Skocz do zawartości

Dali Zensor 5 - jaki amplituner do 2000zł


Kamil Dudz

Recommended Posts

Witam

 

zakupiłem kolumny dali zensor 5 - nie było innego modelu, który zmieściłby się w moją "wyspę" - mogłem wstawić kolumnę max wys 839 mm i głęb 259 mm :)

 

natomiast pozostała jeszcze kwestia amplitunera

salon mam dosyć duży 35 m2 (tak wiem- kolumny za małe:)) - nie jestem fanem głośnej muzyki - zależy mi bardziej na jakości

sprzęt głównie będzie służył do słuchania muzyki (hip-hop, metal, pop czasami spokojna muzyka chillout)

sprzęt musi posiadać bluetooth (inaczej żona się nie zgodzi:)) najlepiej jakby współgrał ze spotify i tidal hi-fi

docelowo rozbudowa na 5.1 ale nie prędko

docelowo może jakiś sub nieduży (wnęka max 240mm/480mm) jeżeli będzie słaby bas, także chciałbym aby amplituner był na to przygotowany

no i cena... max 2000zł  z delikatną górką lub dołkiem

 

z góry bardzo dziękuje za wszystkie pomocne informacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczasz sprzęt używany? Jeżeli filmy nie są priorytetem to poszedłbym w stereo. W kinie domowym w tym budżecie będzie słabo lub bardzo słabo. Co innego wzmacniacz lub amplituner stereo. Ja namawiam Cię do wyboru klasycznego wzmacniacza stereo. Jak zależy Ci na serwisach muzycznych możesz dokupić Chromecast. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, 1Ender napisał:

Dopuszczasz sprzęt używany? Jeżeli filmy nie są priorytetem to poszedłbym w stereo. W kinie domowym w tym budżecie będzie słabo lub bardzo słabo. Co innego wzmacniacz lub amplituner stereo. Ja namawiam Cię do wyboru klasycznego wzmacniacza stereo. Jak zależy Ci na serwisach muzycznych możesz dokupić Chromecast. 

sprzętu używanego nie biorę pod uwagę. Generalnie nie kupuje używanej elektroniki, przejechałem się na tym kilka razy. Hmm nie ukrywam, że nie uśmiecha mi się podłączać dodatkowych elementów, które będą obsługiwały bluetooth... zawsze z tym jest jakiś problem - zwłaszcza, że ma korzystać z tego również żona. Czy faktycznie jest taka różnica w jakości dźwięku między słabym amplitunerem a amplitunerem / wzmacniaczem stereo biorąc pod uwagę kolumny, które kupiłem?

48 minut temu, 1Ender napisał:

Dopuszczasz sprzęt używany? Jeżeli filmy nie są priorytetem to poszedłbym w stereo. W kinie domowym w tym budżecie będzie słabo lub bardzo słabo. Co innego wzmacniacz lub amplituner stereo. Ja namawiam Cię do wyboru klasycznego wzmacniacza stereo. Jak zależy Ci na serwisach muzycznych możesz dokupić Chromecast. 

a.. i dzięki za szybką odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli chcesz w przyszłości rozbudować system do konfiguracji wielokanałowej, najlepszą opcją będzie Onkyo TX-NR686. To dobre połączenie z kolumnami Dali. Ze względu na nieduże kolumny może się okazać, że subwoofer będzie potrzebny.

Jeśli natomiast nie będziesz rozbudowywał zestawu i pozostaniesz przy konfiguracji dwukanałowego, dobrą opcją będzie Yamaha R-N602. To bardzo nowoczesny, dynamicznie grający amplituner sieciowy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny jeszcze do mnie nie dotarły a ja zaczynam mieć wątpliwości co do rozmieszczenia kolumn. Niech mi ktoś napisze czy te kolumny dali zensor 5 będą dobrze grały jeżeli wstawię je w moją wyspę - między tv (nie znalazłem innym głośników, które by się tam zmieściły). Niestety nie mam możliwości postawienia kolumn w innym miejscu... podobno postawienie kolumn w mebel powoduje zaburzenie akustyki itp...

może jakiś inny pomysł umieszczenia audio na mojej wyspie???

20141229_072506.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Chcesz wstawić podłogówki w tą szafkę po bokach telewizora? Oj, to naprawdę nie jest dobry pomysł. Już z dwojga złego znacznie lepiej postawić kolumny podstawkowe na półce.

a dlaczego kiepski pomysł? będą gorzej grały? zauważalnie gorzej? mówić szczerze nie uśmiecha mi się stawiać czegokolwiek na półce :/ nie ma opcji żeby żona się zgodziła... może jakiś dobry soundbar i wrzucić suba pod telewizor? nie wiem co robić.... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli postawienie kolumn podstawkowych po bokach telewizora zamiast podłogówek, chyba że jest opcja postawienia kolumn podłogowych po bokach wyspy (ale domyślam się, że nie ma takiej opcji). A przerobienie szafki tak, aby zrobić ją węższą i postawić kolumny po bokach na ziemi? Nie wiem, co innego Ci zaproponować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to i grało na poziomie kolumn za 500 zł. Bas dudniący lub jego brak. Góra totalnie brak rozdzielczości. Słabo to koledzy i tak byli grzeczni opisując to. Podłogowe muszą stać na.... Podłodze :)

ewentualnie obok wyspy. Bierzesz to pod uwagę? Taki byl chyba zamysł jej robienia?

a co do Ampli to Onkyo 686 lub slim od Marantz a.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie dzięki, że nie wkopałem się w tą konfiguracje, cofnąłem zamówienie.

a więc wracam do punktu wyjścia

co proponujecie mi postawić na wyspie? z dwojga złego wolałbym postawić kolumny podstawkowe na półce górnej niż między tv...

co sądzicie o klipsch the sixes? albo takim wynalazku jak naim mu-so

czy lepiej amplituner i podstawki? jakie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś ze chcesz kolumny 5.1 ? Rozumiem ze przewody w odpowiedniej grubości i jakości położyłeś do tych głośników ? U mnie zona tez chciała na początek małe głośniczki na szafkę (nawet wieża bo ona i tak cicho słucha itp) szukałem zdjęci pokazywałem salony w domach co są kolumny przekonując ja ze to cześć wystroju itp i w końcu kupiłem sam i czekałem na awanturę ;) udało się nawet bez ;) powiedziała ze spoko wyglądają i maja stać bez maskownic jedynie boki kolumn trochę mniej podeszły jej (czarne Heco aurora 700) pogadała pare dni ze duże (chociaż myślałem nawet o modelu 1000;) i ogolenie po kilku dniach zostały bez gadania.

moze spróbuj z zona podyskutować lub coś zakręcić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...