Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego


Aneta OJ

Recommended Posts

Witam,

Czy do wzmacniacza stereo można podpiąć subwoofer i glosnik centralny? W innym wątku kolega zaproponował mi zamiast kina domowego wzmacniacz stereo, poniewaz częsciej slucham muzyki niż oglądam filmy (kolumny Cantony Ergo RC-L) Ale do filmow tez chcę miec alternatywę. I do sluchania muzyki sam wzmacniacz mi nie wystarczy, bo slucham przede wszystkim ze Spotify i radio internetowe.  Bardzo proszę o pomoc, bo jestem laikiem, czytam juz fora od kilku dni i im wiecej czytam tym mniej rozumiem.

Najchetniej to poprosilabym o gotowca :)  Posiadam kolumny Cantony Ergo RC-L i potrzebuję calej reszty, zeby sluchac muzyki ze Spotify, radia internetowego ale tez ogladac np. Netflixa.  Czyli jaki wzmacniacz (amplituner), jakie glosniki dodatkowo. Mieszkam  w Niemczech, a tu czesto zdażają się świetne okazje cenowe, wiec stawiam na używany sprzęt a dobrej jakości. Pomieszczenie 30m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowcem może być np Yamaha rn602. Masz streaming, radio internetowe, wejście optyczne dla TV, możesz podłączyć subwoofer. Napisz coś więcej tzn budżet, jakie pomieszczenie. Jeśli czytasz to forum to wiesz, że branża wypożyczamy na testy do odsłuchu ale tak daleko chyba nie wysyłają :)

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Syta napisał:

Gotowcem może być np Yamaha rn602. Masz streaming, radio internetowe, wejście optyczne dla TV, możesz podłączyć subwoofer. Napisz coś więcej tzn budżet, jakie pomieszczenie i czy używane czy nowe. Jeśli czytasz to forum to wiesz, że branża wypożyczamy na testy do odsłuchu :)

Jesli chodzi o gotowca to bardziej chodzilo mi o propozycję zestawu złożonego ze wzmacniacza stereo, glosnikow i odtwarzacza sieciowego.  Budżet na wszystko około 1000€.  Na reszte Twoich pytan odpowiedziałam w pierwszym poscie. 

3 minuty temu, Momo napisał:

Dziękuję za info, amplituner do sluchania muzyki odradzany jest, wiec szukam opcji wzmacniacza stereo i tak jak pisalam dodatkowego sprzętu i głośnikow, zeby mozna bylo i sluchac muzyki (Spotify) i ogladac filmy. Chyba, że rzeczywiscie polecasz ten amplituner i wiesz, ze zabrzmi fajnie z moimi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Tobie odradzali amplituner do kina domowego a ten co podałem jest stereofoniczny. Czy on dobrze zagra tego nie wiem ale kolumny masz o dużej skuteczności więc nie powinno być problemu z ich poprawnym wysterowaniem. Podałem ten sprzęcik jako przykład, podobnie jak powyżej kolega Yamahę, również jest wyposażony w radio internetowe, Chromecast co pozwala słuchać Spotify, Tidal itp. Jeżeli oglądasz Netflix z TV to dźwięk wyprowadzisz przewodem optycznym do amplitunera, gdy masz za mało niskich tonów (chociaż wątpię by było mało z tych Canton) to jest możliwość aby podłączyć aktywny subwoofer (wyjście PRE-OUT SUB). To taki uniwersalny kombajn. Są inne, podobne jak np. TX-8270 z gniazdami HDMI

 

 

Edytowano przez Momo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Aneta OJ napisał:

Jesli chodzi o gotowca to bardziej chodzilo mi o propozycję zestawu złożonego ze wzmacniacza stereo, glosnikow i odtwarzacza sieciowego.  

Dziękuję za info, amplituner do sluchania muzyki odradzany jest, wiec szukam opcji wzmacniacza stereo i tak jak pisalam dodatkowego sprzętu i głośnikow, zeby mozna bylo i sluchac muzyki (Spotify) i ogladac filmy. Chyba, że rzeczywiscie polecasz ten amplituner i wiesz, ze zabrzmi fajnie z moimi kolumnami.

