Skocz do zawartości

MarcKrawczyk

Recommended Posts

I coś ty dobrego zrobił 1Ender? 

poszedłem do nautilusa podłączyli sprzęt, a mi coraz to się oczy (uszy) otwierały...

a to tylko all in one cabridge audio z dynaudio, to co jest dalej?

najpierw  były Dynaudio Emit M10 - to lepsze niż yamaha z tesi 262!!! 

ale budżet przekroczony o 800 zł, to może starsze i tańsze DM - nieco skromniej , ale też dobrze

potem usłyszałem "skoro pan już jest to niech pan posłucha Dynaudio Emit M20, bo te poprzednie to dobre do sypialni, a te grają już salonowo" i wtedy odpadłem, bo takiej głębi to ja jeszcze nie słyszałem.

cena zestawu to 4 300zł, czyli o 1300zł więcej niż chciałem wydać, chyba na razie kupię Dynaudio Emit M20 i pohałasuję na starym onkyo...

 

 

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A Phonara połączyli?? Jak nie to czeka Cię jeszcze jedna wycieczka. ?

Uważam, że warto.

Poczekaj nie spiesz się. ? Jeszcze jeden odsłuch Cię czeka. Będzie też bardzo dobrze. 

Phonar M2

Link, podana cena dotyczy 1 kolumny 

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=5962

Odsłuchaj również z Cambridge. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 1Ender napisał:

Piotr, a masz wymienione kolumny?? 

Wymienione? Jak wymienione?

 

No dobra ale sprawdzasz Emit 20 które są kolumnami z prawdziwego znaczenia z Tesi 262 które do typowo budżetowe.

W takim razie przed Tobą jeszcze trochę drogi. Bo możesz uzyskać brzmienie podobne taniej. Studio 16 hz Canto czy to model One czy Grand.

KEF R300 czy PMC Gold. Ahhh no jest tego troche.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wymienione? Jak wymienione?

 

No dobra ale sprawdzasz Emit 20 które są kolumnami z prawdziwego znaczenia z Tesi 262 które do typowo budżetowe.

W takim razie przed Tobą jeszcze trochę drogi. Bo możesz uzyskać brzmienie podobne taniej. Studio 16 hz Canto czy to model One czy Grand.

KEF R300 czy PMC Gold. Ahhh no jest tego troche.

 

Piotr

 

Ender pytał, czy masz na stanie/do załatwienia Dynaudio/Phonar :)

Dynki m20 wyjściowo nowe kosztują 2999zł/parę. Studio 16hz są dużo droższe (chyba, że Ci jeszcze zostały jakieś na stanie), Kef r300 ok 3500zł (pewnie do negocjacji) a PMC Gold,..... ok. 6000zł (używki ok. 3000zł) ??? Tak więc brzmienie podobne taniej, to patrząc na cenę to chyba aktualnie tylko R300.....

Pytanie, czy te amplitunery poprawnie wysterują R300 czy M20?

PS. Piotrek macie cały czas w ofercie S16HZ, czy z nich wychodzicie, bo słyszałem taką informację??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy. Dobre kolumny. Ale wychodzimy z nich. Jest na ekspozycji canto one. Możesz je wziąć za niższą cenę 

Żaden amplituner prawidłowo nie wysteruje dynaudio. 

Tylko wzmak i to też nie za słaby.

Co do dynaudio miały być w ofercie z początkiem roku. Nie ja prowadzę negocjacje dlatego to tyle trwa ?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Piotr

Trochę pół żartem i całkiem serio. ?

Dopisz jeszcze Phonara do listy dystrybucyjnej. Wiem, nuda, ciągle to samo. ? Było by fajnie jakbyście je mieli.

A się nie przekonasz, dopóki nie posłuchasz. 

 Używam że warto.

A będę bronił tej marki bo robią naprawdę świetne kolumny. Firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem. 

