Skocz do zawartości

Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha RX-V473 czy warto?


aldi88

Recommended Posts

Witam mogę kupić taki oto zestaw w cenie poniżej 1000 zł w stanie idealnym  i zastnawiam się czy warto jestem osoba mało obeznaną w tego typu sprzętach ale postaram się coś więcej opowiedzieć . Szukam zestawu który sprawdzi się pod telewizor  4k oled do oglądania netflixa ale również i słuchania muzyki z Youtube oraz z telefonu . Pierwotnie mam Technics  eh790 który jest podłączony pod mój komputer i miałem go również podłączyć pod telewizor ale tak rozglądałem się i znalazłem taką ofertę  . Czy ten zestaw będzie lepszy od technicsa pod względem jakości oraz mocy i czy za tą cene jest wart  zakupu ? Z swojej strony obawiam się ,że tam nie ma subwoofera  i tutaj moje kolejne pytanie czy można tam dołożyć jeszcze owy subwoofer ? Pozdrawiam 

 

Ps : Nie jestem audiofilem a bardziej normalnym słuchaczem więc fajnie by było wytłuamczyć po prostu :)

Edytowano przez aldi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem  właśnie napisałem .  Czy jak będe chciał dołożyć do tego subwoofer to będe musiał kupić jakiś aktywny czy ten wzmacniacz ma jeszcze jakieś wolne miejscie na podłączenie jakiegoś dodatkowego ? 
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć  czy istnieją takie złote srodki jak zestaw do słuchania muzyki oraz oglądania filmów i pod jaką nazwą mam to szukać czy to są wierze , kina domowe ? 

Dzięki za odpowiedz 

 

 

Edit: znalazłem również odpowiednik z firmy pioneer blisko mnie cena również oscyluje w okolicach 1000 zł zdjęcie dodam w załączniku bo nw co to za kolumny wyczytałem tylko

Subwoofer pioneer s21w

Amplituner pioneer vsx 329

787693038_4_525x700_amplituner-pioneer-glosniki-elektronika.jpg

Edytowano przez aldi88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki w takim razie będę się starał o tamten. Powiedz mi jeszcze jak to jest żeby zestaw był dobry do muzyki potrzebuje amplituner czy wzmacniacz?   Mam tego technicsa gra przyzwoicie ale zastanawiałem się nad kupnem czego z rynku wtórnego  coś co połącze do słuchania muzyki i wydoli jako lepsze głośniki niż w telewizorze. Wiem że kino ogląda się w 5.1.a muzyka zazwyczaj leci stereo i moje pytanie czy są w miarę  sensowne sprzęty które to łączą? Czy jak dołożę subwoofer aktywny do pierwszego zestawu to ma szansę zagrać lepiej niż moja wieża? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz. To urzadzenie do muzyki. Amplituner kinowy do kina.

Sensowne sprzety które to łączą? To zależy od preferencji. Część klientów wybiere jak Ty 485 i Tage i powie że w stereo im to po prostu wystarczy. Kolejny wexmie Denona 8500 albo Yamahe 3080 a i tak wybierze drugi zewnętrzny wzmacniacz.

Każdy jest inny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi potrzebne jest nagłośnienie które połącze i do tv i do pc słuchanie muzyki technicsa minusem jest to brak możliwości bezprzewodowego łączenia się np Spotify i inne źródła muzyki zawsze muszę podchodzić do komputera i puszczać i też ciężko mi jest zgrać też 2 źródła czyli jednocześnie pc i tv.  Technics jest to leciwy sprzęt już dlatego szukam coś używanego w dobrej cenie i tak natknąłem się na yamahe. Czy twoim zdaniem jak dokupilbym osobno subwoofer aktywny to ten zestaw zagra muzykę lepiej niż technics? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale to będe rozmyślał jak już się zdecyduję sprzedawca napisał mi ,że 

"sprawdzi się jako stereo, bo jest to klasa sprzętu Hi-Fi. Głównie służy do słuchania muzyki, posiada niespotykany w innym sprzęcie tego typu procesor dźwiękowy, dzięki któremu muzyka poważna, jazz, rock, pop a nawet disco będzie odwzorowana wiernie. Ma wbudowane wyposażenie, które można dostosować do słuchacza automatycznie lub jak ktoś jest perfekcjonistą, ustawiać może według własnego uznania ręcznie. "

Zaprosił mnie do odsłuchu więc myślę ,że dla przekonania się skorzystam jednak mam też mieszane uczucia jak napisałeś ,że możliwe ,że nie zagra tak jak technics  i teraz rozmyslam 2 warianty . Albo technics do komputera i muzyki a yamaha do kina ( ale w pokoju wtedy będe miał za dużo głosników ) Albo szukać czegoś uniwersalnego ale już wyczytałem ,że nawet w używanych sprzętach ciężko będzie coś taniego znaleść . Jest też trzecia opcja rozstawić dobrze głośniki z technicsa i spróbować to jakoś podłączyć pod telewizor i Pc bo akurat ta wieża ma 2 kolumny i 3 mniejsze to chyba do kina też się nada .  Nawet raz udało mi się podłączyć pod telewizor i mieć jednocześnie PC  ale na tv miałem straszne szumy jak nic nie leciało 

PC>AUx

TV wejście słuchawkowe > VCR [EXT]

 

Jesteś w stanie mi podpowiedizeć dla przeciętnego słuchacza który ceni bardziej muzykę co byłoby najkorzystniej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...