Skocz do zawartości

DAC około 1000 zł


D-Art

Recommended Posts

Witajcie!

Potrzebuję porady w kwestii niedrogiego DACa.

To przejściowa kwestia, bo planuję za jakiś czas rozbudowę, dlatego nie chcę zbytnio inwestować. Z drugiej zaś strony nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

Może w kategorii 1000 zł nie mogę mieć zbyt wiele wymagań, ale mimo to chciałbym być zadowolony z zakupu.

Jako źródła głównie używam kompa z Tidalem w lepszej wersji. Słucham wszystkiego, ale sporo elektroniki i rocka. Nie jestem zwolennikiem jakiegokolwiek podkolorowywania dźwięku, uwielbiam wszelkie mikrodetale, smaczki, precyzję i szybkość. Nie lubię dźwięku rozlazłego, "przydymionego". Lubię analizować i doszukiwać się szczegółów.

Na razie DAC musi współpracować z kolumnami Canton Karat M80 DC i starym, ale jarym wzmacniaczem Technics SU-V45A, który żyje u mnie od nowości ?

Na razie waham się między CA Dacmagic 100 a Dragonfly Red. Ten pierwszy wygląda poważniej, drugi obsługuje format MQA, który jest w Tidalu. Może jednak warto przyjrzeć się czemuś innemu?

Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za wszelkie konkretne rady :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyć sobie od nostromo dac Wolf. Posłuchasz w domu. W budżecie się zmieścisz. Przynajmniej poziom wyżej od CA magic 100.

Od kolegi @S4Home pożycz magic 100.

Myślę, że kolega z S4Home bez problemu pożyczy. Czy tak? 

Przekonasz się na "usznie"  co lepsze w bezpośrednim porównaniu. Rdac nie wiem kto ma... 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioquesta nie znam, a kto to sprzedaje? Masz 14 dni na zwrot jak kupujesz od firmy. (Zakupy na odległość). Możesz go dopisać do listy. 

Ale z tym też jest różnie.. Więc szukalbym sklepów komisów, które bez problemu przyjmą towar. 

@Kubakk nie bierz, tylko odsluchaj ?

Na początek możesz wziąć 2 na odsłuchy np. Magic i nostromo Wolf. Zostaw ten lepiej grający. Później kolejne dwa.... I będziesz wiedział. 

Wynik testu możesz opisać na forum. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC Magic 100 to dobry przetwornik w swojej cenie i bez problemu odsprzedasz go za rok w podobnej cenie. Z Dragonfly Red sytuacja bardzo podobna i jeżeli cena powróci do poprzedniej to również na nim nie stracisz. Obie propozycje bardzo dobre. Plusem Dragonfly jest to, że możesz podłączyć go do telefonu.
Do tej dwójki dorzuciłbym Taga Harmony DA-300 v.3, który charakteryzuje się dużą szczegółowością oraz szeroką sceną jak na tę kategorię cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, 1Ender napisał:

@S4Home @Q21 a co polecacie w zakładanym budżecie do 1k, w cenie promocyjnej lepiej od magic 100??

@D-Art zobaczymy co branża odpowie, a wolfa zostaw sobie na deser ?. Odsłuchasz na końcu. 

Może coś z chi-fi? Topping D50 (dual ES9038QM) albo DX3 Pro (dual AK4493). Oba posiadają bardzo dobre parametry w stosunku do ceny tylko będzie problem z odsłuchem przed zakupem :). Niemniej jednak polecam sobie o nich poczytać (obszerne tematy na forum audiosciencereview).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga trochę przekracza 1000 zł, ale opisy i testy brzmią całkiem zachęcająco. Może warto dołożyć parę stówek?

Wrzucam do świnki skarbonki na Lyngdorfa TDAI-3400, bo będę szedł w kierunku tej filozofii grania, ale mam też inne inwestycje po drodze, więc dac może ze mną trochę pobyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci polecić Korg dac ds 100m którego kupiłem dla siebie i jestem bardzo z niego zadowolony. Gra on niemal identycznie jak referencyjny denon dcd 1100 z lat 80  analogową , szczegółową miekką barwą. Miałem oba urządzenia i porównałem. Dac ma wyjście mały jack wiec trzeba mieć odpowiedni interconect. Obecnie używam roland black series który z kabli do kwoty 100 zł jest bardzo dobry.  Dac kosztuje około 600-700 zł. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fortepiano napisał:

Korg dac ds 100m

Miłe zaskoczenie. Spojrzałem na dac`a w necie i miłe zaskoczenie. Myślałem, że Chord jest rodzynkiem od programowalnych procesorów, a tu programowalny Xilinx Spartan w obwodzie Korga. Ciekawe kto programował? Niemniej jednak sam fakt wykorzystania procesora programowalnego zachęca do przyjrzenia się temu dac`owi. Może być ciekawa alternatywą do Chorda. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć! Wybaczcie, że nie sfinalizowałem wątku tak długo, a przecież staraliście się dać mi sporo propozycji. Sporo pracy i innych spraw, a czas uciekł niepostrzeżenie.

W końcu zrobiłem tak, że kupiłem Chromecast Audio za ok. 130 zł. Oczywiście sporo lepiej, niż przez wyjście słuchawkowe, a przy tym obłędna wygoda, gdy streamuję dźwięk z Tidala w telefonie.

Ten mały krążek może posłużyć jeszcze w przyszłości, bo oprócz wyjścia analogowego na minijacka, oferuje cyfrowe optyczne.

Ogólnie polecam, bo fajna i tania zabawka 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...