Skocz do zawartości

Amplituner i odtwarzanie muzyki w lokalu - problem


maniek777

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Zmagam się z pewnym problemem. Zakupiłem amplituner Denon X1500H w sklepie Media Markt. Chcę na nim odtwarzać dźwięk w lokalu gastronmicznym na 5 głośnikach (3 w środku + 2 dodatkowe w sezonie na ogródku letnim) i od czasu do czasu przełączać głos z telewizora np. podczas transmisji jakiegoś meczu. Głos ma iść jednakowo ze wszystkich głośników. Pan który mi sprzedawał sprzęt powiedział że bez problemu da się to zrobić na takim sprzęcie i że to tylko kwestia ustawienia. Tymczasem próbowałem to zrobić i nie wychodzi mi. Zadzwoniłem więc do salonu Denon w Krakowie i tam pan mi powiedział że jest to zestaw do kina domowego i nie da się odtwarzać dźwięku tak jak mu to opisuję. Zgłupiałem... Czy sprzedawca w Media Markt mnie wprowadził w błąd? Nie uważam abym był idiotą :/ Czy ktoś podpowiedział by mi czy da się to ustawić i jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie minął miesiąc od zakupu to oddaj sprzęt. Do gastro potrzebujesz zupełnie innego zestawu. Podaj budżet, rysunek pomieszczeń. Jeszcze ważne pytanie czy ma być to muzyka w tle, czy chcesz grać imprezy. Bo to dwie różne instalacje. 

Wstępny projekt może zrobić Ci ktoś z @S4Home. Oni z tego co wiem zajmują się też profesjonalnym nagłośnieniem. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Trochę przykro że po prostu olali Cie w Denonie. Chodź kolega z długimi włosami powinien Ci pomóc (znamy ich).

Tak czy siak to typowe. Pytaj tam gdzie kupiłeś bo oni Ci nie pomogą.

Na szczęście jestem ja.

Otóż kolega z Media nie do końca Cie oszukał. Który Media? W krakowskiej, tak z ciekawości.

 

Otóż 3 główne kolumny podłączasz pod złącza Front lewy, Front Prawy oraz centralny.

2 dodatkowe te zewnętrzne podłączasz pod drugą strefę lub jako surroundy. Różnice:

Przy podłączeniu surround: możesz je włączać i wyłączać poprzez menu i gaszenie głośników surround ON/OFF. Będą grać to samo co w głównej sali z tą samą głośnością.

Przy podłączeniu pod drugą strefę, czyli technicznie jak powinno być. Możesz wybrać inne źródło dzwieku i rożne natężenie głośności niż w głównej sali. Ale. Na druga strefę puścisz tylko sygnał ze źródeł analogowych lub neta. Włączanie wyłączanie odbywa sie z poziomu apliakcji. I nie da się puścić tego samego o ile dobrzę pamiętam, taką funkcjonalność ma tylko Yamaha (party mode)

 

W razie pytań pisz

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dokładnie tak. Media w krakowskiej. 

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję się pobawić i zobaczę, jak to będzie chodzić.

Póki co to podpiąłem głośniki pod stary wzmacniacz (chiński za 300 zł). Ale jest uszkodzony i działają tylko 2 głośniki z 3.

Co do sprzętu to kupiłem go przed świętami w grudniu na firmę/fakturę i ze zwrotem będzie ciężko bo termin przekroczony.

Mogę liczyć na podpowiedź jaki sprzęt powinienem kupić aby móc odtwarzać muzykę na 5 głośników i od czasu do czasu włączać dźwięk np. z transmisji meczu w telewizji? Tak do około 1 tys. zł. Mam podciągnięte kable głośnikowe oraz kabel z wejściem optycznym (do dźwięku z telewizora lub dekodera). Głośniki jakie posiadam, to JBL Control 1 Pro:

https://www.thomann.de/pl/jbl_control_1pro_paar.htm

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...