Skocz do zawartości

wodzu99

Recommended Posts

Przyszedł czas na wymianę wysłużonego amplitunera VSX-609RDS na coś nowszego i może lepszego. Głównie sprzętu używam do kina domowego.

Stan obecny:

Pokój >25 m2

Pioneer VSX-609RDS + fronty Paradigm Monitor 7 v1, + centralny Paradigm Monitor center, natomiast tył to jakieś „gwizdki” Magnat Cubus.

Najpierw myślałem, by wybrać coś używanego typu VSX-921 czy VSX-1021, ale to są starsze modele.Mój wybór padł na Denon AVR-X1500h ze względu na ograniczony nieco budżet. W niedalekiej przyszłości zamierzam również dokupić kolumny podstawkowe zamiast tych Magnatów, a następnie subwoofer.

Mam na oku Dali Blue 1001 i pytanie czy ten zestwa będzie dobrze grał i współbrzmiał z przodem, którego nie chciałbym zmieniac…

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno Denon AVR-X1500H jest dobrym rozwiązaniem do kolumn Paradigm, ewentualnie można jeszcze pomyśleć o Onkyo TX-NR686. To trochę droższy amplituner, ale mocniejszy. 

Co do kolumn, to najlepszą opcją byłyby jednak Paradigmy na tył. Wtedy masz spójny system wszystkich kolumn. Dali Blue 1001 to inny charakter brzmienia niż Paradigm, bardziej ciepłe, spokojne, miękkie granie. Jeśli już szukasz kolumn innej marki, to szukaj podobnych pod względem charakteru dźwięku.

Zapraszam do kontaktu w temacie najlepszej ceny na Denon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

Co do kolumn, to najlepszą opcją byłyby jednak Paradigmy na tył. Wtedy masz spójny system wszystkich kolumn. Dali Blue 1001 to inny charakter brzmienia niż Paradigm, bardziej ciepłe, spokojne, miękkie granie. Jeśli już szukasz kolumn innej marki, to szukaj podobnych pod względem charakteru dźwięku.

Dzięki za informacje co do amplitunera, natomiast co do tyłu, gdybym szukał innej marki o podobnym charakterze dzwięku, to co byś doradził?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie amplitunera na Onkyo TX-NR686 zapragnąłem dokonać dalszych modyfikacji w moim sprzęcie grającym.

Zamiast gwizdków Magnat Cubus już w drodze jest Paradigm Monitor 1. Wprawdzie Paradigmy z przodu odżyły, zagrały ciekawszym basem, ale jeszcze to nie jest to, więc trzeba dokupić subwoofer. Zastanawiam się nad którymś z następujących modeli:
KODA SW 1000
KODA SW 1200 mkII
JAMO SUB 210 8”
Paradigm PDR 8-v4
KEF PSW 1000.2
Wharfedale Power Cube DX10+
Klipsch KSW 10

Proszę o kilka rad, który subwoofer zagra dobrze z moimi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wodzu99 napisał:

Rozumiem, Piotrze, że masz tego suba na stanie w dobrej cenie ? i z czystym sumieniem go polecasz do mojej konfiguracji sprzętu?

Mam go jak i Klipsche. I polecam z czystym sumieniem. Czy w dobrej cenie? Takiej rynkowej. Cena jest tak przycięta że nikt z salonów stacjonarnych tym nie handluje bo się nie opłaca. Ja go polecam bo jest dobry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...