Skocz do zawartości
dj-robson

Magnat Transpuls 1500 lub coś do więszego salonu

Recommended Posts

Wrzucę swoje pięć groszyh...Jestem po odsłuchu tych kolumn. Najogólniej rzecz mówiąc - dobre. Myślałem, że bas zastrzeli, ale było to zrównoważone. Duża skala skala dźwięku. 

Gdyby ktoś szukał głośników, na wzór (piszę tylko o wyglądzie) swoich Tonsili, to ma godnego następce.

Obecnie mam Altus300, troszkę poprawiłem fabrykę, no i są przede wszystkim wygrzane i to solidnie. Bas pięknie schodzi poniżej 40Hz i z dosyć dużym salonem po prostu robi co chce, bez względu na to gdzie siedzę (co zaraz po zakupie nie było takie oczywiste). Napędza to hegel h80 (przez kilka dni również h360) i ogólnie jestem zadowolony, lubię ten dźwięk estrady gdzie perkusję doskonale czuć a nie tylko słychać. W międzyczasie posłuchałem też trochę innych konstrukcji, mniejszych, bardziej znanych lub mniej. Jednak brakuje mi trochę szczegółowości i detali, szczególnie po powrocie do domu gdzie wcześńiej było 2-3h odsłuchu studio16hz u znajomego ... :)

Jestem ciekaw bezpośredniej konfrontacji, h360 ponownie na testy też będę miał.

Dnia 21.06.2019 o 10:23, dj-robson napisał:

Dawno nie zaglądałem a tu widzę temat ruszył z kopyta. Trzeba zamawiac i się nie pytać. S4home, niedługo wizyta w salonie mnie czeka :)

Zapraszam

Studio 16 Hz to zupełnie inne granie.

Też je mieliśmy więc było porównanie. Moim zdaniem inny odbiorca nie tylko ze względu na wygląd.

Pozdrawiam

Obecnie dzięki znajomemu mam taką oto konstrukcję na testy, DiY, opis https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/19055-Usher-3W-by-lars?highlight=lars 

Dźwięk jest na pewno przyjemniejszy, bas zaskakująco schodzi o wiele niżej (20cm), generalnie jest b.przyjemnie dla ucha (chociaż nie tak super szczegółowo i z głębią jak w s16hz), średnica nie podbarwia ja w A300, można słuchać godzinami. Ale to wraz nie jest to co potrzebuję, nie ma tu solidnego łupnięcia koncertowego :) Nie mogę się już doczekać magnatów...

20190624_101243.jpg

No ciekawy rywal nie powiem. Będę teraz generalizować ale jakoś kolumny w których basowiec jest oddalony od reszty przetworników jakoś nie specjalnie mi leżą :/

Większe znaczenie w takich testach ma... poznanie "fizyki" własnego pomieszczenia odsłuchowego. Odbić rezonansów i innych pierdół. Rozstawienie kolumn po rogach, wszak w niemałym salonie, u mnie powoduje świetne zejście basu, i dotyczy to też "nieszczęsnych" A300. No ale na tym zdjęciu 20cm basy już mają zadyszkę, w utworach np. kapeli "nocny kochanek" jak na razie A300 są bezkonkurencyjne. Gusta :)