Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze: Denon PMA720AE+DCD720 (lub 520) vs. Yamaha HTR-5940


bx2001

Recommended Posts

Otrzymałem Yamahę HTR-5940 oraz kolumny Jamo S606. Zastanawiam się, czy jest sens zamieniać tę Yamahę na wzmacniacz oraz odtwarzacz (dodam, że odtwarzacz i tak muszę sobie dokupić) np. Denon pma720+dcd720 w sytuacji, gdy nie mogę wydać więcej niż 2000 zł. Kupno nowych głośników byłoby poza moim budżetem na razie niestety. Słucham wyłącznie muzyki klasycznej. Docelowo sprzęt stereo ma być ustawiony w prostokątnym pokoju 12 m kw. (mogę ustawić w dowolny sposób). Proszę o porady, czy warto w ogóle pozbywać się yamahy, żeby kupić coś do 2000 zł?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka klasyczna to bardzo wymagający gatunek i niestety ani Twój zestaw, ani wspomniany Denon kompletnie nie sprawdzą się. Pozostaje albo zwiększenie budżetu, albo sprzęt używany. Wszystko u Ciebie jest do wymiany.

Z nowych zestawów takie minimum do Twojego salonu to np. Atoll IN50SE, Advance Acoustic X-i50BT, trochę droższy Audiolab 6000A z kolumnami Q Acoustics QA 3020i, Jean Marie Reynaud Lucia.

Przemyśl temat, w przypadku pytań służę pomocą, zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...