Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też chcialem takie. Odpowiedniej wielkości, oczywiście. Znalazłem tylko z otworami na wkręty. @audiowit - Kefy ważą swoje i z tych na wkręty polecam trochę wieksze. Te małe, które ja zastosowalem są chyba za male i przy tym ciężarze czasem się zacinają. Chyba zmienię na większe. Kupowałem w Mrówce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z przemieszczanem się tych kolumn, ważących ok 50 kg/szt. To może być problemem przy kolumnach ważących poniżej 20 kg. Natomiast kółka sa dobrym rozwiązaniem w momencie przsuwania lub przenoszenia takich ciężkich kolumn. Czasem trzeba je przesunąć i @slaw0001 wyobraź sobie jak wyglądałaby podłoga drewniana po takim zabiegu, gdyby stały np na kolcach, nawet gdyby i kolce stały na podstawkach.  Jeśli nie są umieszczone na specjanych podstawach to samym swoim  ciężarem potrafią się ,,lekko zagłębić,,w podlogę. Mina żony, w takim wypadku, powiedzialaby wszystko na temat tego co sądzi o naszym hobby:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nowy78 napisał:

Moje stoją na sprężynach i nie uciekają ;) Różnica mas kolumny i membrany to jakieś 3 rzędy :) 

Sprężyny mówisz... No taaak, przekonałeś mnie :D

7 minut temu, Rega napisał:

Nie ma problemu z przemieszczanem się tych kolumn, ważących ok 50 kg/szt. To może być problemem przy kolumnach ważących poniżej 20 kg. Natomiast kółka sa dobrym rozwiązaniem w momencie przsuwania lub przenoszenia takich ciężkich kolumn. Czasem trzeba je przesunąć i @slaw0001 wyobraź sobie jak wyglądałaby podłoga drewniana po takim zabiegu, gdyby stały np na kolcach, nawet gdyby i kolce stały na podstawkach.  Jeśli nie są umieszczone na specjanych podstawach to samym swoim  ciężarem potrafią się ,,lekko zagłębić,,w podlogę. Mina żony, w takim wypadku, powiedzialaby wszystko na temat tego co sądzi o naszym hobby

jestem w stanie wyobrazić sobie po co to, tak tylko ździwiłem się kto o to pytał :10_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też początkowo miałem pewne obawy. Oryginalnie w tych kolumnach są nóżki z twardej gumy. Kółka założylem z podobnej. Nie zauważyłem róznicy w odtwarzaniu, natomiast jest ogromna w przypadku potrzeby przesunięcia. Może to niezbyt audiofilskie rozwiazanie, ale bardzo skuteczne. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slaw0001 napisał:

Sprężyny mówisz... No taaak, przekonałeś mnie :D

Pisałem poważnie. Rozwiązanie jest naprawdę proste i tanie, wręcz groszowe sprawy, gdy się wykona samodzielnie - zachęcam do wypróbowania. Myślę, że gdybyś je tam umieścił, zostałyby na dłużej :). Dlaczego właśnie sprężyny napisałem jakiś czas temu w wątku "Wibracje i drgania" ( https://forum.audio.com.pl/topic/49052-wibracje-i-drgania/?page=2&tab=comments#comment-224646   )

spr1.jpg

Właściwie to mam tego więcej. Uzależniłem się :D

SprWzm.jpg

ZwrotnicaLP.jpg

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nowy78 napisał:

Pisałem poważnie

Źle mnie zrozumiałeś. Co do Twoich rozwiązań to pełen SZACUN! :89_clap: Za wykonanie a przed wszystkim, za to jak do tego dochodziłeś (metodologia itp.) Odczytałem tylko Twój wpsi jako lekki żarcik vs. rozwiązanie na kółkach. A propos nie chciałbyś zrobić czegos takiego na zamówienie za godna opłatą? :29_smirk:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slaw0001 napisał:

Chodzi o sprężynowe podstawki, ale nie widzę opcji żebym zrobił to tak profesjonalnie.

Trochę wiary w siebie !!! Zresztą... , nie ma się co brać za grubszą robotę, jeżeli się nie sprawdzi, czy to ma sens. Ja na początku użyłem samych sprężyn (coś tam w warsztacie znalazłem), bez tych tulejek ze zdjęcia. Zadbałem jedynie, by nie wyrządziły krzywdy kolumnom (podkładki z gumy). Ponieważ efekt był bardzo dobry, kombinowałem dalej. Sprężyny zwinąłem sam (na pręcie pomiędzy dwoma deskami umieszczonymi w imadle), ale z łatwością można kupić na allegro podchodzące. Widziałem nawet możliwość wykonania na zamówienie. Wykonanie tulejek także zleciłem na allegro (już chyba wygląda, jakbym tam pracował :| ). Najlepiej rozesłać zapytania w kilka miejsc. Za 16 górnych i 16 dolnych z ocynkiem zapłaciłem ok 250 zł, ale miałem także ofertę (z okolic Warszawy) 1500 zł - spora różnica :). 

3 godziny temu, Inferno napisał:

Oglądałem i poczytałem o tych Usher’ach, te 718 fajne kolumienki bardzo mi się podoba port basu szczelinowy. I powiedz po tych „sprezynkowych” aktualizacjach zmiana do usłyszenia ? 

Mnie się podobały od kiedy się pojawiły :) Przy czym chodzi bardziej o dźwięk (niestety tylko w wyobrażeniach na podstawie lektury testów). Czytając recenzje myślałem sobie - o, wreszcie ktoś zrobił kolumny dla mnie ;) Niestety nie miałem wtedy w planach wydania takiej kwoty na audio. Czaiłem się od jakiegoś czasu na używane, no i w końcu trafiłem :D Nie zawiodłem się - są świetne. Chyba dużo zawdzięczają berylowej kopułce wysokotonowej.

Jeżeli chodzi o sprężyny - te pod kolumnami łatwo sprawdzić samemu. Wg mnie robią robotę. Myślę, że zmianę usłyszałby nawet największy sceptyk. Zwrotnice podwiesiłem już w drugich. Mam jeszcze Ushery V-601, w których to testowałem. Efekt był bardzo dobry. Ponieważ tam się sprawdziło, tu upgrade robiłem już "w ciemno", od razu w całości: kondensatory, kable i właśnie zawieszenie. Teraz są jeszcze lepsze. Jak dla mnie, wielkie wow! :) 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc:) chcialbym glosnik centralny znajdujacy sie pod TV ustawic pod katem, tak by byl skierowany na twarz. Poki co podlozylem pod przednia czesc ksiazke,ale wyglada to jak wyglada:)czy sa jakies mile dla oka podkladki, ktorymi moge wyregulowac taki kat czy sa jakies inne patenty by tego dokonac?bardzo prosze o porade:)

chodzi mi o efekt jak na tym filmie,ale zupelnie nie wiem co uzyl na tyl i czy ten przod jest regulowany.

Mniejsza o wiekszosc,ale taki efekt chcialbym osiagnac:)Prosze o pomoc i konkretne linki:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt łatwo uzyskać używając kolce lub stożki o rożnej wysokości. Z tyłu można dać niskie podkładki przyklejone bez regulacji wysokości. Moim zdaniem takie coś lepiej zamocować do podstawki na której to będzie stało z ostrzami skierowanym ku górze. Aby coś takiego dobrać trzeba znać geometrię i trzeba to pomierzyć. Bez problemu znajdziesz odpowiednie akcesoria na portalach aukcyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...