Skocz do zawartości

Yamaha RX-V779 - brak dźwięku


seba.81

Recommended Posts

witam
posiadam :
odtwarzacz Yamaha DB-S677
ampli Yamaha RX -V779

mam problem z moim odtwarzaczem a może z ampli ?
płyty blu-ray odtwarza idealnie, ale jak chcę posłuchać muzyki z płyty cd to można powiedzieć ,że przerywa, tzn na wyświetlaczu czas utwory idzie ale nie głosu. czasem na 1 utworze a czasem na 5 , nie ma reguły , można powiedzieć że błąd pojawia że na tej samej płycie w różnych kombinacjach .

 

pytanie czy to może być związane z jakąś wadą amplitunera?

dodam tylko iż zgłosiłem to do serwisu, wysłałem odtwarzacz i coś tam wymienili i miało działać . odebrałem sprzęt i było to sam, więc wysłałem po raz drugi ,lecz tym razem z płyt a cd.

dzwonili , i podobno wszystko jest ok , lecz nie u mnie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz odtwarzacz BluRay kablem analogowym (2 cinche) do amplitunera i sprawdź czy dźwięk jest ok (wybierz odpowiednie źródło w amplitunerze).

Podłącz odtwarzacz BluRay kablem cyfrowym optycznym lub koaksjalnym do amplitunera i sprawdź czy dźwięk jest ok (wybierz odpowiednie źródło w amplitunerze).

Jak masz podłączony odtwarzacz z amplitunerem - kabel HDMI do amplitunera i kabel HDMI z amplitunera do TV?
Wspomniałeś, że płyty BR odtwarza idealnie - czy dotyczy to zarówno obrazu jak i dźwięku? Jak jest z płytami DVD?
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

dzięki za informacje i rady.  wrócę do domu i w weekend ograne i dam znać .

odtwarzacz mam połączony hdmi, nie ma problemu z obrazem i dźwiękiem zarówno z płytami dvd oraz blu-ray.
ostatnio jak pisałem , to spędziłem z 4 godziny na słuchaniu płyt , było różnie .

poniżej dwie fotki:
1. wszystko ok dźwiękiem
2. podczas przerwy w dźwięku

DSC_6858.JPG

DSC_6859.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Blu Ray przez hdmi działa bez zarzutu, wszystko ok z dźwiękiem i obrazem. 

Wszystko jasne. 

Zmieniałem gniazda i podłączałem dwa różne przewody hdmi, było to samo. 

Podłączyłem analogowo i hula, wybrałem nawet starą 20 letnia płytę strasznie zajechaną i wszystko jest ok. 

Teraz poprostu muza będzie szła przez analoga a nie hdmi ?

Dzięki wielkie za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, seba.81 napisał:

Witam. 

Blu Ray przez hdmi działa bez zarzutu, wszystko ok z dźwiękiem i obrazem. 

Wszystko jasne. 

Zmieniałem gniazda i podłączałem dwa różne przewody hdmi, było to samo. 

Podłączyłem analogowo i hula, wybrałem nawet starą 20 letnia płytę strasznie zajechaną i wszystko jest ok. 

Teraz poprostu muza będzie szła przez analoga a nie hdmi ?

Dzięki wielkie za pomoc 

no szlag mnie zaraz trafi mam to samo(ten sam model blu ray)filmy ok choc jeszcze to przetestuje,muzyka z chmury jesli odpalam przez  blu tez ok a jesli zaladuje plyte cd to co jakis czas jest tak jak by blu ray na kilka sekund nie wysylal sygnalu.masakra jak sobie pobysle o grzebaniu w kablach:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

odpowiedzi na Twój problem - jak poprzednio ? Ponownie podepnij posiadane kable i sprawdź na innych kablach...

A połączenie analogowe (wykorzystujące przetwornik odtwarzacza) ma duży plus: musi działać (no chyba że przetwornik się posypie, co jest rzadkością).

Pozdrawiam
PS. Przeniosłem Twój dzisiejszy post do wątku który utworzyłeś we wrześniu ubiegłego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...