Skocz do zawartości

Tania opcja podłączenia do laptopa.


kubalaa

Recommended Posts

Witam

Zacznę od tego że jestem kompletnie zielony i przyszedłem na forum szukać porady. Mianowicie dostałem dwa głośniki Jamo S 420 SUR (100W/60W 6 Ohm) beż żadnych kabli ani wzmacniacza. Moje pytanie brzmi następująco: w jaki możliwie najtańszy sposób mogę je podłączyć pod laptopa? Jestem studentem i muszę patrzeć na swój budżet a jednocześnie fajnie by było puszczać muzykę z czegoś innego niż głośnik wbudowany w starego laptopa. Załączam zdjęcia głośników.

Z góry dziękuje za pomoc, to mój pierwszy temat na forum mam nadzieję że dodałem to w dobrym miejscu.

20190112_140015.jpg

20190112_135952.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubalaa  Proponuję taki wzmacniacz SMSL Q5 PRO

https://allegro.pl/wzmacniacz-zintegrowany-smsl-q5-pro-czarny-hifi-i7226620342.html

Pozwoli Ci na podłączenie kolumn, pod USB podłączasz komputer/laptop, dodatkowo w przyszłości możesz podłączyć odtwarzacz CD. Ma wbudowanego daca, więc nie martwisz się o dźwięk. 

Nie czytałem opinii o tym użytkowniku allegro. Decyzję o zakupie musisz podjąć sam. 

Zapytaj jeszcze @MobyDick, kolega zna bardzo dobrze te urządzenia. Być może znajdzie Ci coś lepszego i/lub tańszego. Może używany w dobrym stanie.

Pozdrawiam 

PS. Nic tańszego nie znalazłem co pozwoli Ci na jednoczesne podpięcie komputera i kolumn. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość dźwięku z wyjścia audio w tym laptopie jest niezła to tańsza opcją były SMSL SA-36A pro . np. :

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-smsl-sa-36a-pro-class-d-2x20w-7771931031

Tak nawiasem mówiąc to z dołączonym zasilaczem powinien mieć moc 20 W na kanał przy 4 ohm przy napięciu 12V, a przy zasilaniu zasilaczem 24V 45W na kanał, bo to jak widać stara jego wersja dopuszczającą zasilanie napięciem 24V.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 14:17, kubalaa napisał:

Zacznę od tego że jestem kompletnie zielony i przyszedłem na forum szukać porady. Mianowicie dostałem dwa głośniki Jamo S 420 SUR (100W/60W 6 Ohm) beż żadnych kabli ani wzmacniacza. Moje pytanie brzmi następująco: w jaki możliwie najtańszy sposób mogę je podłączyć pod laptopa? 

Laptopy z zasady mają jakieś wyjście jack i jeśli nie szumi ono i nie słychać z niego jakiś zniekształceń to można uznać za przyzwoite.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego SA-36A pro jeśli się podłączy do dobrego DAC-a to zagra lepiej :) , bo jego potencjał jeśli chodzi o jakość dźwięku jest duży. Q5 pro ma kilka wejść, w tym 3 cyfrowe, regulację barwy i większą moc wprost z pudełka, do tego pilota. Jednak jakość dźwięku jest porównywalna. Warto do nich podłączyć naprawdę dobre kolumny. Do Q5 pro lepiej podłączać się na drodze cyfrowej, SA-36A pro wymaga dobrego DAC-a aby pokazał co potrafi. Pisze całą nazwę SA-36A pro , bo SA-36A  i SA-36 to inne, starsze wzmacniacze oparte o inny układ wzmacniacza impulsowego.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kolumnach i ograniczonym budżecie o ewentualnym DAC-u myślałbym dopiero później. Przy Q5 pro nie będzie potrzebny. 

Tu Q5 pro jest taniej. Dają do niego przejściówkę na wtyczkę europejską gratis. Po opłatach celnych vatu powinien wyjść wyraźnie poniżej 500 zł.

Jako tani DAC do laptopa lub telefonu możne się sprawdzić np. TempoTec Sonata lub xDuoo XQ-23 , ewentualnie AudioQuest DragonFly Black.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Te kolumny i tak dużo lepiej zagrają od tych w Laptopie. Kolega student z czasem może kupi lepsze monitory. Skoro on chce stereo to po co wciskać komputerowe? Dlaczego mu umniejszasz? "Dla studenta wystarczą"... 

Student jest gorszy?? 

@S4Home z całym szacunkiem, ale nie popisaleś się...

Uważam, że kolega student dobrze zrobi jak pójdzie w stereo. Miałem komputerowe zestawy i jak dla mnie to przeskok jakościowy jest słyszalny. 

Chciałbym by teraz nasz kolega student @kubalaa zabrał głos i napisał czy woli jakość czy jakoś. Stereo jest lepsze bez dwóch zdań, ale na obecnych kolumnach jak pisałem wcześniej rewelacji nie będzie. 

Lepsze monitory można już znaleźć nawet za 200 - 300 zł. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że połączenie Jamo S 420 SUR z SMSL SA-36A pro, powinno dać lepszy dźwięk niż głośników komputerowych z wzmacniaczem wewnątrz za jakieś 600 zł. O innych kolumnach można pomyśleć kiedyś w przyszłości. Na razie chodziło o znalezienie wzmacniacza do tych kolumn.

Warto zaznaczyć ze parametry mocy ( Power Handling (Watts Long/Short Term)  60 / 100 ) dotyczą zapewne sytuacji gdy pracują one jako głośniki tylne w kinie domowym odciążone od przetwarzania basu. Traktując je jako pełnopasmowe, najprawdopodobniej już kilkukrotnie mniejsza moc może je uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...