Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo do 4 tys.


Mariusz Sanecki

Recommended Posts

8 godzin temu, Mike24 napisał:

Mariusz Sanecki  słuchałem wczoraj tego Pionka w MM (tylko chwile z jakimiś  Canton-ami ) I  nie gra to tak skrajami jak Yamaha , ale to był szybki odsłuch w mega wielkim sklepie , a jak wiadomo akustyka w mieszkaniu jest inna .

MusicCast to standardowa apka od Yamahy 

No to Tidal działa okrutnie na MusiCascie, nie rozumiem dlaczego nie ma trybu gapless podczas odtwarzania flacow z telefonu. Aplikacja jest do poprawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

14 minut temu, piotria napisał:

No to Tidal działa okrutnie na MusiCascie, nie rozumiem dlaczego nie ma trybu gapless podczas odtwarzania flacow z telefonu. Aplikacja jest do poprawy

Raczej będę korzystał z Spotify'aja, ale dzięki za info :)

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

To może warto wypożyczyć Yamahę od S4HOME.Też fajnie gra  z elac b6.Ale odsłuch w domu jak najbardziej preferowany.Tak koło 20 chłopaki powinni się pojawić na forum.

Ile kosztuje u nich wypożyczenie? Wiesz może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zarówno Pioneer NC50 jak i Yamaha 670 są tu po prostu dobrym wyborem. Do Pioneera faktycznie dobrał bym Magnat Quantum 723. Z kolei do Yamahy ELACi B6.

Zapraszam na odsłuch i po lepsze ceny.

 

Piotr

Pionek z Magnatem zagra chyba twardziej, bas bardziej kontrolowany sprężysty? A yamaha z elac'ami cieplej, głębszy bas schodzący nieco niżej?

Co do Elaców. To też masz na myśli ten model Elac Debut 2.0 B62 z bass reflexem z przodu? Czy starszą wersję https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-b6.html ?

Mógłbym liczyć na rabat u Was przy złożeniu Yamahy z Elacami i do tego jakieś dobre do tego zestawu kable?

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz u nas liczyć na rabat czy dobre kable nie ma sprawy.

Prawdę mówiąc obydwie wersję elaca są dobre. Seria druga jest poprawiona chodź jedynce niczego nie brakuje. Nieco cieplejsza. 

Co do połączeń. To tak w głównej mierze dobrze to opisałeś i jest to spowodowane kolumnami. Magnat jest twardszy, żywszy. Z kolei elac schodzi niżej, jest cieplejszy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Tak możesz u nas liczyć na rabat czy dobre kable nie ma sprawy.

Prawdę mówiąc obydwie wersję elaca są dobre. Seria druga jest poprawiona chodź jedynce niczego nie brakuje. Nieco cieplejsza. 

Co do połączeń. To tak w głównej mierze dobrze to opisałeś i jest to spowodowane kolumnami. Magnat jest twardszy, żywszy. Z kolei elac schodzi niżej, jest cieplejszy.

Piotr

To ile zestaw yamaha z elac b6.2 + kable (adekwatne do tej klasy zestawu) będzie kosztował po rabacie? :) Czy do Yamahy mogę podłączyć tv i jakis odtwarzacz Bluray? Bo jeszcze zastanawiam się nad Pioneer Sx-s30 i lepsze kolumny. Czy ten Pioneer pod względem audio będzie porównywalny z yamaha pianocraft MCR-N670? 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Tak ten Pioneer jest porównywalny klasowo z N670, tyle że ma jednak inny dzwięk.

OK inny dzwięk tzn. jaki? Gdzieś przeczytałem tu na forum że kolumny robią 80% roboty reszta to elektronika. Wiadomość z prośbą o wycenę wysłana na priva :)

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jest jeszcze jedna opcja tzn. Yamaha n670d z Mission QX-2 za 4200 zł, i w sumie jakbym się uparł to bym je wziął, pytanie, czy będzie taki zestaw grał lepiej niż yamaha z elac'ami b6 2.0. Czy ta yamaszka będzie w stanie dobrze napędzić te monitory.

Przyznam, że wygląd tych kolumn bardzo mi się podoba. Elac straszne pudła.

Czy różnica w cenie sięgająca 600 zł przełoży się choć trochę na jakość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Sanecki myślę żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba osoby z podobnym gustem jak Ty która słuchała w podobnej wielkości pomieszczeniu dokładnie takiego zestawienia o jakie pytasz? Jak się znajdzie to super z tym że mimo wszystko proponuje posłuchać samemu.

Skorzystaj z dobrodziejstwa dzisiejszych dni i posłuchaj najpierw zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Sanecki napisał:

Ok jest jeszcze jedna opcja tzn. Yamaha n670d z Mission QX-2 za 4200 zł, i w sumie jakbym się uparł to bym je wziął, pytanie, czy będzie taki zestaw grał lepiej niż yamaha z elac'ami b6 2.0. Czy ta yamaszka będzie w stanie dobrze napędzić te monitory.

