Skocz do zawartości

Wzmacniacz WS 442, co wymienić


Jakub Kowal

Recommended Posts

Witam nabyłem wzmacniacz Diora WS442 po podłączeniu do kolumn wszystko gra poza trzeszczącymi potencjometrami ale to będę robił, oprócz tego na wyświetlaczu na prawym kanale pokazuje tak jakby więcej mocy a głośnik nisko tonowy w tej kolumnie ma mocny wychył jak przy głośnym słuchaniu muzyki z basem. Jaka może być tego przyczyna, i jakie kondensatory czy rezystory itp... proponowalibyście wymienić na początek po tylu latach? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest do gruntownego serwisu. Prawdopodobnie kondy są zaschnięte. Nie wiem ile dałeś za ten wzmacniacz, czy masz do niego jakiś sentyment. Ale, wymiana podzespołów wpłynie na inny dźwięk niż ten wzmacniacz miał oryginalnie. Może lepiej oddać go sprzedawcy a kupić coś sprawnego? Nie wiem, pytam.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wzmacniacz jest do gruntownego serwisu. Prawdopodobnie kondy są zaschnięte. Nie wiem ile dałeś za ten wzmacniacz, czy masz do niego jakiś sentyment. Ale, wymiana podzespołów wpłynie na inny dźwięk niż ten wzmacniacz miał oryginalnie. Może lepiej oddać go sprzedawcy a kupić coś sprawnego? Nie wiem, pytam.

 

Piotr

Dostałem do za darmo i pomyślałem, że coś w nim zrobię i przy okazji się trochę pobawię.Słyszałem też,że powodem nie równego grania kanałów mogą być zworki z tyłu na wejściach i wyjściach korektora, a ja je dorabiałem. A co do kondensatorów to chyba najbardziej potrzebne do wymiany będą te w przedwzmacniaczu lub ten kondensator główny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2019 o 10:20, Jakub Kowal napisał:

głośnik nisko tonowy w tej kolumnie ma mocny wychył jak przy głośnym słuchaniu muzyki z basem.

Nie podłączaj kolumn do tego wzmacniacza, zanim nie sprawdzisz napięcia na wyjściu. Takie zachowanie głośnika wskazuje na duże stałe napięcie na zaciskach głośnikowych. Stały duży prąd płynący przez głośnik może go uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...