Skocz do zawartości

Wieża Technics - głośniki, CD, magnetofon


TheMrKrysss

Recommended Posts

Witajcie. Posiadam amplituner Diora WS4421 oraz tuner MacWatts AS9461. Do tej pory zestaw współpracował z Technics RS-B565. Magnetofon się posypał i nie opłaca się go naprawiać (okoliczny specjalista zaśpiewał 140zł), wszystko grało z kolumnami Diora ZgB-60. Zawieszenie w nich wysiadło oraz słychać trzaski i dźwięk jest raczej tragiczny. Raczej nie chce się bawić w renowacje. Chciałbym tam wrzucić nowe głośniki. Kolumny planuje okleić okleiną, nie wiem czy wpłynie to na dźwięk. Dodatkowo szukam do tego zestawu magnetofon. Kupić taki sam? Oraz odtwarzacz CD, rozważałem 2 - SL P377A i SL-PG 520 A. Chce cały zestaw utrzymać w konwencji Technicsa. Budżet? Raczej niski, nie mam potrzeby kupowania topowego sprzętu, raczej żeby od czasu do czasu włączyć muzykę w tle. Na głośniki planowałem wydać około 200 zł. Jako niskie tony chciałem wrzucić GDN 20/60/11, co do wysokich nie mam bladego pojęcia. Wolałbym uniknąć grzebania w zwrotnicy, nie znam się na tym, chyba że istnieje jakiś poradnik dla laików. Czy może zamiast inwestować w te głośniki lepiej kupić coś innego? Coś mniejszego i najlepiej w jasnym drewnie. Takie to moje małe wymagania. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Edit: Myślę że mógłbym do tego zestawu dokupić kolumny w budżecie do 600 zł. Jedyne co chciałbym zachować z pierwotnego zestawu to ampli.

Edytowano przez TheMrKrysss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2019 o 14:23, TheMrKrysss napisał:

Zawieszenie w nich wysiadło oraz słychać trzaski i dźwięk jest raczej tragiczny. Raczej nie chce się bawić w renowacje. Chciałbym tam wrzucić nowe głośniki.

Jeżeli wymieniasz, to tylko na takie same jak były. Zarówno skrzynia jak i zwrotnica była obliczona pod te konkretne głośniki. Nawet jeżeli wymiary i moc są takie same, to głośnik głośnikowi nie równy.

Dnia 14.01.2019 o 14:23, TheMrKrysss napisał:

Kolumny planuje okleić okleiną, nie wiem czy wpłynie to na dźwięk.

Nie wpłynie. Upewnij się tylko że skrzynia jest szczelna. Jeżeli nie, to uszczelnij klejem lub silikonem. Najładniej będzie wyglądaj oklejona fornirem naturalnym, ale jest to nieco trudniejsze. Tu jest poradnik:

https://ssl.diyaudio.pl/content.php/70

Dnia 14.01.2019 o 14:23, TheMrKrysss napisał:

Wolałbym uniknąć grzebania w zwrotnicy, nie znam się na tym, chyba że istnieje jakiś poradnik dla laików.

Jedyne co bezpiecznie przelutować to kondensatory, po latach mogą trochę zmienić parametry, a te powinny być napisane na obudowie, więc nie powinno być kłopotu z dobraniem. Często jest polecany Polink jako sklep do tego typu komponentów audio, ale stx też ma komponenty w rozsądnej cenie. Pojemność musi być ta sama!

Tu jest fajny filmik o tuningu głośników:

Dnia 14.01.2019 o 14:23, TheMrKrysss napisał:

Czy może zamiast inwestować w te głośniki lepiej kupić coś innego? Coś mniejszego i najlepiej w jasnym drewnie.

Podejrzewam że taniej wyjdzie zainwestować w inne głośniki, jeżeli do tych nie masz szczególnego sentymentu. W tym budżecie to raczej używane.

Ktoś ostatnio wrzucał ranking starszych głośników w pdf, chyba w tym dziale, całkiem niedawno (chyba w minionym tygodniu)...

3 minuty temu, 1Ender napisał:

Kolumny podłogowe czy standy + monitory? 

Biorąc pod uwagę wymiary tej unitry to chyba podłogówki :4_joy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe czy napewno chcesz używać dalej diory, czy w niedalekiej przyszłości planujesz wymianę wzmacniacza? 

Opisz własnymi słowami jakiego dźwięku poszukujesz. 

@dannon

W tym metrażu i jedne i drugie mogą się sprawdzić. Może niech autor się wypowie. Ja też bym był za podłogowymi. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczę, że jestem raczej niedzielnym słuchaczem. Szczerze mówiąc szukałem jakiegoś zestawu do odtwarzania kaset, płyt i radia. A że w domu posiadam starą wieżę i zrobiłem przegląd wzmacniacza, który jest w dobrym stanie to chciałem go wykorzystać. Z każdym przeczytanym artykułem dochodzę do wniosku że te stare Diory mogą być dla mnie za duże, więc pokusiłbym się jedna o jakieś mniejsze głośniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...