Skocz do zawartości

DAC około 1000 zł


D-Art

Recommended Posts

  • 4 years later...

Czy ktoś posiada i może coś powiedzieć o przetworniku Taga Harmony DA-300 v.3 ?

Noszę się z zamiarem kupna zachęcony przeczytanymi recenzjami o rzekomym analogowym, gęstym dźwięku.

Sprzęt towarzyszący to kolumny

DALI 505

Wzmacniacz CA Azur 351a.

Chciałbym posłuchać Tidala , ( czy ten Taga obsługuje MQA? ) którego mogę puszczać z TV lub laptopa.

Obecnie słucham poprzez FIIO TAISHAN D03 ( obsługuje MQA :))) ,mam nadzieję że różnica będzie słyszalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam ale DA400. Nie słyszałem poprzednika więc nie znam jego brzmienia. Co do 400 to na pewno nie jest granie ani gęste ani analogowe. To moim zdaniem dobre zrównoważenie muzykalności z detalicznością. Oprócz tego Taga potrafi zagrać najwyższe rejestry tak gładko i subtelnie bez sybilantow. To mi się w niej najbardziej podoba. I obsługuje MQA ale tylko po USB. Wystawiłem ją nawet na sprzedaż ale po ponownym podłączeniu jednak ją zostawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Cześć. Ja mam ale DA400. Nie słyszałem poprzednika więc nie znam jego brzmienia. Co do 400 to na pewno nie jest granie ani gęste ani analogowe. To moim zdaniem dobre zrównoważenie muzykalności z detalicznością. Oprócz tego Taga potrafi zagrać najwyższe rejestry tak gładko i subtelnie bez sybilantow. To mi się w niej najbardziej podoba. I obsługuje MQA ale tylko po USB. Wystawiłem ją nawet na sprzedaż ale po ponownym podłączeniu jednak ją zostawiam 🙂

No plan mi się sypnął..... właśnie producent mi odpisał że DA 300 nie wspiera MQA:(.

Zaciekawiiłeś mnie tym DA 400....

Myślę jeszcze o MUSICAL FIDELTY V90

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomai napisał:

No plan mi się sypnął..... właśnie producent mi odpisał że DA 300 nie wspiera MQA:(.

Zaciekawiiłeś mnie tym DA 400....

Myślę jeszcze o MUSICAL FIDELTY V90

MQA jest totalnie nieistotnym faktorem, za chwilę i tak tego czegoś pewnie nie będzie... 

V90 gra słabiutko, dla mnie to był poziom niżej nawet od najtańszych toppingów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

MQA jest totalnie nieistotnym faktorem, za chwilę i tak tego czegoś pewnie nie będzie... 

V90 gra słabiutko, dla mnie to był poziom niżej nawet od najtańszych toppingów

Ale jak to wygląda , bo jestem świeży w temacie , jak puszczę Tidala przez tego DA 300 to będzie grało niżej niż MQA...czy poprostu będzie cisza?

Jeśli V90 nie, to co gra u Ciebie, lub co polecasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

Ale jak to wygląda , bo jestem świeży w temacie , jak puszczę Tidala przez tego DA 300 to będzie grało niżej niż MQA...czy poprostu będzie cisza?

Jeśli V90 nie, to co gra u Ciebie, lub co polecasz.

Tidal HiFi za 20zl to teoretycznie jakość CD. MQA czyli Master to dziwny wynalazek, będący kodekiem stratnym i raczej mam nadzieję sie nie przyjmie. Hifi jako PCM 16/44,1 zagra na każdym DACu. 

Ja mam takie coś jak poniżej w linku, tylko dałem dużo więcej. I tak zagrało lepiej i zastąpiło Rme Adi 2FS dac (około 5k). Miałem też Chorda Qutest i Clarett się utrzymał (wolę jego dźwięk odrobinę bardxiej niż Chorda). Cena jest abstrakcyjnie niska, jeżeli jest sprawny to super deal (do grania po USB). 

https://m.olx.pl/d/oferta/interfejs-audio-focusrite-clarett-2pre-usb-CID751-IDWpILU.html

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIDAL z jednej strony ma utrzymać bazę MQA z drugiej już mówi o plikach FLAC HiRES. Z MQA w TIDAL jest z resztą tak, że mało plików wykorzystuje standard w pełni więc często przegrywają z FLAC 44,1 czy Apple Loseless.

