Skocz do zawartości

Kino Domowe z CANTON Ergo RC-L


Aneta OJ

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc. Chcę złożyć kino domowe, którego podstawą są dwie kolumny Canton Ergo RC-L

Dane techniczne:
System: 3 drożny,
Konstrukcja: otwarta, bass reflex
Moc: 200/350 Watt
Zakres częstotliwości: 18 – 30 kHz
Impedancja: 4...8 Ohm
Skuteczność: 89 dB/1W/1m

Nie mam nic więcej.

Powierzchnia pomieszczenia 32m2. Zestaw w większości będzie używany do słuchania muzyki, dodatkowo filmy z Netflix. Preferuję ciepłe brzmienie, głęboki bas.

Z funkcji jakie potrzebuje to: wbudowane Wi-Fi, Bluetooth, Spotify, radio internetowe i wejście Phono MM (winyle).

Zastanawiam się nad Marantz SR6009 lub Denon AVR-X3100W.  Który będzie lepiej współgrał z tymi kolumnami? A może zaproponujecie cos jeszcze innego?  I jak skomponować resztę głośnikow, żeby wszystko było spójne, bo naprawdę nie mam pojęcia. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to pogodzić stereo z oglądaniem Netflixa np.? Czytalam, że wiele osób wraca do stereo i filmy ogląda się w stereo, ale skad dialogi w stereo idą? Teraz mam kolumny podlaczone do yamaha CR2020 i jest super dźwięk. Ale chce tez Spotify moc sluchac, w tv wzmocnic dzwiek i netflix ogladac. Mam ten problem, że w salonie chce sprzęt gdzie w większości chce słuchać muzyki ale czasami tez film obejrzeć. Kino chce zrobić w oddzielnym, tylko do tego celu pomieszczeniu. 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli stereo to nie amplituner kinowy. One grają słabo w stereo. Tutaj zdecydowanie Denona 1510, Marantz pm8000, Harman hk680 czy Yamaha ax900. Starsze, nowsze ale wzmaki byle nie amplituner.

Piotr

Ok, spróbuje pojsc w tą stronę. Ale powiedz mi jak oglądac film w stereo? (dialogi z dwoch glosnikow  w stereo??) Czy mozna do wzmaniacza stereo podlaczyc glosnik centralny i sub?  Bo wtedy można by było to jakos pogodzic. I jesli tak to jaki centralny i jaki subwoofer polecasz, żeby wszystko spojnie, ladnie brzmialo. I chyba jeszcze odtwarzacz sieciowy.. Proszę o pomoc, bo laik totalny jestem, a złozyc chce cos fajnego

I jestem prawie zdecydowana. Mam założony drugi wątek w "Stereo" i tam koledzy przekonali mnie do amplitunera stereo Yamaha R-N602 lub R-N803D .  Dobra decyzja z Cantonami Ergo RC-L? 

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...