Skocz do zawartości

Pomoc z nowym pokojem KD i nie tylko


ArturS

Recommended Posts

Witam wszystkich szanownych forumowiczów,

Jest to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za ewentualne pomyłki.

Jak większość z nas szukam pomocy w urządzeniu pokoju pod kino domowe, PS4, Xbox i muzykę.

Zacznę od tego, że mieszkam w domu prywatnym i niebawem mam zamiar przystąpić do remontu pokoju, który życzliwie udostępnią mi moje pociechy 4 i 6 lat, które przeniosły się do swoich pokoi piętro wyżej. Z racji tego, że mam sporo dokumentów związanych z pracą i nie tylko w pokoju muszą pojawić się meble tj. absolutne minimum, które udało mi się wynegocjować z małżonką to dwie szafki 60/200cm i szafka pod TV.  

Pokój ma około 14m2. Z racji jego wymiarów zastanawiam się nad tym czy iść w zestaw 5.1 czy 2.1. Niektórzy piszą, że w pokojach poniżej 20m2 nie warto instalować systemu 5.1, czy to prawda?

Z drugiej strony bardzo lubię efekty systemu 5.1

Ale do rzeczy:

- posiadam amplituner Onkyo TxNr656 i chciałbym go wykorzystać

- budżet jaki posiadam to około 6 tysięcy,

- muszę również liczyć się ze zdaniem żony :)

- po wstępnych odsłuchach z żoną i uwzględnieniu przez nią walorów estetycznych jak również z uwzględnieniem kapitału naszym faworytem jest seria Dali Zensor 7, 3 i Vokal. Pytanie tylko taki zestaw nie będzie przesadą do takiego pomieszczenia? Ja po odsłuchach osobiście myślałem o schodzącej wersji Klipsch RP260 i całej reszcie ale zestaw wyjdzie drożej niż Dali i też nie wiem czy nie są za duże.

Przeznaczenie sprzętu to Filmy 50%, Gry 30%, Muzyka 20%.

Subwoofer, który wybraliśmy to Klipsch R112SW.

Zestaw z Dali i subem wyszedł by mnie około 7tyś co przekracza mój budżet. Jeśli gra jest warta świeczki to wstrzymałbym się z subem na jakiś czas.

Z uwagi, że nie jesteśmy melomanami to proszę nie ganić zbytnio powyższych wyborów. Wiem, że są to różne kolumny o różnym charakterze grania ale tak jak pisałem powyżej bierzemy wszystkie aspekty pod uwagę.

Jakby projekt miał rację bytu to chciałbym pokój jakoś wygłuszyć (sufit, ściany) tak by nie przeszkadzać dzieciom podczas snu a móc cieszyć się efektami dźwiękowymi.

Jestem otwarty na krytykę jeśli coś przekombinowałem ale tak to jest jak serce chce jedno a rozum drugie :)) Z racji tego proszę co ma rację bytu w tym pokoju.

Jeśli nie podałem jakiś ważnych danych to proszę napisać a na pewno uzupełnię brakujące informacje.

Poniżej przedstawiam plan umeblowania.

widok.jpg.4475718d91fb48ec12134f7747852351.jpg

Pozdrawiam

Artur

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

te szafki, dokumenty i inne akcesoria w pokoju to duży plus akustyczny, nie martw się tym. Pokój nie jest duży, ale jeśli lubisz filmy i dźwięk przestrzenny, można oczywiście zbudować system 5.1.

Dali Zensor to dobre rozwiązanie, chociaż bardziej pasowałyby na przód Zensor 5. Z drugiej strony jest to najmniej udany model linii. Już lepiej byłoby zastosować na przód Zensor 3, Vokal i Zensor 1 na tył. Klipsch RP-260F to zdecydowanie za duża i za mocna kolumna do Twojego pomieszczenia. Jeśli lubisz swobodny, dynamiczny, trochę efektowny dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, Klipsch będzie opcją dobra. Proponowałbym najnowszą serię Reference Premiera, gdyż w stosunku do starszej oferuje dźwięk trochę spokojniejszy, bardziej plastyczny, wypełniony. W Twoim pomieszczeniu dobrze sprawdzi się model RP-4000F, maksymalnie RP-5000F (to lepsza kolumna), RP-400C i RP-500M. Spójrz także na Polk Audio S50E z efektowymi S15E i centralnym S30E.

Subwoofer zostawiłem na koniec. Model R-112SW to zdecydowanie za duży Sub do Twojego salonu. Jeśli Klipsch, to brałbym pod uwagę model wyższy SPL-100, natomiast moim zdaniem najlepiej sprawdzi się SVS SB-1000. To konstrukcja zamknięta, oferująca bardzo szybki, dokładny, energiczny bas.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Proponowałbym najnowszą serię Reference Premiera, gdyż w stosunku do starszej oferuje dźwięk trochę spokojniejszy, bardziej plastyczny, wypełniony. W Twoim pomieszczeniu dobrze sprawdzi się model RP-4000F, maksymalnie RP-5000F (to lepsza kolumna), RP-400C i RP-500M. Spójrz także na Polk Audio S50E z efektowymi S15E i centralnym S30E.