Co do DACów to warto posłuchać kilku układów w różnych implementacjach zanim podejmie się decyzje. Mi podobają się głównie te oparte o AKM i BurnBrown ale ostatecznie wykorzystuje SMSL M500 MK3 który działa w oparciu o Sabre ale nie jest przesadnie analityczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Po przemyśleniu, odrzucam MQA, skłaniam się ku TAGA HARMONY DA-300 V3, zachęcony wieloma pozytywnymi recenzjami. Nie będzie łatwo go zdobyć , gdyż jest to model już nieprodukowany. Ale widzę że jest kilka miejsc w necie które go oferują.

Pytanie....

Obecnie słucham Tidala - TV - FIIO Taishan D03 - wzmacniacz - kolumny.

Czy jak przesiądę się na Tidal - laptop - USB - Taga Harmony DA-300 V.3 - wzmacniacz- kolumny....

będzie lepiej ?

obecnie taka Diana Krall wypada zjawiskowo.... - szczęka opada.... ale... Genesis, Eternal, wypada....eeeee....płasko, matowo, sztucznie....

Taga coś pomoże ....analogowością , łagodnością, muzykalnością ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego DACa Tagi.

Ale generalnie zalozenei jest lepsze. Ja czasami przy rDAC i Qutest korzystałem z laptopa jako źródło i grało to dobrze.

Możesz też sprawdzić izolację galwaniczną. Są fanatycy tego rozwiązania.

Raczej szukał bym innego DACa aczkolwiek jak mówie to nie znam tej Tagi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomai napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Po przemyśleniu, odrzucam MQA, skłaniam się ku TAGA HARMONY DA-300 V3, zachęcony wieloma pozytywnymi recenzjami. Nie będzie łatwo go zdobyć , gdyż jest to model już nieprodukowany. Ale widzę że jest kilka miejsc w necie które go oferują.

Pytanie....

Obecnie słucham Tidala - TV - FIIO Taishan D03 - wzmacniacz - kolumny.

Czy jak przesiądę się na Tidal - laptop - USB - Taga Harmony DA-300 V.3 - wzmacniacz- kolumny....

będzie lepiej ?

obecnie taka Diana Krall wypada zjawiskowo.... - szczęka opada.... ale... Genesis, Eternal, wypada....eeeee....płasko, matowo, sztucznie....

Taga coś pomoże ....analogowością , łagodnością, muzykalnością ? 

 

Tak, będzie lepiej. Jeśli nie znajdziesz Tagi, to właśnie iFi Zen Dac, czy Topping E30 powinny Ci się spodobać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Zawsze pozostaje Topping/ Taga ;) 

Jeszcze jest Sanskrit od Smsla. Posiadam mk2 jest bardzo przyjemny w odsłuchu. Zresztą nie mogłem się zdecydować miedzy DA400 a Smslem. Ale chyba jednak zostawię Tage. @Tomai jeśli byś był zainteresowany to mogę Sanskrita odsprzedać. On gra po cieplejszej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Jeszcze jest Sanskrit od Smsla. Posiadam mk2 jest bardzo przyjemny w odsłuchu. Zresztą nie mogłem się zdecydować miedzy DA400 a Smslem. Ale chyba jednak zostawię Tage. @Tomai jeśli byś był zainteresowany to mogę Sanskrita odsprzedać. On gra po cieplejszej stronie.

Dzięki, też zwracam się w kierunku Tagi. Jak nie znajdę DA 300 to wezmę DA 400 właśnie.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

IMG_20230823_233649.jpg.632b0130208f57c62ed424ab75b636ca.jpg

IMG_20230823_233811.jpg

No i jest....trochę to trwało, bo się okazało że zacząłem od d...y strony.

Najpierw kupiłem sam przetwornik, trochę się naszukalem bo model już nieprodukowany. Trafiła się używka w bardzo dobrej cenie, jedyna na Olx i Allegro. 

I po podłączeniu rozczarowanie , bo dźwięk po optyku z tv przerywał co chwilę.  Mam również FIOO Taishan który przy tym rodzaju podłączenia nie grymasił i nie przerywa , i gra tak od dobrych kilku lat.

Po podłączeniu przetwornika do komputera, dźwięk też przerywał ku.....a. Już pomyślałem że kupiłem używkę uszkodzona. Po pogrzebaniu w ustawieniach kompa i przetwornika przestało przerywać ale dźwięk ....nie zachwycał. Pewnie kilkuletnia karta dźwiękowa w kompie jest temu winna.

