Skocz do zawartości

Magnat Transpuls 1500 lub coś do większego salonu


dj-robson

Recommended Posts

Jak już rozbiorę to postaram się nawet rozrysować zwrotnicę, o ile będą oznaczenia. Ale foty na google drive lepszej jakości powrzucam na pewno. Tymczasem muszę pokończyć kilka konstrukcji DIY, bo mnie kobieta zaraz z tymi pudłami z domu wygoni. Dużego szerokopasmowca mi się też zachciało, i w pudle i w odgrodzie, w końcu duży salon to czemu nie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak na szybkiego, zanim jeszcze zepsuję kolumny, to podpowiem bo ktoś pytał czym zasilić Magnaty?

Zupełnie przypadkowo trafił do mnie na salony Roksan Kandy I, zupełnie nie znany mi sprzęt, nie wiedziałem o nim kompletnie nic. Z czystym sumieniem przyznaję, nie pasuje mi to wyglądem. Ale... w dużym skrócie muszę przyznać jest to wzmacniacz, który bardziej podoba mi się brzmieniem od Hegla H80 w zestawie z Transpulsami 1500. Jest o wiele wyraźniejszy środek pasma, jakieś takie jest wszystko bardziej miękkie i przyjemniejsze. Zasila to po prostu chromecast audio i SMSL M8 DAC mini. Dla mnie subiektywnie jest po prostu lepiej niż z Heglem. Dopiero po kilku dniach odsłuchu doczytałem się, że ten roksan to taka tranzystorowa lampa. Ile w tym prawdy?

Ale dla kontrastu podłączyłem też do T1500 amp kina domowego Onkyo TX-SR500E. Tryb DIRECT, efektów zero wiadomo. W telegraficznym skrócie: dno i kupa mułu, taki zestaw gra zwyczajnie beznadziejnie. Całkowicie brakuje góry pasma, bas pudełkowy, czasami gdzieś się tam wzbudzi, nie wiadomo o co mu chodzi. Połowy dźwięków nie słychać. Szkoda klawiatury pisać dalej i tracić cenny czas, bo mógłbym użyć zbyt dużo słów powszechnie znanych jako niecenzuralne ;)

Edytowano przez dj-robson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znowu dzisiaj salon zasila takie oto cudo: Rotel RB-1582. W sumie tak naprawdę dopiero teraz dowiedziałem się, że Hegel H80 jest w dwóch wersjach: z wyjściem przedwzmacniacza i bez. Zatem na jakiś czas testowo Hegel robi za DAC i przedwzmacniacz do w/w Rotela.

Jak taki zestaw gra? No powiem dosyć potężnie, jest czym odkręcić. Dostałem już opiernicz od kobiety bo po odkręceniu coś spadło z suszarki w kuchni. Oprócz różnic w dolnym zakresie reszta jest b.podobna do Hegla. Tak czy inaczej to zupełnie inne brzmienie przy niedawno testowanym Roksanie. Wszystko oczywiście testowane z Magnatami Transpuls 1500.

Coś czuję, że dni pobytu Hegla są już policzone. Być może zastąpi go Roksan (ale nowszy) z odtwarzaczem sieciowym, bo brakuje mi łatwego włączenia radia internetowego.

20210326_111458.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Moglbys pokaz jakis wykres w zakresie dolnego pasma? Jestem bardzo ciekawy, jak by te kolumnuy sprawdzily sie w kinie domowym bez subwoofera, ale z mocnym wzmacniaczem (np. po 400 W na kanal przy 8 Ohm). De facto daloby to dwa mocne subwoofery. 


Choc z tego co czytalem, to niestety te 16 hz to jest nieco z dupy przez Magnata wyciagniete.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...