskałeś te informacje :)

Z dokładnością do 1hz 😎

Pozdrawiam

Dla mnie ta góra nie do końca jest jasna. Jest piaskowa i mocno wysoka. Co do 1Hz, podłączyłem generator na wejście.  Czuć na ucho jak głośnik-skrzynka w tych częstotliwościach ma większą sprawność. Co do napędzenia takich dość "ciężkich mechanizmów" trzeba się liczyć z faktem, że ciche słuchanie niesie za sobą konsekwencje płaskiego dźwięku. (przynajmniej w mojej konfiguracji - ES nie posiada loudnesu) . Przy większej mocy mamy pełną scenę i potęgę dźwięku barwą przypominający estradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2019 o 15:40, maslak_s napisał:

Co do kolumn z dużym głośnikiem basowym w przystępnej cenie to jest jeszcze coś takiego Indiana Line Dj 310

To kolumny jednak typowo pod DJ ke. Może nie typowo ale jednak zabawę z nią. 

Grają takim samym "obciętym" dźwiękiem jak kolumny estradowe. Moc kosztem jakości. Nie widziałem żeby ktoś to wybierał do domu

 

13 godzin temu, jabbaa napisał:

Dla mnie ta góra nie do końca jest jasna. Jest piaskowa i mocno wysoka. Co do 1Hz, podłączyłem generator na wejście.  Czuć na ucho jak głośnik-skrzynka w tych częstotliwościach ma większą sprawność. Co do napędzenia takich dość "ciężkich mechanizmów" trzeba się liczyć z faktem, że ciche słuchanie niesie za sobą konsekwencje płaskiego dźwięku. (przynajmniej w mojej konfiguracji - ES nie posiada loudnesu) . Przy większej mocy mamy pełną scenę i potęgę dźwięku barwą przypominający estradę.

Ostatnio słuchałem ich z lampą na el34. Cicho i braku dynamiki nie odczułem

Góra jest mocno wysoka a nie do końca jasna? 😐 To nie rozumiem.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 08:09, S4Home napisał:

Góra jest mocno wysoka a nie do końca jasna? 😐 To nie rozumiem.

Pozdrawiam

 

Jak by to ująć , dla mnie jasność przekazu tonów wysokich jest w paśmie ok 5-8khz, wyższe częstotliwości  oddają pełnie obrazu w postaci harmonicznych wokalu, oraz mocno wysokich instrumentów. Przy próbkowaniu 44Khz wszystkie te tony w najlepszym wypadku są prostokątami i dla mnie nie za bardzo rozjaśniają przekaz, ale za to dodają subtelności, indywidualności i tego czegoś, za co kochamy swój sprzęt audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Wczoraj zakupiłem wspominane tutaj Magnat transpuls 1500.

Póki co podłączyłem je do wzmacniacza z bodaj 1979 r Lenco A50 i tunera Lenco T30

Trochę obawiałem się tubowego głośnika ale jak się na szczęście okazało nie ma on nic wspólnego z typową tubą.Póki co kolumny pograły kilka godzin i co mogę o nich powiedzieć...

Wzmacniacz ,który jest podłaczony ma 40 W mocy ,lecz wydaje mi się,że jednak przydał by się mocniejszy,bo przy wyższych glosnościach trochę brak mu tego kopa  mimo sporej efektywnosci  kolumn.

Zależało mi na dużym głośniku basowym,który wygeneruje więcej basu niż kolumny jakie posiadam aktualnie w domu.Większość to układy trójdrozne z dwoma głośnikami basowymi i dwa zestawy dwudrozne w tym jeden wg własnego projektu .Nie będe wymieniał z nazwy ,gdyż jestem takim trochę maniakiem słuchania muzyki i zbierania różnych klocków audio wiec póki co mam 8 różnych wzmacniaczy,praktycznie wszystkie tzw vintage z konca lat 70-tych i początku 80-tych,8 par kolumn,trochę odtwarzaczy cd,kilka gramofonów,szpulaka i takie tam  różne tunery analogowe.

Brzmienie póki co na Lenco A50...na innych wzmacniaczach wytestuję jak się wygrzeją i później opiszę wrażenia.

Góra moim zdaniem wcale nie piaskowa i natarczywa.Pięknie pisać nie umiem ale gra jak zwyczajna kopułka jedwabna.

Srodek również w sam raz,wokale bardzo wyraźne.Póki co za mało posłuchalem aby już opiniowac ale mnie sie podoba.

Bas...hm,nareszcie mam kolumny ,które dosyc kopią basem ,ale wydaje mi sie,ze jak na takie 38 cm to mogły by jeszcze "rąbnąć" mocniej.Zobaczymy jak to będzie po kilkudziesieciu godzinach grania. No i jeszcze jedna sprawa...kolumny stoja w tzw otwartym salonie ,z jednej strony ściana z drugiej brak ściany wiec to też ma wpływ na dźwiek.Scena takze przyzwoita...zobaczymy jak zapuszczę jakąś koncertową płytę.

Obawialem się trochę ,że kolumny brzmieniowo zagrają jak Altus 300 ale na szczęscie ta konstrukacja nie ma z A300 nic wspólnego.

Rozważałem także zakup STX Electrino 500 ,ale mam juz Electrino 250+ do mniejszego pomieszczenia wiec STX-a póki co wystarczy.Choc muszę przyznać,ze bardzo fajne kolumny zakupione w Black Friday co podwójnie cieszy (900 zł w kieszeni)

Wspomniane tutaj Magnaty zakupiłem w bardzo dobrej cenie,udało sie tego dnia "wszczelic" w 10% rabatu wiec za te pieniadze,które wydałem jestem bardzo zadowolony.

Wiadomo...nie jest to Hi-End ale wydaje mi sie ,ze całkiem przyzwoite stereo. Póki co za te pieniadze konkurenta nie widzę.Biorę pod uwage brzmienie/moc/cena.

 

Małe spostrzeżenie...kolorystyka okleiny jest w rzeczywistosci ciemniejsza niz za zdjeciach prospektowych.Bardziej wenge niz w orzech .

 

Mam jeszcze do wykorzystania kolejne 10% rabatu w tym salonie więc jeśli ktoś chciałby skorzystać to zapraszam na priv.

 

P.S.Rozpatruję do tych Magnatów zakup lampy Yaqin MS-30L ale bardzo ,bardzo sie waham,gdyz różne opinie słyszałem.Ale to otwarty temat i chetnie wysłucham opini o tym wzmacniaczu.

 

Pozdrawiam forumowiczów

Piotr

 

 

Edytowano przez piotr027
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotr027 napisał:

wydaje mi sie,ze jak na takie 38 cm to mogły by jeszcze "rąbnąć" mocniej.Zobaczymy jak to będzie po kilkudziesieciu godzinach grania

Pograj 2 tygodnie i uzyskają docelowe brzmienie. Ja mam Pylon Onyks 30 z 30-cm basowcem i też na początku wydawało mi się, że bas jest nieco wycofany, ale po 1-2 tygodniach zmienił się i jest piękny, naturalny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...