Skocz do zawartości

Który z 2-óch zestawów stereo do 3500 zł?


Mariusz Sanecki

Recommended Posts

Cześć,

Który polecacie kupić?

https://www.q21.pl/pioneer-nc-50dab-heco-aurora-300.html

czy

https://www.tophifi.pl/systemy-mini-152/systemy-mini/yamaha-mcr-n670d-debut-2-0-b6-2.html

Po wielu lekturach recenzji, opinii m.in. tu na forum zdecydowałem się wybrać jeden z tych dwóch zestawów.

Który polecacie do muzyki elektronicznej (trance, house, filmowa muzyka) + pop/rock. Muzyka nie będzie przesadnie głośno słuchana, bo mieszkam w bloku. Czasem jak żony nie będzie to przykręce gałkę ;) mocniej, ale na ogół będą to średnie i ciche odsłuchy.

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 18m kw. Salon kształt prostokąta z aneksem kuchennym będzie niecałe 24m kw na dłuższej ścianie będą stały monitory. Czyli dzwiek będzie płynął po krótszej linii, głębokość salonu jakieś 3.5m szerokosc 5.5m kuchnia z prawej strony patrząc w stronę monitorow. Kuchnia 2x2.3m

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Q21 napisał:

Mamy obydwa zestawy, tak więc serdecznie zapraszam na odsłuchy. Pomieszczenie ma ponad 20m2, dlatego moim zdaniem wyższa moc szczególnie kolumn w systemie Pioneer z Heco będzie przeważała w Twoim systemie. 

Wyślę zapytanie o cenę Yamahy z Elac na priva 

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Ja bym wstawił podlogówki. I to konkretne. I do tego wzmacniacz minimum 70W przy 8 omach. Mocniejszy byłby jeszcze lepszy ?

Pozdrawiam 

Nie potrzebuje takiej mocy ;) poza tym podlogowki zagracilyby pokój. A mam taką piękna półkę idealna ma monitorki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Sanecki napisał:

Wyślę zapytanie o cenę Yamahy z Elac na priva 

Nie potrzebuje takiej mocy ;) poza tym podlogowki zagracilyby pokój. A mam taką piękna półkę idealna ma monitorki :)

Swoja drogą to czy monitory zagraja tak samo dobrze na półce jak na porządnych statywach? Bo jak rozważysz kolumny podlogowe vs monitory na statywach to wyjdzke mniej wiecej tyle samo miejsca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja nie mam tego miejsca na podłodze bo niemal całej szerokości ściany stoją meble, więc monitory będą stały na 40 cm szafce. Jedynie co mogę tu zrobic to wybrać monitory z przednim bass reflexem a elac idealnie się wpisują w te wymogi heco 300 aurora może mieć problem w bliskim kontakcie ze ścianą. Jeszcze rozważalem indiana Line tesi 261, bsssreflex przód ale debut b6 2.0 maja korzystniejsze opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

Z ciężkim sercem mowie zestaw numer 2.

Dlaczego z ciężkim? ;)

8 godzin temu, Inferno napisał:

Ja mam Mission QX2 na komodzie o szerokości 45 cm , monitory z basreflexem z tyłu. I gra bardzo fajnie, przestrzennie, bas nie dudni. Wszystko zależy od kolumn. Proponuje posłuchac kilku w docelowym miejscu - inaczej tego nie rozkminisz ?

OK a masz to sparowane z Yamaha n670d czy czymś większym? Jaka charakterystykę brzmienia maja te monitorki? W porównaniu do elac ów jak wypadają? Są widzę w zestawach z PianoCraftem. Muszę przyznać, że za****cie wyglądają, a jak grają? :)

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Inferno napisał:

@Mariusz Sanecki Moja Rega chyba nie jest jakimś mocarzem i daje sobie z nimi radę. A same kolumny kupiłem za dobrą cenę. Cały zestaw Rega, Mission, Chromecast Audio kosztował 5000 gra w pokojuokoło 17-18m2 brzmi naprawdę dobrze. Jak coś mogę dać namiary na sklep gdzie je kupowałem na priva.

One nie muszą stać daleko od ściany? Jak ten bass reflex się sprawuje? U mnie max to 20 cm półka ma 50 cm głębokości i dosunieta jest do ściany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender to nie są gąbki które zaślepiają otwór basowy od zezwnatrz tylko wbudowane w konstrukcje kolumny. Ich się nie wyciąga. Wiem o czym mówisz ale to nie te kolumny stary. Żeby to wyciągnąć to musiałbym chyba wykręcić głośnik średnio-niskotonowy ?

Niektóre kolumny są tak zbudowane i tyle.. widziałem to już w wielu paczkach, czasem kratka rozpraszająca czasem gąbka. Mylisz zatyczki basreflexu z wewnętrznym wytłumieniem kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2019 o 07:52, S4Home napisał:

Z ciężkim sercem mowie zestaw numer 2.

Jesteś pewien? Słuchałeś tego dłużej niż 2 godziny? Nie wydaje ci się to ostre?

Wiesz co,

Nie jest to ciemne, ani neutralne połączenie. Jest lekko rozjaśnione. Pisałem to w kontekście ogółu, że jest to całkiem dobre zestawie, z myślą o ludziach którzy chcą osiągnąć przyzwoity dźwięk, przesiadając się tym samym z pierdziawek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...