Skocz do zawartości

Dual dt 210


Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy jeśli w złym miejscu wstawiłem temat to proszę wybaczyć. 

 

Mam problem z gramofonem przycisk start stop nie działają jak powinny po włączeniu talerz się kręci i jak igle położę na płycie słychać dźwięk lecz zacina się igła w mieści i powtarza na okrągło jeden urywek piosenki. Jestem w stanie zrobić zdjęcia itp.

Lub czy jest ktoś z okolic Żabno/ Dąbrowa Tarnowska / Tarnów kto umiałby to naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz obracać ramieniem ręcznie - od pozycji spoczynkowej do środka talerza? Nie wyczuwasz tam żadnych oporów? Obrót powinien być swobodny i nie powinno być nawet najmniejszych oporów.

Może uda mi się pomóc Ci zdalnie. W najgorszym razie, jak się nie uda, to zawsze możesz gramofon podesłać do nas do Wrocławia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,super, dziękuje, jeśli była by opcja to  proszę kontakt telefoniczny 795184336

 

generalnie nie ma żadnych oporów. Jak ściągnąłem także i zacząłem kręcić zębatkami to wyszło na to ze to jest od tego całego automatu co po na nacisnieciu start powinien przenieść automatycznie ramie i pozwolić je położyć na płycie. Generalnie myśle ze ten cały mechaniz odpowiada również za przesuwanie igły po płycie podczas grania ale mogę się mylić. I nie wiem gdzie powinienem iść pręcik od stopu bo jest luzem o to tyle zaraz obok pręcika od startu. Po którego naciśnięciu popycha ten kremowy plastik i pozwala zsunąć się zapałce po prawej stronie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak uruchomisz gramofon i powoli przesuwasz ramię do środka płyty (ale bez opuszczania ramienia na płytę-szkoda igły)? Czy następuje powrót ramienia do pozycji spoczynkowej i wyłączenie silnika (talerz przestaje się kręcić)?

Pozdrawiam

PS. Witaj na naszym Forum-i jak zapewne zauważyłeś przeniosłem Twój wątek do odpowiedniego działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Janusz Utrata napisał:

I nie wiem gdzie powinienem iść pręcik od stopu bo jest luzem

Ciężko to ocenić nie mając tego gramofonu przed sobą, ale zdaje się, że wciśnięcie klawisza stop powinno spowodować wysunięcie blaszki na kole zębatym (zaznaczona na zdjęciu). Przesunięcie tej zapadki powinno spowodować zazębienie się dużej zębatki z małą i obrót dużej w kierunku zaznaczonym strzałką. To powinno powodować odłożenie ramienia na pozycję spoczynkową.

Pręcik o którym wspominasz musi być pod spodem w jakiś sposób powiązany z tą blaszką na dużej zębatce.

Aha, pozycją startową dużej zębatki powinno być takie jej ułożenie, że obrót tej małej zębatki nie powoduje obrotu  tej większej. Dopiero po wciśnięciu klawisza "STOP" i po wysunięciu blaszki, duża zębatka powinna ruszyć.

Mam nadzieję, że jest napisane w sposób w miarę zrozumiały :)

Napisz czy udało Ci się to tak ułożyć.

 

DUAL.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz Utrata- wygląda na to, że wszystko tam powinno działać. Faktycznie tylko jakby pręt od przycisku "STOP" byłby za krótki. Aczkolwiek nie wygląda na złamany lub wykrzywiony, więc coś tam musi się dać tak ustawić żeby mechanizm zadziałał...

Nie wiem czy zdalnie umiem Ci jeszcze jakoś pomóc. Pokombinuj jeszcze z tymi dźwigniami od mechanizmu zatrzymywania. Zasadę jego działania już znasz, więc wcześniej czy później dojdziesz do tego co tam jest nie tak. Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to pisz - może coś jeszcze zdziałamy wspólnymi siłami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...