Skocz do zawartości

Pylon Opal Monitor czy Monitor Audio Bronze 2


toshie

Recommended Posts

Czołem forumowicze. Zamierzam kupić jakieś nagłośnienie do pokoju 4x5 metrów. Po przegrzebaniu sieci wybór padł na zestawy z tytułu - Pylon Opal Monitor lub Monitor Audio Bronze 2. Który według Was lepszy?

Wzmacniacz jaki mam to Cambridge A5. Muzyka aktualnie gra z kompa, ale docelowo przymierzam się do gramofonu i będzie w użyciu tak ok. 50/50 w stosunku do tego pierwszego. Myślę też o spięciu tego z telewizorem. Nie wymagam cudów w kwestii kina domowego, ale zawsze to znacznie lepsze niż standardowe pierdziawki z TV.

Zakładam temat, bo nie znalazłem żeby ktoś się próbował porównać te monitory bezpośrednio (ogólnie odnośnie Pylon Opal Monitor nie ma zbyt wiele w sieci). Fajnie by było jak by dźwięk było dość ciepły. Na MA praktycznie byłem już zdecydowany, ale w sumie komentarze były różne. Recenzje dobre, ale wiele osób narzekało na słaby bas i "szklany" dźwięk, choć zdaję sobie sprawę z tego, że powodów mogło być multum i nie sugeruję się tym zbyt bardzo. Inni z kolei twierdzą, że są ekstra. I wtedy znalazłem te Pylony z kilkoma dobrymi recenzjami, które doprowadziły do tego, że nie wiem jaką decyzję podjąć :)

Niestety nie mogę ich porównać "na żywo" i samemu wybrać co mi bardziej pasuje. Ze racji, że jestem poza Polską dostęp do Pylonów mam mocno utrudniony.

A może coś innego? Może coś z serii Magnat Quantum albo jeszcze inne?

Edytowano przez toshie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak prosta odpowiedź. Monitor Audio Bronze to jednak obiektywnie trochę lepsza kolumna niż Opal Monitor. Natomiast dźwiękowo Pylon jest równiejszy, bardziej plastyczny, gęsty, ciepły z miękkim basem. Monitor Audio grają bardziej górą pasma, eksponując ją. Oferują bardziej swobodne, analityczne granie. Nie jestem pewny, czy MA będzie najlepszym połączeniem z CA.

Z mojej strony jednak wybrałbym w Twoim systemie Pylon Audio, natomiast jako akternatywa świetną opcja będzie Heco Aurora 300, Dali Zensor 3 lub Oberon 3 oraz z trochę droższych konstrukcji Focal chorus 706 (bardziej mocne, szybkie, rockowe granie) oraz Kef Q350 (świetna plastyka, dociążenie, bas i nieprzeciętna przestrzeń).

Jeśli będzie w Polsce, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie im więcej czytam o MA tym większe mam wątpliwości. Niby czytam w recenzjach, że grają bardzo dobrze, przejrzyście, w swojej cenie ciężko do pobicia. Zastanawiam się jednak czy szukając jednak bardziej ciepłego brzmienia te kolumny od początku nie były dla mnie; mając do wyboru kolumny grające bardziej analitycznie i te nieco mniej (choć nie do przesady mniej), a cieplej, chyba wybrałbym te drugie.

Wspomniany Dali Oberon 3, Focal Chorus 3 czy KefQ350 są prawie 2x droższe od MA, Pylon czy Zensor 3. Wolałbym uniknąć droższego zakupu jeśli uda mi się uzyskać (względnie) przyzwoity dźwięk za 1200-1500 zł (za parę MA na amazonie trzeba dać 275 euro). Rynek wtórny raczej odpada, bo w Irlandii jest akurat dość mały jeśli chodzi o audio. Nie za bardzo jest w czym wybierać. Choć tego CA A5 udało mi się wyhaczyć za 80 euro ;) Ale to był duży fuks.

@Q21 dzięki za porady i za zaproszenie do Waszego salonu, jednak w Polsce bywam ostatnio od święta i jestem skazany na to co jest tutaj. No i wygląda że jeszcze raz muszę rozważyć MA vs Pylon :) Ewentualnie te Zensor3 i Aurora 300, ale o nich muszę poczytać bo nie wiem nic.

@S4Home gdybyś miał chwilę to mógłbyś rozwinąć dlaczego zdecydowanie byś wziął MA niż Pylon?

 

edit:

Szukając informacji o zestawie Zensor 3 znalazłem post z konkurencyjnego forum. Jeden kolega elokwentniej niż ja opisuje o jaki dźwięk mu chodzi, ja bym mógł się pod tym podpisać:

Cytat

BX2 graja jakoś tak płasko analitycznie i ta góra... Góra jest taka jakby nazwać taka metalowa talerzowa...I jakby to ująć te BX2 są głośne...Bardzo mnie zaintersowaly Dali Zensor 3. Potrzebuje stonowanej góry, ale takiej wiecie detaliczniej, zeby bylo krystalicznie i te soprany brzmiały tak gładziutko i żeby niskie tony tak ladnie schodzily nisko. Niby mówią ze Dali Zensor 3 dadzą to czego oczekuje, to prawda?

Co ciekawe, na porównując ceny MA i Zensora na amazonie wychodzi na to, że Zensor jest... tańszy :) Krzyczą sobie 220 funtów za parę. No to chyba w starciu MA vs Dali mamy zwycięzcę? Co za tym idzie, Dali vs Pylon pewnie też, choć tu jeszcze trochę poszperam.

Zostaje mi tylko sprawdzić jeszczę te Aurora 300. @Q21 wysyłacie za granicę? Bo widziałem, że macie na nie fajną cenę.

Edytowano przez toshie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...