Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do zg40c115


Szczebiot

Recommended Posts

 Witam, 

 Jestem na początku przygody z audio, na początku gdyż spelnilem swoje "chłopięce" Marzenie i udało się mi zakupić kolumny zg40c115  w stanie dziewiczym (nigdy nie ruszane wszystko oryginalne włącznie z piankowymi zawieszeniami głośników ) Teraz pora na pytanie, jaki wzmacniacz proponujecie pod te kolumny? Pokój ma 18m2, muzyka słuchana to głównie ciężki rock, choć trip hop, jazz też się zdarza. Budżet na wzmacniacz to na tę chwilę 500zł. 

Pozdrawiam Adam

Edytowano przez Szczebiot
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 Kilka dni szperania po czeluściach internetu i oto zaciekawiły mnie takie oto konstrukcje:

-Loeve erres 8000

-Basf D-6360 

-Basf D-6075 (akurat ten już poszedł) 

-SEOUM SA-3180 B (ten to akurat monstrum do zg40c115 ale nikt nie będzie kręcił potencjometr do oporu) 

 

 Która z propozycji jest najciekawsza? Osobiście bardzo podobają mi się stare konstrukcje, łapią mnie za serce już samym wyglądem... A brzmienie też napewno jest ciekawsze od nowych konstrukcji w tych widełkach cenowych. 

 Czy któryś z wymienionych wzmacniaczy może być dobrą alternatywą dla CA A1, A5, A500 poleconych przez 1Ender?

 

Pozdrawiam Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie do 1000 zł o ile udałoby się coś dołożyć ? szukałbym dobrze utrzymany, zadbany luxman LV-113. Może byłoby to remedium na jednostkę chorobową Unitra / Tonsil. Nie wiem... 

Wzmacniacz gra przepięknie miękko, ciepło z mocno nasyconym i obfitym tłustum basem. Dźwięk dociążony, świetnie wypełniona średnica. Epokowo będzie pasował ?

Musisz się jednak liczyć, że jeżeli nie na starcie to za jakiś czas, będzie musiał odwiedzić serwis. Koszt kompleksowego przeglądu z np. poprawą zimnych lutów, wymianą niedziałających elementów to lekko licząc około 400 zł, a nawet może więcej u dobrego fachowca. Ale po takim zabiegu miałbyś sprzęt na lata. Bo to dość wiekowy sprzęt. 

Ten model posiada też całkiem niezłego daca. 

Później na solidnej podstawie mógłbyś zbudować bardzo dobre stereo. Kolumny napewno za jakiś czas do wymiany, byś mógł docenić pełne walory tego wzmacniacza. 

Pozdrawiam 

PS. Słuchałem mocniejszej "bliźniaczej" konstrukcji LV-117, jednak dźwiękowo z tego co wiem są bardzo zbliżone. ?

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie, 1Ender - dobre określenie z tą jednostką chorobową ? choć chyba mi to nie grozi (chyba) osobiście uważam że ceny za polskie sprzęty z epoki są delikatnie mówiąc lekko z czapy w szczególności do tego co sobą oferują.

 Nabyte zg40c115 to było i marzenie i z drugiej strony w tej kwocie nic lepszego bym nie znalazł, takie dwie pieczenie przy jednym ogniu. 

 Moje oczekiwania co do odsłuchu to z jednej strony łzy płynące po przesłuchaniu "Mazzaine" Massive Attack z drugiej chciałbym czuć podwójną stopę słuchając np. Chimaira. 

 Określenie "obfity tłusty bas" jest w takim razie jak najbardziej na miejscu, jednak będzie też potrzebny środek i Góra ? nie wiem tylko czy początek układanki w moim przypadku czyli kolumny nie będą tutaj jednak najsłabszym ogniwem. 

 Póki co żeby móc słuchać czegokolwiek to prawdopodobnie wpadnie w ręce Fisher ca 2030 - blisko, tanio a ja będę mógł szukać luxmana bo podniesienie tutaj widełek nie jest problemem, te 500zl w pierwszym poście to "w tej chwili, dzisiaj" 

 Na wszystko przyjdzie czas, powoli, ucho też musi się nauczyć czegoś więcej. 

Pozdrawiam Adam

 PS. A co z CA A4? Warty zachodu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...