Skocz do zawartości

pierwszy gramofon do 1200 zł


stachup

Recommended Posts

Witam!

Tak jak w temacie planuje w najbliższym czasie kupić pierwszy gramofon. Mój budżet to około 1200zł. Z racji że jedyny sprzęt jaki posiadam to Panasonic SC-HT520 (go również będę chciał wymienić ale kiedy indziej ) zależy mi aby gramofon posiadał wbudowany przedwzmacniacz. Myślałem o AudioTechnica AT-LP120. Czy w tym przedziale cenowym znajdę lepszy sprzęt? Gramofony mogą być również używane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

To u nas Polaków a na forum toj iż standard. Nie ma takiego czegoś.

w sensie że o co chodzi?

@stachup

Nie chodzi o to że chcę odstraszyć Ciebie od zakupu.

Ale muisz zdawać sobie sprawę że wydać kasę na gramofon to najprostsza sprawa, tyle że wydatki nie kończą się na jego zakupie. I nie chodzi mi o płyty.

To kwestia myjki - bo płyty nawet te nowe trzeba umyc bo się elektryzują koszmarnie.

Tania podstawowa wkładka ...

Polecam wejśc na winyl.net i poczytać jak najwięcej

Tym bardziej ze jest tam też giełda....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

bezpiecznym, prosty zakupem będzie wspomniany przez Ciebie gramofon Audio-Technica AT-LP120USBHC. To dobre, proste w obsłudze i gotowe do uruchomienia natychmiast po wyjęciu z pudełka. Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Natomiast jako alternatywa znacznie lepsza, niestety troszeczkę droższa, zaproponowałbym Ci brytyjski gramofon Rega Planar 1. To klasyczny, bardzo dobry manual, gramofon który możesz w przyszłości zupgradować. Dochodzi jeszcze zakup przedwzmacniacza gramofonowego, ale nawet wybór najtańszych propozycji będzie lepszy, niż korzystanie z tego wbudowanego w A-T. Pomyśl.

Aha, dobrą konkurencją A-T jest gramofon Pro-Ject Primary Phono USB OM5e, ewentualnie model trochę droższy, ale wyraźnie lepszy także z wbudowanym przedwzmacniaczem Pro-Ject Essential III Phono.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz fachową pomoc w doborze odpowiedniego systemu a także indywidualną wycenę dla forumowicza. W większości gramofonów w prezencie dokładamy ciekawy album LP, bez niego też będzie u nas taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...