Skocz do zawartości

Wzmacniacz Telefunken TA 350 czy to dobry wzmacniacz?


cinek25pl

Recommended Posts

Witam. Od wczoraj jestem w posiadaniu tego właśnie wzmacniacza. Moje pytanie do Was czy to dobry wzmacniacz? Co o nim sądzicie? Miałem kupować Cambridge Audio A1, ale trafiła się okazja i wziąłem ten. W sieci są dość dobre opinie na jego temat, ale nie ma ich za dużo. Dobrze zrobiłem? Pozdrawiam.

IMG_20190114_202153.jpg

Edytowano przez cinek25pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Skoro go masz to nam powiedz. Czekamy

 

Nie jestem jakimś audiofilem. Wcześniej miałem UNITRE PW7020 i jakieś kolumny z wieży 60W. Przy tamtym sprzęcie o niebo lepiej. Według mnie po dwóch dniach odsłuchu wydaje mi się dobrym wzmacniaczem. Czysty dźwięk, dobry bas. Jak na moje potrzeby wystarczający. Jestem tylko ciekaw czy za kwotę około 300 zł można dostać coś lepszego. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jak już masz to zostaw. Za 300 zł spora szansa że kupisz uszkodzonego szrota.

 

Piotr

Kolumny też są zmienione. Nie napisałem w pierwszym poście. Obecnie mam dwa zestawy kolumn, ale jedne pójdą na sprzedaż. Jedne to monitory Jamo J-71, a drugie to podłogówki UNITRA Tonsil ZG60C115. I chyba właśnie te Unitry pójdą na sprzedaż ponieważ trochę dużo miejsca zajmują. W Unitrach więcej basu, ale w Jamo czystszy dźwięk. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wzmacniacza a mianowicie chodzi o moc? Na niektórych stronach czytałem, że ma on 50W zarówno przy 4 jak i przy 8 Ohm. Czy to możliwe?

IMG_20190115_181412.jpg

IMG_20190109_145530.jpg

Edytowano przez cinek25pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Długo się nie odzywałem. Kolumny Jamo okazały się jednak zbyt męczące przy dłuższym słuchaniu. Okazało się, że nisko tonowe wsadzone do nich to były jakieś głośniczki no name. Zmieniłem je i obecnie mam kolumny Telefunken Tl 600 i muszę powiedzieć, że jest o niebo lepiej. Wzmacniacz został ten sam ponieważ to dobry sprzęt i gra porządnie. Nachodzi mnie jednak na jakiś amplituner vintage oczywiście wzmacniacz zostaje. Podobają mi się te stare amplitunery w drewnie ze wskaźnikami wychyłowymi i pięknym podświetleniem. Możecie koledzy coś polecić nie za grube miliony. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...