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrze,

nie do końca rozumiem to stwierdzenie

3 godziny temu, S4Home napisał:

No dobra ale sprawdzasz Emit 20 które są kolumnami z prawdziwego znaczenia z Tesi 262 które do typowo budżetowe.

dla mnie jako laika ważne jest aby uzyskać maksymalny efekt w jak najrozsądniejszym budżecie, skoro:

zestaw yamaha 602 + kolumny tesi 262 kosztuje 4.000zł,

a cambridge one z dynaudio emit m10 mniej bo 3.800zł to który zestaw jest budżetowy?

dla mnie 2 zestaw gra lepiej, a z dynadio emit m20 to już po prostu przepaść, a w dalszym ciągu nie jest to koszt astronomiczny, bo cena to 4.300 zł

nie będę brnął dalej w hi-end bo może to skończyć się katastrofą finansową

mam 19 metrowy pokój i z tego co słuchałem ten zestaw na razie jest najlepszy, pewnie jeszcze trochę posłucham, bo rzeczywiście przestudiowanie suchych danych ma się nijak do tego co usłyszysz.

może w czasie tych odsłuchów ( jak wystarczająco długo potrwają) uda się zwiększyć budżet do 4.300 zł i nabędę zestaw, który ma odtwarzacz CD i DAB+, czyli praktycznie to co chciałem uzyskać myśląc o pianocraft.

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wychodzimy. Dobre kolumny. Ale wychodzimy z nich. Jest na ekspozycji canto one. Możesz je wziąć za niższą cenę 

Żaden amplituner prawidłowo nie wysteruje dynaudio. 

Tylko wzmak i to też nie za słaby.

Co do dynaudio miały być w ofercie z początkiem roku. Nie ja prowadzę negocjacje dlatego to tyle trwa ?

Piotr

Bardziej kolego zastanowiłby się nad tym, co podkreśliłem wyżej w wypowiedzi Piotra, a nie na tym, czy coś nazwiemy budżetowe, czy nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bebol,

a niech mnie kolega oświeci w sprawie tego wysterowania, czy chodzi o to że cambridge audio one ma tylko 2 x 30 W i to mało nawet porównując do yamahy 602 która ma 2 x 105 W

tylko jak popatrzymy na power consumption to yamaha ma bodajże 190W, a maleństwo cambridge 300W

nie chce się wymądrzać, bo z fizyki nie byłem orłem, ale te liczby jakoś mi się nie składają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 17:50, MarcKrawczyk napisał:

I coś ty dobrego zrobił 1Ender? 

poszedłem do nautilusa podłączyli sprzęt, a mi coraz to się oczy (uszy) otwierały...

a to tylko all in one cabridge audio z dynaudio, to co jest dalej?

najpierw  były Dynaudio Emit M10 - to lepsze niż yamaha z tesi 262!!! 

ale budżet przekroczony o 800 zł, to może starsze i tańsze DM - nieco skromniej , ale też dobrze

potem usłyszałem "skoro pan już jest to niech pan posłucha Dynaudio Emit M20, bo te poprzednie to dobre do sypialni, a te grają już salonowo" i wtedy odpadłem, bo takiej głębi to ja jeszcze nie słyszałem.

cena zestawu to 4 300zł, czyli o 1300zł więcej niż chciałem wydać, chyba na razie kupię Dynaudio Emit M20 i pohałasuję na starym onkyo...

 

 

Fajnie że słuchałeś Dynaudio. Cieszę się, że Ci się podobało. 

A co z Phonara słuchałeś? 

Tu nie chodzi tylko o waty, a wydajność pradową i dynamikę wzmacniacza. Są wzmacniacze, które na papierze mają mało wat, a są bardzo wydajne mocowo. 

Jaki to był konkretnie model Cambridge? Pamiętasz? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 1Ender napisał:

Fajnie że słuchałeś Dynaudio. Cieszę się, że Ci się podobało. 

A co z Phonara słuchałeś? 

Tu nie chodzi tylko o waty, a wydajność pradową i dynamikę wzmacniacza. Są wzmacniacze, które na papierze mają mało wat, a są bardzo wydajne mocowo. 

