Skocz do zawartości

kino domowe 3.1.2?


Ragnar90

Recommended Posts

Czesc,

Zalozylem pare dni temu temat gdzie zastanawialem sie nad stereo ale koledzy ewidentnie polecaja bardziej KD. 


Przegladajac newsy z CES natrafilem na nowe amlitunery onkyo i pioneera ktore maja wyjscia tylko 3.2.2. A na stronie dolby atmos sa zalecenia jak zamontowac kino w ukladzie 3.1.2 lub 3.1
https://www.techhnews.com/onkyo-announces-two-entry-level-atmos-receivers-at-ces-2019/

Ma ktos doswiadczenie jak taki uklad sie sprawuje. Dzwiek z tylnych kanalow jest jakos sensownie wmiksowywany? Bo spotkalem sie z opinia ze tylne glosniki sa odcinane,

Jezeli sa dobre efekty to czy polecacie jakies sensowyny zestaw okolo 4 tys 3.1, 5tys 3.1.2?

Dzieki za pomoc,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj sprawdzić Ragnar90 różnicę między 3.1 , 3.1.2 i 5.1.2. W opcjach jest możliwość wyłączenia surround , sufitowe itd.

Zaznaczam ,że mam salkę z dość dobrą akustyką i różnica między tym co mam ,a pokojem może się różnić.

Tak na szybkiego włączyłem dwa dema prezentacyjne z atmosem (liść spadający i zbita szyba) oraz scena filmu z atmosem.

Ocena od 1 do 4.

Dla 3.1 -1punkt

3.1.2 - 2punkty

5.1.2 -4punkty  (tylko dlatego ,że uzupełnia całość ale wahałem się czy dać 3)

Ode mnie taka uwaga jeszcze : jakbym miał kino domowe kupować od podstaw to wolałbym pieniądze ,które wydam na sufitowe przeznaczyć na leprze kolumny/amplituner.

3.1.2 to raczej dla osób ,które mają amplituner z dolby atmos wraz z kolumnami i chcieliby coś zmienić. I pytanie czy na lepsze czy nie to już każdy musiałby sprawdzić osobiście. Jeszcze poczekaj aż eksperci się wypowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym modelu wczoraj na naszym Facebooku.

Pioneer do tego zrobił wersję slim amplitunera.

Moim zdaniem to nowość i jak sprawdzi się system gdzie nie ma tyłów kosztem Atmosa nikt Ci nie powie. Bo ? Założenie jest beznadziejnie, ale kto wie.

Nie ma odpowiedzi co dzieje się z dźwiękiem kanałów tylnich, jest miksowany do atmosa, pomijany czy idzie na przody.

Bez testów nikt nic nie wie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

jak sprawdzi się system gdzie nie ma tyłów kosztem Atmosa nikt Ci nie powie. Bo ? Założenie jest beznadziejnie, ale kto wie.

Wyżej napisałem swoje odczucia :)

 

8 godzin temu, Ragnar90 napisał:

Rozumiem, ze dzisiejsze standardowe amplitunery 5.1.2 czy 7,1.2 jezeli nie maja tylnych glosnikow to po prostu wytna ten kanal?

Tak. Przynajmniej tak było u mnie. Nie ma głośników - cisza i koniec kropa. To co ma być u góry to tylko jest u góry. Co z tyłu to tył. Chyba ,że chodzi ci o dowmix - tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ragnar90 napisał:

Chodzi o to żeby amplituner ustawiony na 3.1 albo 3.1.2 imitowal 5.1.2 dzięki wmiksowywaniu kanałów w inne

Jeśli nawet jakiś amplituner to potrafi to nie kupiłbym tego. Dlatego ,że jak mam film np. 5.1 i sam czasami sprawdzałem downmix z 5.1 na 5.1.2 to nie podobało mi się. Było jakoś tak sztucznie i nienaturalnie. I  nie chce mi się wierzyć ,że z 3.1.2 zrobi amplituner na 5.1.2. Pierdoły wymyślają żeby tylko sprzedać. I pewnie o to chodziło s4home ,że nie ma testów i nikt ci nie powie. A ja Ci mówię ,że to naciąganie klientów żeby tylko sprzedać. Lepiej stereo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ragnar90 napisał:

Czesc,

Dzieki za testy i informacje. Rozumiem, ze dzisiejsze standardowe amplitunery 5.1.2 czy 7,1.2 jezeli nie maja tylnych glosnikow to po prostu wytna ten kanal? 

Wytną, tak. Po prostu nie będzie dźwięku który jest dedykowany na surroundy. Nikt nie robi atmosa bez tyłów (do tej pory) bo to bez sensu.

14 godzin temu, modelarz01 napisał:

Jeśli nawet jakiś amplituner to potrafi to nie kupiłbym tego.

Są takie modele. Właśnie te nowe Onkyo i Pioneery. Yamaha też miała zawsze platformę Virtual DSP. Jednak ktoś z tego korzystał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...