Skocz do zawartości

kolumny /monitiry do Yamaha A-S 500


Franc Mauerski

Recommended Posts

Nie podałeś budżetu, ale jeśli lubisz mocny, szybki i dynamiczny dziwęk, świetnie sprawdzi się Polk Audio S20E lub RTi A3, ewentualnie Dynavoice DF-6 lub Focal Chorus 706. Elac to bardzo dobre połączenie z Yamaha, ale boję się, że za grzeczne i spokojne w stosunku do Twoich preferencji.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem pokój jest mały wąski 3m szerokości i na tej szerokości będą stały  kolumienki jest nowy pomysł wiem że nie za fachowy ale wyjść zbyt wiele nie ma

kolumienki mogą stać na pólkach przykręconych do ściany  w narożnikach jeszcze nie wiem dziś to rozplanuje podłogówki ciężko będzie zmieścić mało miejsca mam

Polki RTI A3 już kiedyś na nie zwracałem uwagę czytałem że mogą stać blisko ściany

Q21 pytałeś o budżet to myślę że do 2 tyś

Co do dźwięku poza dobrym basem  ważna jest szczegółowość czysty dźwięk nie taki kartonowy cofnięty zamulony

 

Edytowano przez Franc Mauerski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Franc Mauerski napisał:

Jest problem pokój jest mały wąski 3m szerokości i na tej szerokości będą stały  kolumienki jest nowy pomysł wiem że nie za fachowy ale wyjść zbyt wiele nie ma

kolumienki mogą stać na pólkach przykręconych do ściany  w narożnikach jeszcze nie wiem dziś to rozplanuje podłogówki ciężko będzie zmieścić mało miejsca mam

Polki RTI A3 już kiedyś na nie zwracałem uwagę czytałem że mogą stać blisko ściany

Q21 pytałeś o budżet to myślę że do 2 tyś

Co do dźwięku poza dobrym basem  ważna jest szczegółowość czysty dźwięk nie taki kartonowy cofnięty zamulony

 

W takim razie pozostałbym przy RTi A3, to może być najlepsza propozycja, zresztą rzeczywiście kolumna może stać blisko ściany i nie ma problemów. Ewentualnie wspomniany Focal Chorus 706. Zapraszam na odsłuchy, nie ma także żadnego problemu z wypożyczeniem kolumn i sprawdzeniem, jak zagrają w Twoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

W takim razie pozostałbym przy RTi A3, to może być najlepsza propozycja, zresztą rzeczywiście kolumna może stać blisko ściany i nie ma problemów. Ewentualnie wspomniany Focal Chorus 706. Zapraszam na odsłuchy, nie ma także żadnego problemu z wypożyczeniem kolumn i sprawdzeniem, jak zagrają w Twoim systemie.

Ładne kolumienki RTI A3 ,myslałem też o Monitor Audio Bronze 2 też ładnie wyglądają i mi pasują kolorem ten orzech albo jakieś heco Focal Chorus  też super

a więc które zagrają najlepiej z yamahą A-S 500 w niedużym pomieszczeniu postawione na pułce blisko ściany  ?

1 Polki RTI A3

2 Focal Chorus 706

3 Monitor Audio Bronze 2

4 Elac Debut 2.0 B6.2

5 Heco Aurora 300

Mile widziane używane kolumny i tu może coś innego zaproponujecie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Polecają bo to sklep firmowy bowersa. Bowers do Yamahy , poczytaj sobie gdzie kolwiek. 

Jak lubisz analityczne, dokładne , surowe granie to wtedy ok. 

Ale wiedz że będzie jasno. 

Piotr

ok wy jesteście fachowcami

więc zostają elacki albo polki

polki pasują do mebli i bardziej mi się podobają

A to nie będzie za duże na taki mały pokoik standów bym nie musiał kupować tylko to MA nie będzie ostro ? https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-monitor-audio-silver-rs6-myslenice-7693217925

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@S4Home

Piotr, ostatnio zauważam pewien trend. Nie ważne jest grają, byle by pasowało do mebli czy wnętrza. ???

Pozdrawiam 

PS. Przepraszam za OT. 

Bo może tego nie wiesz że sprzęt jest też częścią wystroju pokoju i powinien pasować do całości ale może tego nie rozumiesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...