Przyznam, że wygląd tych kolumn bardzo mi się podoba. Elac straszne pudła.

Czy różnica w cenie sięgająca 600 zł przełoży się choć trochę na jakość?

Idź do Top Hi-Fi o odsłuchaj Yamahę z jednymi puźniej drugimi monitorami.Będziesz mieć pewność które tobie odpowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem qx są po prostu konstrukcyjnie droższe. Czy lepsze? Obie masz top hi-fi. Idź do nich nie słuchaj sprzedawcy. Posłuchaj jednych i drugich. 

Wszystko będziesz wiedział i możesz u nas złożyć zamówienie. Hehehe

Żarcik jak odskuchasz tam i ci się spodoba to dogadają się już z chłopakami. 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.01.2019 o 17:27, S4Home napisał:

 

 

Cześć,

Rozwiązałem inaczej moje dylematy. Zdecydował głos rozsądku i wziął górę nad emocjami i względami estetycznym. Po tygodniu tegich analiz... 

Zakupiłem Yamaha R-n602 + Elac debut b6 2.0. Myślę że to zdecydowanie lepsze rozwiązanie aniżeli Yamaha PianoCraft n670d z tymi samymi monitorami. Zestaw kosztował 3100zl jak dla mnie to świetna cena jak za nowy sprzęt. Czekam na potw. zamówienia i przesyłkę. Za miesiac, żeby dogodzić zonie ? dokupie Yamaha cd s300 za około 1k zł i dobre kable. Zamkne się w ten sposób za całość około 4000 zł +/- 200 zł. Tymbardziej że tak naprawdę szukam sprzętu na lata głównie elektronike mam na myśli. Za około 5 lat przeprowadze się do domu i wówczas dokupie sobie jakieś podlogówki. Tak jest przyszłościowo. A przynajmniej taką mam nadzieję. 

Co myślicie o takim rozwiązaniu. Chyba dobrze to rozegralem? :)

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie :) ja myślę, że tak, ale to kwestia bardzo indywidualna. Sam w grudniu kupowałem zestaw dla siebie i wybrałem ta samą Yamahę i jestem 100% zadowolony. Z głośników też jestem zadowolony ale został mi taki niedosyt, że mógłbym odsłuchać więcej par bo szybko podjąłem decyzję. 

 

IMG_20190120_204616.jpg

Edytowano przez Tomasz Syta
Dodałem zdjęcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@Tomasz Modzel hej nie kupiłem takiego zestawu, poszedłem nieco dalej, półkę wyżej i zakupiłem Yamaha R-N803D + Elac Uni-Fi BS U5. Zestaw kupiłem z sub Klipsch R-100SW i jeszcze suba nie słyszałem bo muszę kupić właściwy kabel :/

Ale powiem tak słyszałem na odsłuchach 602 z Elac, ale B5 nie B6, więc nieco mniejsze monitory. Powiem tak, byłem mocno rozczarowany brzmieniem tego zestawienia. Głębszego i soczystego basu, nie uświadczysz, bo 'pierdzi' toto strasznie. Podejrzewam, że mimo wszystko te monitorki to za niska klasa nawet jak na tą Yamahę R-N602. Samo wykonanie monitorów mało estetyczne, okleina odłazi na rogach, wata wystaje z bass reflexu, więc podejrzewam, że B6 tak samo są wykonane bo to ta sama klasa tylko mniejszy segment. Na żywo dla mnie są brzydkie jak listopadowa noc. A całość jak za takie pieniądze mocno rozczarowała.

Jeżeli szukasz w podobnych pieniądzach dużo lepszego brzemienia, tj. głęboki bas i dobrej przestrzeni to koniecznie posłuchaj i zwróć uwagę na 602+Indiana Line Tesi 261 - bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło brzmienie, dla mnie bass głęboki, czystość brzemienia, przestrzeń i scena ok. Naprawdę to jest dobre zestawienie za takie pieniądze.

Monitorki mają zdecydowanie ciekawszą okleinę i ładniej się prezentują. Mają bass-reflex z przodu, więc jeżeli stawiasz głośniki blisko ściany, to jest mimo wszystko in plus dla nich. Co do walorów estetycznych to szczególnie ten orzech wygląda  bardzo fajnie (czarne są zbyt nudnie, ale to oczywiście kwestia gustu) i lepsze wykonanie od Elac B5/B6, choć to made in china, ale z włoskim rodowodem ;)

 

 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac B5 to nie b6

B5 to tyły do kina a nie monitory do stereo

I wykonanie tych kolumn nie jest jakieś źle.

Mamy je na stanie i nic nie odłazi.

Tesi 261 faktycznie są udane i to godny przeciwnik dla elaca

 

Uni fi no to jednak klasę lepiej

 

Do zestawienia dorzucam jeszcze magnata 723.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...