Po przemyśleniu, po prostu dokupiłem odtwarzacz sieciowy. Podłączyłem.....no.... nareszcie....gra porównywalnie z CD. 

Nic nie przerywa.

Moje combo to :

TAGA HARMONY TWA -10B

TAGA HARMONY DA-300.

Dźwięk cieszy michę plus sterowanie z telefonu bajka.

Już po północy, ja dalej słucham :)

Brzmienie tego Combo zdecydowanie po cieplejszej stronie, bez ostrości.

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

nie rozumiem. A z kompem dalej gra słabo?

Co zmienił zatem TWA?

No słabo , nic nie poradzę.

Podłączając przez USB 6 letniego HP Elitebooka do DA -300 ,najpierw dźwięk się tnie. Co wku....rwia.  Grzebiac w ustawieniach da się zrobić żeby przestał. Ale.

Dźwięk jest trochę jak MP3. Przyklejony do linii kolumn,  bez dynamiki, wszystko zbite .

Podłączając TWA do przetwornika DA -300 już nie jest MP3. Dźwięk z łatwością odrywa się od linii kolumn, jest dynamika, przestrzeń, łatwość zajrzenia w szczegóły , muzykalność, przyjemność z słuchania.

Obydwie opcje słuchane na Tidal , jakość max , Sade , album Lovers Rock m.in.

TWA podłączone przez Coaxial do DA-300.

Muzyka tak słuchana cieszy michę, porównywalna do CD.

Widoczny na zdjęciach ROTEL RCD 930AX pomimo  24 lat na karku, na tej samej płycie ( mam Sade wszystkie płyty)

Potrafi jednak więcej w zakresie " wykopu"

Szczególnie w utworze FLOW .

Ale Tidal broni się ilością ...tyle płyt , nie mam w domu:).

Ale ogólnie TIDAL teraz gra bardzo dobrze .

Potencjał jest na dalszy rozwój,  plany mam , może w przyszłym miesiącu zajmę się poprawą zasilania.

Myślę o firmie Tomanek i dodaniu zasilacza liniowego.

Obecnie te pudełeczka oryginalne wyglądające jak stare ładowarki od tel. zarówno w przypadku streamera jak i przetwornika.....nie wzbudzają zaufania.

Tak na chłopski rozum....jak spojrzeć do wnętrza mojego wzmacniacza...jest spore trafo....jak spojrzeć do wnętrza mojego CD....tez jest osobny transformator.... Myślę że trzeba wyrównać szanse dla streamera i daca , aby miały porządne zasilanie co powinno dać jeszcze lepszy dźwięk.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywaja plyty glowne z marnymi usb, sa nawet chipsety niechlubnie tu znane w pewnych kombinacjach osprzetu. Pytanie wszak, czy to, co w tym zakresie poustawiales, trzyma sie przyslowiowej kupy, bo na ten przyklad nie mam pojecia co ma karta muzyczna do polaczenia DACa przez usb.

Wyjscia optyczne w TV tez bywaja podlej jakosci, i jak DAC nie jest utalentowany w radzeniu sobie z takimi problemami, to dzialac dobrze nie bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje że można mieć dobry dźwięk z komputera. Może mam słaby komputer poprostu.

Ja opisuje co mam w domu obecnie. I co mi radoche sprawia w obecnej konfiguracji.

Chyba o to w tym wszystkim chodzi?

Znowu jest późno...a ja ...dalej słucham. Chyba o to chodzi , żeby słuchać muzyki z przyjemnością....

Teraz leci Papa Roach,  Body Count, ciężkie granie,  a tu gitary i bas, rewelacja , żadnej ostrości, muzykalnie,  dynamicznie , wokal wybija się, bardzo przyjemnie to gra.

A zgodnie z tym tematem , zmieściłem się w 1000 zł:)

Ps ...no jak co ma połączenie USB z Dac..... dźwięk w Laptopie omija kartę dźwiękową?????

No chyba to niemożliwe.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

Ps ...no jak co ma połączenie USB z Dac..... dźwięk w Laptopie omija kartę dźwiękową?????

No chyba to niemożliwe.

Możliwe możliwe. 

Jak zainstaujesz sterowniki DACa po wpięciu laptopa po USB Windows wykryje urządzenie.

Trzeba jeszcze ustawić we właściwościach dźwięku systemu Windows.

Znaczenie mają sterowniki, soft odtwarzający i przygotowanie lapka pod audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...