Jaki to był konkretnie model Cambridge? Pamiętasz? 

phonara nie słuchałem bo mieli tylko jakiś wysoki model ok.5 tys za parę. nautilus w wie już tylko wyprzedaje ostatnie sztuki.

a cambidge to było maleństwo all in one https://www.ceneo.pl/69207237

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To maleństwo Cambidge One wydaje się być idealne do sypialni. Tylko czy on podoła podłączonym monitorom Dynaudio ? Trzeba by to sprawdzić. Takie kolumny zwykle sprawiają problemy z doborem wzmacniacza, To może pociągnąć za sobą spore koszty. Z drugiej strony można poszukać do tej mini wieży kolumny łatwe do napędzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

po odsłuchach i analizach jaki dźwięk mi odpowiada podjąłem nieco karkołomną decyzję, aby nie zwiększać znacząco budżetu

mianowicie zakupiłem dziadka luxman L-210, którego połączyć chciałem z emitami m 20 i tu popełniłem błąd dotyczący impedancji, nie wpadłem ,że luxman współpracuje tylko z kolumnami 8 omowymi, a emity to 4 omy

czy warto w tym przypadku zainteresować się excite 14, które teraz są w tej samej cenie co emity m20?

czy to będzie takie same granie w 19 m sypialni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie błąd, jeden z użytkowników innego forum L210 używał kilka lat z kolumnami 4 omy. 

Grał głośno a nawet bardzo głośno i nic się nie działo. A nawet gdyby, powinny zadziałać zabezpieczenia i odciąć zasilanie przy przeciążeniu. O całej "hecy" z omami dowiedział się kilka lat później. 

Z tego co pisał wzmacniacz radził sobie z kolumnami świetnie. 

Podłącz na jakiś czas czy sygnatura dźwięku Ci odpowiada. Na początek z umiarkowana głośnością. Daj mu się dobrze wygrzać. Zostaw włączony na noc z potencjometrem na zero. Po kilku dniach trzymanego pod prądem spróbuj trochę głośniej. 

Jak będzie wszystko okej, to bym zostawił i używał. 

BTW, wzmacniaczowi przydał by się przegląd. W tym modelu sprawdzenie wszystkiego, poprawa zimnych lutów, itp nie powinno przekroczyć 200 zł. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MobyDick napisał:

Do tego szczególnie warto zadbać o dobrą wentylacje wzmacniacza. Przy niskiej impedancji kolumn może się znacznie bardziej grzać.

ale to zazwyczaj jak grasz głośno. Przy cichym słuchaniu nie będzie różnicy. Chyba, że będziesz słuchał w zimie, przy otwartym oknie. To wtedy wzmak będzie miał problem się nagrzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym luxmanem L-210 to naprawdę dziwna sprawa, jego poprzednik L-190, a także wyższy model L-410 ma możliwość podłączenia 4 omowych kolumn, a tylko ten nie

suma summarum, skoro nie kupiłem jeszcze kolumn , to uważacie ,że można brać emity m 20 , czy jednak 8 omowe excite 14 (te są nieco mniejsze i obawiam się o bas)???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excite 14 może być tu dobrym pomysłem do tego wzmacniacza. Prawdopodobnie dali wyższe napięcie na tranzystory mocy niż to przy którym pracowały by optymalnie z kolumnami 4 ohm. Jednak obecnie zwykle lepiej jest mieć kolumny 4 ohmowe do sensownych wzmacniaczy.

56 minut temu, Miras23 napisał:

ale to zazwyczaj jak grasz głośno. Przy cichym słuchaniu nie będzie różnicy. Chyba, że będziesz słuchał w zimie, przy otwartym oknie. To wtedy wzmak będzie miał problem się nagrzać.

Wzmacniacze przewidziane do obciążenia 8 ohm z podłączonymi kolumnami 4 ohm często wyraźnie się nagrzewają znacznie bardziej, nawet gdy grają dość cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...