Skocz do zawartości
dawko

Problem z logowaniem do TIDAL w aplikacji MusicCast

Recommended Posts

W związku z tym, iż jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie. Od roku czytam forum, a od niedawna stałem się właścicielem zestawu stereo, w skład którego wchodzi m.in. Yamaha WXAD-10. Odtwarzacz pięknie śmiga, jeżeli chodzi o Spotify ale postanowiłem sprawdzić jaka będzie różnica w dźwięku przy korzystaniu z TIDALa. Zarejestrowałem się na miesięczny okres próbny (wybrałem najwyższą jakość) i logując się zarówno z PC jak i z telefonu, nie ma problemu (konto działa). Nie mogę się jednak zalogować poprzez aplikację MusicCast aby póścić dźwięk przez wzmacniacz. Próbowałem szukać odpowiedzi w internecie ale obecnie widzę, że nikt nie zgłasza obecnie problemów z TIDALem, wyczytałem jedynie, że w marcu - kwietniu 2018 był jakiś problem z DNS, niestety zmiana adresu bramki u mnie nie przynosi skutku (chyba, że robię to źle).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam, Dawid

Nie mogę się zalogować. Wpisuję adres mailowy, który jest jednocześnie nickiem, w rubryce poniżej wpisuję hasło, klikam "Login" przez chwilę "mieli" wiatraczek, po czym pole z hasłem staje się puste (pozostaje dalej nick) i nic się nie dzieje. Próbuj ę tak od dwóch dni po kilkanaście razy, zarówno z poziomu ustawień aplikacji jak i skrótów.

Witam ponownie,

widzę, że nikt nie ma takiego problemu, więc może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto używa MusicCast, czy przed logowaniem powinienem coś jeszcze zrobić, zmienić w ustawieniach (MusicCas, Tidal, telefon, router). W Tidalu na telefonie w ustawieniach znalazłem zakładkę "Autoryzowane urządzenia" ale nie umiem nic tam zrobić. Próbowałem szukać na stronie yamahy jakiegoś kontaktu do wsparcia technicznego, niestety nic nie znalazłem.

Dawid

Ja mam MusicCasta i działą normalnie.

Spróboj wywalić ampliakcję i zainstaluj ją ponownie. Jeśli masz dostep do neta z samego urządzenia to nie jest to problem sieci. Apka się przywiesiła ale to też nie jest raczej globalne issue.

Piotr

Cześć Dawid.

Ja również często miewałem problemy z apką MusicCast i Tidal. Na szczęście już się z nią rozstałem.

Spróbuj usunąć pokój w apce i zrobić od nowa. Kiedyś pisałem email do Yamaha i tak mi doradzono. Gdzieś tu jest treść tego email od Yamaha, już wklejałem chyba komuś.

Pozdrawiam.

Dzięki Panowie za odzew, niestety nie pomogło ani usunięcie pokoju ani odinstalowanie aplikacji i ponowne zainstalowanie, próbowałem też uruchomić TIDALa poprzez MusicCast na telefonie żony ale jest dokładnie to samo
#JohnDoe, pisząc że pozbyłeś się MusicCasta, masz na myśli że pozbyłeś się Yamahy, czy jest jakaś alternatywna aplikacja zastępująca MusicCast?
Dawid

@dawko napisałeś "Próbuj ę tak od dwóch dni po kilkanaście razy, zarówno z poziomu ustawień aplikacji jak i skrótów."

Tych skrótów nie rozumiem.

w aplikacji musiccast na telefonie wchodzisz w ustawienia/ustawienia pokoju/serwis strumieniowy ustawienie konta/tidal.
tam podajesz login i hasło.

rozumiem , że tak robisz.

18 godzin temu, dawko napisał:

#JohnDoe, pisząc że pozbyłeś się MusicCasta, masz na myśli że pozbyłeś się Yamahy, czy jest jakaś alternatywna aplikacja zastępująca MusicCast?

Pozbyłem się Yamahy. Przepraszam za nieścisłość.

@ebola1972, Próbowałem właśnie w ten sposób jak opisałeś (i ten sposób nazwałem „z poziomu ustawień”) oraz wchodząc w pokój i tam wybierając jedną z możliwości, tzn. jeden z serwisów strumieniowych m.in. TIDAL i wtedy tez pokazuje się okno logowania (i to nazwałem „z poziomu skrótów”)
Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się zalogować
Dawid

Dnia 10.01.2019 o 13:46, dawko napisał:

był jakiś problem z DNS, niestety zmiana adresu bramki u mnie nie przynosi skutku (chyba, że robię to źle).

Chyba tutaj jest problem. Opisz dokładniej, jak to zrobiłeś?

Logowanie a granie to nie to samo. Tutaj mamy do czynienia z innym problemem. Nie da się zalogować. Ale skoro dzieje się to na dwóch urządzeniach to coś jest nie tak :/

A kiedy nie korzystacie z domowego WiFi tylko transferu danych logowanie udaje się?

Piotr

Witam, wczoraj wieczorem zgodnie z sugestia kolegi@JohnDoe podpiąłem yamahe kablem bezpośrednio do routera, wczoraj nie zadziałało ale dziś wieczorem spróbowałem kolejny raz uruchomić TIDALa... i zadziałało
Mam nadzieje, że już będzie działało bez problemów.
Dziękuje wszystkim za posty z podpowiedziami.
Pozdrawiam Dawid