Skocz do zawartości

Magnat Transpuls 1500 lub coś do większego salonu


dj-robson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obecnie mam Altus300, troszkę poprawiłem fabrykę, no i są przede wszystkim wygrzane i to solidnie. Bas pięknie schodzi poniżej 40Hz i z dosyć dużym salonem po prostu robi co chce, bez względu na to gdzie siedzę (co zaraz po zakupie nie było takie oczywiste). Napędza to hegel h80 (przez kilka dni również h360) i ogólnie jestem zadowolony, lubię ten dźwięk estrady gdzie perkusję doskonale czuć a nie tylko słychać. W międzyczasie posłuchałem też trochę innych konstrukcji, mniejszych, bardziej znanych lub mniej. Jednak brakuje mi trochę szczegółowości i detali, szczególnie po powrocie do domu gdzie wcześńiej było 2-3h odsłuchu studio16hz u znajomego ... :)

Jestem ciekaw bezpośredniej konfrontacji, h360 ponownie na testy też będę miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2019 o 10:23, dj-robson napisał:

Dawno nie zaglądałem a tu widzę temat ruszył z kopyta. Trzeba zamawiac i się nie pytać. S4home, niedługo wizyta w salonie mnie czeka :)

Zapraszam

Studio 16 Hz to zupełnie inne granie.

Też je mieliśmy więc było porównanie. Moim zdaniem inny odbiorca nie tylko ze względu na wygląd.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dzięki znajomemu mam taką oto konstrukcję na testy, DiY, opis https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/19055-Usher-3W-by-lars?highlight=lars 

Dźwięk jest na pewno przyjemniejszy, bas zaskakująco schodzi o wiele niżej (20cm), generalnie jest b.przyjemnie dla ucha (chociaż nie tak super szczegółowo i z głębią jak w s16hz), średnica nie podbarwia ja w A300, można słuchać godzinami. Ale to wraz nie jest to co potrzebuję, nie ma tu solidnego łupnięcia koncertowego :) Nie mogę się już doczekać magnatów...

20190624_101243.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe znaczenie w takich testach ma... poznanie "fizyki" własnego pomieszczenia odsłuchowego. Odbić rezonansów i innych pierdół. Rozstawienie kolumn po rogach, wszak w niemałym salonie, u mnie powoduje świetne zejście basu, i dotyczy to też "nieszczęsnych" A300. No ale na tym zdjęciu 20cm basy już mają zadyszkę, w utworach np. kapeli "nocny kochanek" jak na razie A300 są bezkonkurencyjne. Gusta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te home made DiY? Raczej nie. Do średniej głośności oczywiście jest fajnie i przyjemnie z tymi na zdjeciu. Ale jak chcę coś konkretniej odkręcić, no to co tu dużo pisac, altus przejmuje kontrolę nad pomieszczeniem zdecydowanie dobitniej :)

Nie udało mi się odwiedzić salonu, zbyt mocno nas Bieszczady wciągnęły na motocyklu i urlop się skończył... Ja sądzę, że po prostu zamówię je u Ciebie i skonfrontuję je bezpośrednio z A300 w moim salonie a nie sklepie. To będzie najrozsądniejsze i dosyć ciekawe zresztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy miałem wiele lat temu, ale ich charakterystyczne brzmienie dobrze pamiętam. Natomiast Pylon Onyks 30 mam od kilku lat i to jest zupełnie inna kultura grania mimo podobieństw w wielkości głośników. W Pylonach są głośniki STX (nisko- i średniotonowy) oraz Monacor link (wysokotonowy). Moc nominalna kolumny to 300W (600W max), waga jednej to 24kg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Nie no onyks względem transplus odstają moim zdaniem. Nie wiem czy wszyscy tak uważają je jednak magnat zaprojektował tutaj kolumnę o lepszej budowie i brzmieniu. 

