Skocz do zawartości

Focal Aria 926 zamiast Quantum 1005


Adam Asnyk

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zamienić moje Magnat Quantum 1005 na Focal Aria 926. Kolumny napędza Pioneer a-70da, kable Chord Clearway. Chciałbym je zmienić ponieważ primo-nie mam możliwości odsunąć Magnatów od ściany dalej niż 10 cm co powoduje często rezonans przy bardzo niskich rejestrach (wydmuch z tyłu), primo ultimo - a-70da posiadam od niedawna i po dłuższym odsłuchu stwierdzam że przy dłuższym odsłuchu zaczynają mnie denerwować wysokie (po za jazzem i klasyczną bo tam jak dla mnie jest przejrzyście tak jak lubię w tym rodzaju muzyki). Dlaczego Aria 926? Jedne z niewielu które podobają się mojej lepszej połowie, mnie nie ukrywam że zaciekawiły po przekopaniu opinii na ich temat, i oczywiście wydmuch z przodu co jest dla mnie kluczowe Zastanawiam się tylko czy to nie będzie poprosto krok w bok a nie do przodu. Kolumna dość popularna, może ktoś miał doczynienia w połączeniu z moim pionkiem. Pokój 20m, muzyka właściwie od popu do klasyki, oczekiwałbym po zmianie niewielkiego ocieplenia sopranu, i ten rezonans oczywiście. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Focal Aria 926 to zupełnie inna klasa kolumn, znacznie wyższa w stosunku do Magnat Quantum. Na pewno nie jest to krok w bok, tylko do przodu. 

Najlepiej oczywiście posłuchać, jest także u nas możliwość wypożyczenia do testu w Twoim pomieszczeniu, gdzie jak zapewne wiesz, dużą rolę odgrywa także akustyka pomieszczenia. Kwestia połączenia Focal Aria z Pioneer A-70DA - to dobre połączenie, nie powinno być problemów z basem, będzie na pewno więcej środka i lekkie ocieplenie dźwięku (ale w tym aspekcie nie spodziewałbym się zbyt dużo), natomiast przede wszystkim w dużym stopniu poprawi się jakość sopranów. Będzie na pewno więcej informacji, ale będą one przekazane bardziej dokładnie, spokojniej, nie ostro.

Alternatywy - jeśli masz możliwość przyjechania do naszego salonu, warto byłoby posłuchać  jeszcze kilku innych propozycji. Jedna z naszych sal odsłuchowych ma także 20m2, nie jest wytłumiona, tak więc warunki podobne do domowych. Spójrz na Tannoy Revolution XT 8F, Fyne Audio F502, Kef R500, na pewno Audio Academy Hyperion IV, może Audiovector QR3.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by było najlepiej S4Home ale najpierw będę musiał sprzedać Quantumy żeby kupić to co ewentualnie wybiorę, nie ukrywam że wzmak częściowo wyczerpał mój budżet ?

Wogóle to nie mam pojęcia jaką realną cenę mogę zawołać za Quantumy bo nie ma ich nigdzie w tej chwili, zresztą jak je kupowałem to też ich nie było, w stanie wzorcowym za ile by to mogło pójść? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem chyba wszystkie ale jedynym logicznym punktem zaczepnym dla mnie jest chyba 1/2 ceny jaką dałem za nowe, przynajmniej tak mi to wygląda na podstawie innych modeli, pewnie będę musiał jeszcze wziąć poprawkę na ich kompletną niepopularność, pamiętam jak je kupowałem, znaleźć coś na ich temat... Masakra

Pewnie ktoś zaraz napisze że się nie czyta tylko słucha, ale nie czarujmy się, spore grono osób ma mocno ograniczoną możliwość podjechania do salonu bo niekiedy i 200 km w jedną stronę trza się kopnąć ? a wypożyczanie jakoś mi nie na rękę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na odsłuchu z moim wzmacniaczem u pewnego Pana który chce się pozbyć Focal Aria 926 i powiem krótko bez wchodzenia zbyt głęboko w detale wrażeń odsłuchowych. Jak dla mnie jednak skok w bok tak jak twierdził S4Home, nadal górne pasma natarczywe przy wybranych utworach, nawet bym powiedział że magnaty lepiej brzmią przy talerzach i innych instrumentach które mają tendencję do syczenia, bas w niskich rejestrach mniej buczący na plus dla focali ale nie sprawiedliwie byłoby wyciągać w tej płaszczyźnie wnioski przy magnatach które są przy samej ścianie a być nie powinny, nie tego jednak szukam ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 4000 to realna cena za te kolumny i dla Ciebie i dla kupującego.

2 godziny temu, Adam Asnyk napisał:

Byłem na odsłuchu z moim wzmacniaczem u pewnego Pana który chce się pozbyć Focal Aria 926 i powiem krótko bez wchodzenia zbyt głęboko w detale wrażeń odsłuchowych. Jak dla mnie jednak skok w bok tak jak twierdził S4Home, nadal górne pasma natarczywe przy wybranych utworach, nawet bym powiedział że magnaty lepiej brzmią przy talerzach i innych instrumentach które mają tendencję do syczenia, bas w niskich rejestrach mniej buczący na plus dla focali ale nie sprawiedliwie byłoby wyciągać w tej płaszczyźnie wnioski przy magnatach które są przy samej ścianie a być nie powinny, nie tego jednak szukam ?

 

A nie mówiłem. Mało tego słuchałeś u niego. Uwierz że skoro Magnaty u ciebie buczą to Focal robił by to bardziej. Bo bas ma mniej kontrolowany.

Nie ma co Focal ma markę. Prestiż, I REKLAMĘ za horrendalne pieniądze. Ale tutaj..... w tym przypadku to ponownie to zaznaczam. TO NIE SĄ KOLUMNY LEPSZE.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...