Skocz do zawartości

Wybór używanego odtwarzacza CD do NAD c326 + Heco Aurora700


Przemek Ost

Recommended Posts

Witam,

potrzebuje dobrać tani odtwarzacz CD (+- 500 zł) do NAD 326 i Heco aurora. Jako że poszukuje używki to wiadomo, że będzie problem z odsłuchem dlatego chciałem usłyszeć wasze opinie na ten temat.

Najpierw oczekiwania co do dźwięku: Bas nie może się rozlewać, musi być tak precyzyjny jak jest albo jeszcze lepiej jakby był lepiej kontrolowany. Super by było jakby ogólnie poprawiła się szczegółowość i scena. Cudów nie oczekuje bo i budżet śmieszny (zdaje sobie z tego sprawę).  

Sprzęt chce kupić na minimum rok, później zapewne ulegnie zmianie, więc ważne żeby laser był dostępny w razie jakiejś awarii. 

Czego byście poszukiwali ?

w głowie mam NAD c541 lub c541i (nawet juz rozmawialem z jednym forumowiczem co ma na sprzedaz, ale w przypadku tego odtwarzacza obawiam się tych niskich tonów i że ogólnie nie spełni moich preferencji co do brzmienia, ale nie słuchałem!). BTW czy pilot z NAD c326 jest kompatybilny z tym odtwarzaczem?

Po opiniach w necie myślałem polować na jakiegos Marantza, bo one z opisów wychodzą na bardziej szczegółowe i detaliczne, co bardziej wpisuje sie w moje preferencje dotyczące uzupełnienia zestawu.

Nie przykładam uwagi do designu i czy bedzie pasowal wygladem do wzmacniacza (wybierajac tak nieurodziwy wzmacniacz juz to udowodnilem :D )

Zaznaczam ze nie spieszy mi sie i moge spokojnie polowac na jakas okazje, wiec nie musimy rozwazac tylko tego co jest aktualnie dostepne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie chce zakladac nowego tematu dlatego dopytam tutaj. Z ciekawosci z budzetowych odtwarzaczy, ale nowych do ceny 1500 zl czego byscie szukali, albo jeszcze inaczej czego byscie na pewno nie wzieli do ww zestawu?

Rozwazalem: Marantz 6006, yamaha c600, pioneer 30ae, nad 538, onkyo 7030.

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Przemek Ost napisał:

Nie chce zakladac nowego tematu dlatego dopytam tutaj. Z ciekawosci z budzetowych odtwarzaczy, ale nowych do ceny 1500 zl czego byscie szukali, albo jeszcze inaczej czego byscie na pewno nie wzieli do ww zestawu?

Rozwazalem: Marantz 6006, yamaha c600, pioneer 30ae, nad 538, onkyo 7030.

Miałem podobny dylemat, tylko kolumny mam inne. Długo się zastanaeiałem i kupiłem Arcama CDS27, jak dotoąd jestem zadowolony z wyboru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie ta półka cenowa, ale dzięki... waham się poprostu czy iść w nowy z niższej półki i mieć spokoj przynajmniej te 3 lata, czy zaryzykowac uzywke np marantz 63 lub 67 i liczyc sie z tym ze bedzie co jakis trzeba wymieniac laser... Tym bardziej ze nie znam nikogo na miejscu w Trojmiescie kto taki serwis wykonuje. Ciekawe jaki orientacyjny koszt jest tego typu napraw, ma ktos o tym pojecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przemek Ost napisał:

To juz nie ta półka cenowa, ale dzięki... waham się poprostu czy iść w nowy z niższej półki i mieć spokoj przynajmniej te 3 lata, czy zaryzykowac uzywke np marantz 63 lub 67 i liczyc sie z tym ze bedzie co jakis trzeba wymieniac laser... Tym bardziej ze nie znam nikogo na miejscu w Trojmiescie kto taki serwis wykonuje. Ciekawe jaki orientacyjny koszt jest tego typu napraw, ma ktos o tym pojecie ?

Ja długo się zastanawiałem czy brać jakąś używkę czy nówkę. Popatrz na używki Marantz 6005, do 1000 powinieneś kupić w dobrym stanie, z tego co gadają to jest to samo co 6006 poza drobnymi usprawnieniami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podpiąć pod temat. U mnie paczki to focal chorus 716 pompowane przez nad'a 356. Chce dobrać odtwarzacz cd. Budżet to albo 500+ (czyli sprzęt używany ok 10 letni) albo 2000 i tu do wyboru nad 546 lub arcam cds 27. Warto dopłacać? Liczę na wasza fachowa poradę. Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...