Skocz do zawartości

ampli KD do 5.1 z netowymi "bajerami"


Cicik

Recommended Posts

czesc,
od wielu lat "jadę" na zestawie onkyo 607 + tonsil siesta/fiesta 5.1
chciałbym wymienić ampli na taki z "bajerami" internetowymi
zależy mi na dość przyzwoitym dźwięku stereo (tak, wiem ampli KD nie do tego służy)
wiem tez ze nigdy nie rozbuduje systemu głośników ponad 5,1 wiec ogladajac ampli np.9.1 mam wrazenie ze czesciowo zmarnowana kasa by była.
TV mam dość dobry (samsunga zakrzywiony 65cali sprzed 1,5 roku najwyższy model) i ogladam dużo z netflixa i hbogo.

na ampli mogę przeznaczyć do 4-4,5 tyś pln. (raczej wolałbym nowy na f-rę)
ktoś coś doradzi ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Sądzę, że większym ograniczeniem w jakości stereo będą kolumny. Jeśli jednak docelowo myślisz o wymianie kolumn, możemy rzeczywiście rozpocząć od wymiany amplitunera. Jeśli najbardziej zależy Ci na kinie domowym, mocnym, szybkim i dynamicznym dzwięku, moim zdaniem najlepszą opcją będzie Onkyo TX-RZ830. Natomiast jeśli duży nacisk kładziesz na stereo, oczywiście zachowując pełną funkcjonalność oraz dobre kino, najlepszym wyborem będzie Marantz SR6013. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj.

Sądzę, że większym ograniczeniem w jakości stereo będą kolumny. Jeśli jednak docelowo myślisz o wymianie kolumn, możemy rzeczywiście rozpocząć od wymiany amplitunera. Jeśli najbardziej zależy Ci na kinie domowym, mocnym, szybkim i dynamicznym dzwięku, moim zdaniem najlepszą opcją będzie Onkyo TX-RZ830. Natomiast jeśli duży nacisk kładziesz na stereo, oczywiście zachowując pełną funkcjonalność oraz dobre kino, najlepszym wyborem będzie Marantz SR6013. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

dziekuje za odpowiedz i zaproszenie. Z zaproszenia ciężko będzie skorzystać (mieszkam we wroc.) ale z porady skorzystam.
:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xarius napisał:

Dziwne, bo zarówno Onkyo jak i Marantz to amplitunery 9.2, a Kolega jasno pisze, że 5.1 to ostateczność.

napisałem ze nie rozbuduje zestawu kolumn ponad 5.1 a w zwiazku z tym mam odczucie ze kazdy ampli ponad 5.1 to w moim przypadku"zmarnowana" kasa, 
ale tez rozumiem ze dzisiaj nie produkuje sie (?) ampli 5.1 który by grał na poziomie np. tego onkyo830 i był w miarę nowoczesny (hdmi z 4k, arc itp.) + muzyka z netu, etc.

 

Edytowano przez Cicik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym nie dobierał lepszego ampli do tych kolumn. Ale to już inna sprawa.

W tej cenie masz do wyboru: RZ830 lub Marantza 5013.

Chociaż moim zdaniem to wciąż amplitunery kina. Dlatego obstawiał bym Yamahe 685 (ma Pre OUTA) + NAD 326 lub Xindak 06 i to wtedy jest amplituner z bajerami sieciowymi i gra w stereo a nie udaje.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...