Skocz do zawartości

Denon AVR X1400H vs Marantz NR1509


KrólKiczu

Recommended Posts

Sprzedałem denona. W mojej subiektywnej opinii marantz gra lepiej. Niestety w chwili obecnej nie mogłem sobie pozwolić na luksus kupowania amplitunera powyżej 3000 zł. Mam kolejne pytanie. Czy dodanie wzmacniacza stereo w cenie około 1000 zł do mojego zestawu poprawi znacząco jakość odbiru muzyki w 2 kanałach. Czy jest w ogóle mozliwe połączenie ampli ze wzmacniaczem stereo nie posiadającym wejscia main in ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak za 1000 zł używany zagra lepiej niż topowy amplituner MArantza w stereo :) Tyle w temacie.

W 1509 masz możliwość wyjścia frontami PRE OUT. Czy kupisz wzmacniacz z wejsciem Main IN - na końcówkę mocy, czy też bez takowego i wejście do klasycznego AUX czysamą końcówkę to już ma mniejsze znaczenie. Będzie grało znacznie lepiej.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, seba3002 napisał:

Podłączyłem do amplitunera stary wzmacniacz denon pma 350 se. W mojej opinii grał w stereo gorzej niż amplituner. Czy to kwestia tego, że ten wzmak to nie jest jakaś mega jakość czy też moze moje ucho przyzwyczaiło się do dzwięku z amplitunera :)?

 

Oczywiście frontowe kolumny podłączyłeś do wzmacniacza.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, było podłączone do wzmaka. Podać jeszcze jakimi kablami, bo mam wrażenie, że kolega ma mnie za debila :|. Zasadniczo muzyki słucham streamując ją z komputera na amp. Podłączając wzmak do ampli chciałem używać amplitunera jako źródła. Na moje ucho nie poprawiło to odbioru muzyki w stereo a wręcz pogorszyło. Dlatego ponawiam pytanie - czy to klasa wzmaka, wina zródła czy też brak mojego osłuchania jesli chodzi o wzmacniacze stereo ? I czy wzmacniacz wyższej klasy zagrałby dużo lepiej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, seba3002 napisał:

Źródłem jest sam amplituner jako odtwarzacz plików FLAC. Podłączony jest do niego przez pre out wzmacniacz . I w tej konfiguracji nie słyszę poprawy jakości w stereo. A na marginesie przepraszam, że się uniosłem.

Tak myślałem że ampli jest żródłem...wyrażna poprawa będzie jak zródło będzie bezpośrednio podłączone do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...