Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim, nie wiedziałem w ogóle gdzie napisać twn post ?Ostatnio składam sobie sprzęt grający. Nie jest to hi-fi i akustyka też taka nie jest, więc NAJWYŻSZA jakość może mi nie potrzebna. Jednak sluchanie z Auxa przez telefon zdecydowanie odstaje od płyty cd.

W związku z tym mam takie przemyślenia, żeby pozgrywać sobie parę płyt od znajomych na nagrywalne cd, póki nie uzupełnię sobie systematycznie biblioteczki.
Czy robiliście kiedyś coś takiego? Występuje jakaś utrata jakości w porównaniu z oryginalną płytą? Czy w domowych warunkach ma to jakiś sens używając darmowych programów, zwykłych nagrywalnych cd oraz komputerowej stacji dysków?
Dziękuję i pozdrawiam

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie planuję miec daca. Komputera nie mam w pokoju, a z takich sprzętów to mam Focusrite scarlett solo. Porownywal ktoś kiedyś jakość? Ale i tak, to stoi przy komputerze w innym pokoju i ma troche inny główny cel. 

Sprzetu jeszcze nie ma. Planowałem słuchać z cd oraz z telefonu przez aux, ale sam aux nawet z flackami strasznie spłaszcza (próbowałem z bardzo dobrymi plikami. Co prawda na czyimś sprzęcie, ale i tak jest różnica).

Mam program ashampo burner. Czy zwykłe tanie cd z paczki po 50 jest w stanie grać z taką jakością co oryginalna płyta? (Nie chodzi mi o jakieś analogi, czy sacd)

edit. Mam też na telefonie trochę muzyki dobrej jakości i myślałem o zgraniu. Bo flacki bez daca chyba mijają się z celem.

Edytowano przez Jacob_sSs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to kwestia czy laser w takim odtwarzaczu przeczyta CD-R

 

A co do jakości... tylko najwyższa kasta słyszących i wtajemniczonych słyszy różnice gdy gra kopia... ;)

Jak wykonasz kopię 1:1 to nie wierzę w jakiekolwiek różnice. Chyba ze stary laser będzie miał problem z odczytywaniem CD-Ra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer nie taki stary i przed chwilą przegrałem jedną płytę Ashampo burnerem 20. Wszystko bardzo w porządku i chyba póki co zrobie sobie troche kopii, bo kupowanie teraz oryginałów wyszłoby drożej niż cały sprzęt. Dzięki ?

Może się ktoś wypowiedzieć do co interfejsu audio Focusrite Scarlett solo? Nie mam jeszcze zestawu, na ktorym moglbym porównać jakość, więc może wy coś wiecie o tym. Jest stworzony do nagrywania, ale może dźwięk też wypuszcza niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procesie odczytu płyty CD i przy zapisie zawsze występują błędy. Dlatego kopia ( prawie ) zawsze będzie nieco gorsza od oryginału. Rzecz w tym że to nieco dla większości  ludzi na przeciętnym sprzęcie jest niedostrzegalne i nawet na tym wysokiej klasy również zwykle różnice są niedostrzegalne dla słuchu ludzkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy tu piszecie :) ? Błędy na płycie i błędy odczytu to nie jest coś takiego co uniemożliwia jej odczytanie :) . Poziom 200 błędów w ciągu sekundy przy odczycie płyty CD jest czymś zupełnie normalnym bo stanowi to bardzo niewielką utratę danych. Zgrywanie płyty z odczytem 3-przebiegowym eliminuje większość błędów odczytu. Do tego warto ustawić zapis na 8x, zamiast na max :) . Użyłem słowa prawie w nawiasie, bo kiepsko wytłoczona płyta po dobrym zgraniu może być lepiej czytana niż oryginał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...