Skocz do zawartości

MarcKrawczyk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 21.03.2019 o 09:15, MarcKrawczyk napisał:

po odsłuchach i analizach jaki dźwięk mi odpowiada podjąłem nieco karkołomną decyzję, aby nie zwiększać znacząco budżetu

mianowicie zakupiłem dziadka luxman L-210, którego połączyć chciałem z emitami m 20 i tu popełniłem błąd dotyczący impedancji, nie wpadłem ,że luxman współpracuje tylko z kolumnami 8 omowymi, a emity to 4 omy

czy warto w tym przypadku zainteresować się excite 14, które teraz są w tej samej cenie co emity m20?

czy to będzie takie same granie w 19 m sypialni?

Miej na uwadze fakt, że Dynaudio Emit M20 , a Dynaudio Excite X 14 to dość różniące się kolumny od siebie. Po pierwsze Emity to większe kolumny, co za tym idzie w tym konkretnym przypadku potężniej, mocniej grające. Po drugie to trochę inna sygnatura dźwiękowa. Jeżeli podobały Ci się Emity M20 to nie koniecznie Excite X14 mogą Ci się spodobać i na odwrót. X14 to szybsze, bardziej analityczne, detaliczne granie. Te kolumny są dość bezlitosne dla słabszych realizacji. Emit M20 to większe wypełnienie, dociążenie, obszerniejsze granie.

Co do tego Luxmana co zakupiłeś to się nie wypowiem z którymi by barwowo podszedł bo tego modelu nigdy nie słyszałem.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak bardzo tymi omami nie przejmował.

A jak chcesz wzmacniacz bardziej uniwersalny i podoba Ci się dźwięk Luxa, to poszukaj LV-113. Wzmacniacz ma przyzwoity dac i obsłuży spokojnie konstrukcje 4 omowe. Jak dobrze pamiętam, przy 4 omach generuje ponad 100 W, chyba 150 W. To całkiem przyzwoicie. 

Problem w tym że akurat ten model dość trudno trafić w ładnym stanie wizualnym. Trzeba by poszukać na serwisach zagranicznych. Max za 800-900 zł za stan idealny można dać. Za granicą może być ciut taniej. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale dużo łatwiej jest je napędzić niż dynaudio. 

Prawdziwe 8 omowe kolumny? To chyba tylko klipsch chodź one też są określane jako 6tki.

Piotr

Dynaudio Excite X14  maja impedancję faktycznie 8 ohm z maksymalnym spadkiem do 6,5 ohma co mieści się w normie dla takiej impedancji znamionowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

i doczekałem się na emit m 20, przyjechały do testów i od trzech godzin nie mogę się do nich przyzwyczaić???

wszystko gra za miękko, bez werwy i kopa

czy jednak połączenie luxman l210 z emit m 20 to za dużo ciepłego grania?

nie mogę się oprzeć wrażeniu, że gra to gorzej od moich poczciwych onkyo dn7bx, nie mówiąc, że ciągle nie mogę osiągnąć brzmienia jakie słyszałem podczas odsłuchu cambridge one z tymi emitami w nautilusie !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sprawdzenie excite x14 w zestawieniu z luxmanem pomogłoby trafić z dźwiękiem?

wygląda na to ,że analityczne granie wzmacniacza cambridge + dynaudio emit m 20 było ok, to może miękkie granie luxmana z bardziej analitycznymi kolumnami się sprawdzi?

jeszcze jedna sprawa. dzwoniłem do Staszka z s4home i powiedział, że te emity to stoją na ekspozycji i mają może z 15 godzin grania - czy to nie tu tkwi problem?

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na pewno się zmieni. Ale czy aż tak drastycznie wątpię. Ale dlatego mówiłem ci posłuchaj ze 2 dni. 

Czy exite będą lepsze? Pewnie trochę. Ale moim zdaniem jeśli po dwóch dniach nadal będziesz uważał że jest tak źle to pomyśl dynaudio trzeba porzucić a wybrać kolumny bardziej analityczne. Magnat 1003s rewelacyjna konstrukcja czy studio 16 Hz canto lub nowe heco celany revolution 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż,... emity odesłane, ale to wcale nie tak, że nie grają dobrze...

na początku postawione na szerokim 40 cm, bądź co bądź parapecie szału nie zaprezentowały, ale jak trochę pograły, a później je postawiłem na dwóch szafeczkach dalej od ściany i okna to dopiero pojawiło się to co myślałem, że będzie od początku.

niestety nie ma zgody ze strony żony na standy, a i kolor biały okazał się nieodpowiedni dizajnersko (mimo, że wcześniej to właśnie ten kolor był kluczowy w poszukiwaniach)

okazuje się ,że WAŻ jest rzeczywiście kluczowy - usłyszałem " ależ to okropne wielkie, niezgrabne i zabiera tyle miejsca, czuję że napiera na mnie , nie ma żadnego oddechu w sypialni"

w takim razie dalsze poszukiwania na razie zawężam do excite x14 w dobrej cenie i okleinie fornirowanej , najlepiej orzech....

20190417_103630.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, MobyDick napisał:

Raczej coś typu Bose Acoustimass, co znika i ma wysoki WAŻ.

WAŻ ważny jest , ale w sumie nie dopisałem ,że dynaudio emit m20 to grały bardzo dobrze, ale dopiero przy naprawdę wysokim poziomie głośności

zależy mi jednak, aby przy cichym słuchaniu też dobrze to brzmiało, a tego tu zdecydowanie zabrakło

mam jakieś przekonanie, że excite x 14 bardziej mi w tym przypadku podejdą

co do ustawienia na parapecie, to niestety u nas w sypialni nie ma innego miejsca na kolumny, a ten niedługo będzie jeszcze głębszy jak wreszcie skończymy remont...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...