 

Dziękuję za odpowiedź w moim temacie.

Szczerze to nie słuchałem tej wersji kolumn z racji tego, że czytałem opinie, że starsza wersja jest lepsza. Starszą wersję jako, że jest to produkt schodzący z rynku można dostać za mniejsze pieniądze - przynajmniej w moim regionie tj. Górny Śląsk. Podobnie jest z Dali.

Co do Polk Audio to nie widziałem u siebie tych kolumn.

Może wartym napisania byłoby czego oczekuję od kolumn. Z racji tego, że bardzo często oglądamy filmy z żoną a także lubię pograć na PS4 itp. to chciałbym aby:

- kolumny miały moc, nie dusiły się,

- chciałbym uniknąć dudnienia basu ale także oczekiwałbym by budziły się do życia jak on jest wymagany. Wiem, że to jest to także zależne od akustyki pomieszczenia ale jak zajdzie tak daleko to i nad tym tematem się pochylę,

- aby wysokie tony nie były męczące tzn. nie kuły mnie w uszy przy dłuższym słuchaniu,

Domyślam się, że mój wymóg co do kolumn może być wygórowany ale myślę, że taka kwota pomoże mi znaleźć odpowiedni zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę że masz już amplituner to oczywiscie idź w kino.

Najwyżej dokupisz wzmak i będzie i jedno i drugie.

Ale w tej cenie dostaniesz bardzo dobre kolumny.

Mam dwie propozycję:

1. to oparcie na typowych kolumnach jak Zensor 7 set, Heco 700 set czy Polk Rti A5 set, Monitor Audio bronze 6 set. I tak dalej.

Tu masz duże fronty mocne, do tego jeden subwoofer i będzie to bardzo dobrze grać. Oczywiscie kolumny sprawdzimy u ciebie wypożyczając je. Ktora dudni która nie. Która jest dla Ciebie za ostra.

2. opcja to oparcie o małe monitory, ale inne subwoofery. W pierwszej wersji subwoofer typowo kinowy. Tutaj myślę np. o monitor Audio bronze 2,FX i tak dalej, albo ELAC B6 albo Quantum 723 a do tego 2x subwoofer Tannoy TS 2.8 lub REL T0. Tutaj masz subwoofery które są dedykowane albo inaczej lepiej sprawdzą sie w stereo. Oprócz dokładnego kina uzyskasz śweitną dynamikę i punktować w muzyce.

 

Wypożyczaj i testuj u siebie.

Służę pomocą w przypadku pytań.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem - propozycji, kombinacji może być wiele. Najlepszym rozwiązaniem będzie przynajmniej odsłuch (minimum w jakimś salonie) kolumn z którymi nie miałem jeszcze do czynienia, tak by nie mieć do siebie pretensji, że nie sprawdziłem :))

Proszę mi powiedzieć jeszcze czy warto zainteresować się Magnat Quantum 757 i resztą zestawu w moim przypadku?

Poczytałem trochę o kolumnach Polk Audio S50E i też mnie zaciekawiła ta konstrukcja :) 

Wybór jest przeogromny i już na samym początku ciężki. Z góry dziękuję za dodatkowe sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc bo nie umiem podjąć decyzji. Spośród testowanych kolumn na placu boju pozostały: Dali Zensor 7 i Klipsch RP260f. W muzyce  pasowały mi Zensory 7 natomiast w filmie Klipsche. Sercem jestem za Klipsch a rozumem za Dali :) Jeśli można tak to porównać :) Odsłuchy miałem w pokoju około 22m2.  Ja natomiast dysponuję 14m2. Czy te Klipsche będą zdecydowanie za duże? Aby w miarę ułatwić/nie ułatwić mogę poniższe zestawy kupić w kwotach:

Cały Set Dali Zensor 7/1/Vocal i Dali E12F za 6.5k - nowe sztuki. Mogę wymienić Zensor 1 na Zensor 3 za 300zł.

Klipsch Rp260F/RP440C/R15M i sub R112SW również za 6.5k przy czym jest to zestaw roczny ale jeszcze z gwarancją 4 lata.

Proszę o ewentualną pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Kupiłem :)

Ale ani Dali ani Klipsch. Znalazłem i udało mi się odsłuchać Polk Audio wersję Signature E - to jest to :) W skład zestawu wchodzą:

Polk Audio S55E - fronty

Polk Audio S35E - central

Polk Audio S20E - surrond-y

Subwoofer Polk Audio HTS12

Cena też jest rewelacyjna bo tyle samo co powyższe zestawy :)

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Temat do zamknięcia.Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...