Mam te Onyksy, a Transpulsów jeszcze u siebie nie słyszałem, ale też uważam, że są zacnie zbudowane i gdybym tylko miał na nie miejsce, to wziąłbym je na testy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To dziwne. Jest możliwość testowania kolumn w domu. A ludzie nadal kupują w ciemno. Jasne ze nie zamkniemy ich w łazience ani w 7 m 

Ale co za problem odsłuch i zobaczyć. Abstrakujac od wielkości to przecież samo brzmienie nie musi wszystkim odpowiadac. Pozdrawiam

 

Myślę, że to jest spowodowane tym, że wciąż niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z takich możliwości, które w dodatku są oficjalną propozycją salonów audio a nie kombinowaniem ze zwrotem w ciągu 14 dni z tytułu ochrony zakupu przez internet.

Niektórzy nie chcą się bawić w ciągłe wysyłanie/odsyłanie sprzętu, a jak się już napalisz na zakup bo zdobyłeś odpowiednie środki/pozwolenie żony/etc :) to ciężko rozciągnąć zakupy w czasie, bo najlepiej jakby wszystko JUŻ stało w domu.

W testach branżowych wszystko brzmi dobrze/bardzo dobrze co też sprzyja zakupowi w ciemno przez osoby, które dopiero zaczynają przygodę z audio. 
 

Ja sam zakupiłem wzmacniacz w ciągu kilku godzin od znalezienia oferty. Wiedziałem, że jest powinien grać dobrze w swojej klasie, a cena była tak atrakcyjna, że mógłbym go sprzedać kilka dni później i w najgorszym przypadku wyszedłbym na zero.
Kolumny natomiast to był już zakup świadomy z odsłuchami i nawet osoba towarzysząca, nie mająca specjalnie doświadczenia w tej dziedzinie była mocno zaskoczona jak mocno może różnić się brzmienie kolumn nawet z podobnego przedziału cenowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście testy branżowe mając wspomóc sprzedaż zdalna i według nich wszystko jest fantastyczne to prawda

 

Niestety takie podejście zaburza też dalszy rynek. Skoro od wejścia modelu do sprzedaży do ofert sprzętu używanego mija miesiąc do dwóch to każdy myśli jest z nimi "coś nie tak". Po czym oczywiście zamieszcza swój negatywny komentarz na forach czy innych grupach opinii. A taki komentarz jest nic nie wart. Źle dobrany sprzęt pod tor czy pod gust muzyczny W CIEMNO nie może być później negatywnie komentowany. 

No ale takie to już nasze polskie podejście. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie kolega zauważył, chwilowo mocno hamuje mnie przed zakupem czynnik/parametr "żona". To przejściowe. Nie zlikwiduje go natomiast, z domu nie wygonię też bo potrzebna jednak. Ale jakby się jakimś cudem zdarzyło, że jednak "magnacik" nie trafi w mój gust (raczej w stronę estrady, z solidnym łupnięciem, gdzie bas będzie czuć w płucach, niż super exstra szczegółowy miękki jak aksamit dźwięk) to jakiś spokój wewnętrzny jest, że z żalem ale będzie można zwrócić. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem transpulsy, to pierwszą oprawiałem w salonie, a druga zapakowana stała w przedpokoju,  żona jak zobaczyła pudełko w przedpokoju to powiedziała noooo , jak zobaczyła drugie pudełeczko w salonie, to zapytała gdzie my teraz będziemy mieszkać. Pudełka robią wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj na testy, dzięki kumplowi, DALI 850, ładny stan. https://www.dali-speakers.com/pl/discontinued/dali-150-850/dali-850/

Jest pewien progres. Jest szczegółowość (prawie) słuchanych studio 16hz, jest fajnie przyjemnie w średnicy, no i basu raczej im nie brakuje, drum and bass masuje plecy. Tylne 2x B-R jednak nie jest dobrym rozwiązaniem, bo robi się nieprzyjemne podbicie w pewnym zakresie jak kolumny stoją w rogach. Ale to wszystko huk, mam inny temat, a raczej problem.

Zaczynam się "uczyć" hegla. To już któraś nasta, o ile nie dziesiąta nie licząc naprawdę profi-estrady, kolumna u mnie w domu i już nie mam złudzeń, że h80 lubi "wrzasnąć" przy pewnej wysokości brzmienia wokalu. No a altus cóż, dostrojony jest na wyeksponowanie tego wokalu, więc to się sumuje. Po prostu przy pewnej głośności jest efekt wiercenia uszu. 

Długa ta droga będzie jeszcze coś czuję... :(

14938754_20190803_181159.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...