Jeżeli koniecznie chcesz oddzielnie to możesz kombinować np Yamaha A-S500 + Yamaha CD-N301 albo Marantz PM6006 + NA6005 albo Onkyo 9150 + NS6130 itd tylko dalej nie rozumiem czy chcesz zostać przy Cantonach czy kupić kolejne kolumny. Ja na twoim miejscu kupiłbym Yamahę R-N803D, podłączył pod te Canton i miał all in one. R-N602 polecam bo sam mam, gra z innymi głośnikami więc nie wiem jak zagra z Twoimi.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Momo napisał:

Koledzy Tobie odradzali amplituner do kina domowego a ten co podałem jest stereofoniczny. Czy on dobrze zagra tego nie wiem ale kolumny masz o dużej skuteczności więc nie powinno być problemu z ich poprawnym wysterowaniem. Podałem ten sprzęcik jako przykład, podobnie jak powyżej kolega Yamahę, również jest wyposażony w radio internetowe, Chromecast co pozwala słuchać Spotify, Tidal itp. Jeżeli oglądasz Netflix z TV to dźwięk wyprowadzisz przewodem optycznym do amplitunera, gdy masz za mało niskich tonów (chociaż wątpię by było mało z tych Canton) to jest możliwość aby podłączyć aktywny subwoofer (wyjście PRE-OUT SUB). To taki uniwersalny kombajn. Są inne, podobne jak np. TX-8270 z gniazdami HDMI

 

 

Własnie poczytałam trochę  o tym ampliturze, ktory polecasz Yamaha rn602 i ma bardzo dobre opinie. I rzeczywiscie jest stereo i ma te wszystkie opcje jakich potrzebuje. Myslę, że mogłabym się zdecydować na ten, ale nie rozumiem wciąż jednej kwestii jak ogląda się tv lub filmy z dzwiekiem stereo? W kinie domowym odpowiedzialny jest głosnik centralny a jakie tu jest rozwiązanie? Dialogi z dwoch glosnikow slysze?

1 godzinę temu, Tomasz Syta napisał:

Jeżeli koniecznie chcesz oddzielnie to możesz kombinować np Yamaha A-S500 + Yamaha CD-N301 albo Marantz PM6006 + NA6005 albo Onkyo 9150 + NS6130 itd tylko dalej nie rozumiem czy chcesz zostać przy Cantonach czy kupić kolejne kolumny. Ja na twoim miejscu kupiłbym Yamahę R-N803D, podłączył pod te Canton i miał all in one. R-N602 polecam bo sam mam, gra z innymi głośnikami więc nie wiem jak zagra z Twoimi.

Nie chcę nic kombinować, chcę dokładnie odwrotnie, jak najmniej kombinacji. Chcę zostać przy swoich cantonach. Zaraz poczytam o Yamaha R-N803D. Kolega wyżej poleca Yamaha rn602, wiec porownam i mysle, ze wybiore ktorys z tych amplitunerow. Chociaz wciaz stuka mi w glowie "tylko nie amplituner! jedyny sensowny do muzyki to wzmacniacz stereo" , slowa napisane przez innego kolege w poscie napisanym przeze mnie w sekcji "kino domowe" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wszystko jest z dwóch kolumn.
W kinie domowym też można tak ustawić amplituner, że głośniki lewy i prawy symulują głośnik centralny. Sam mam tak zrobione ponieważ fronty mam dużo lepszej jakości niż centralny. Dodatkowo odchodzi kalibracja/ustawienie odpowiedniej głośności centralny-frontowe.
Jedyny minus stereo vs kino domowe to brak efektowych głośników przy filmach. Reszta podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aneta OJ napisał:

Własnie poczytałam trochę  o tym ampliturze, ktory polecasz Yamaha rn602 i ma bardzo dobre opinie. I rzeczywiscie jest stereo i ma te wszystkie opcje jakich potrzebuje. Myslę, że mogłabym się zdecydować na ten, ale nie rozumiem wciąż jednej kwestii jak ogląda się tv lub filmy z dzwiekiem stereo? W kinie domowym odpowiedzialny jest głosnik centralny a jakie tu jest rozwiązanie? Dialogi z dwoch glosnikow slysze?

Nie chcę nic kombinować, chcę dokładnie odwrotnie, jak najmniej kombinacji. Chcę zostać przy swoich cantonach. Zaraz poczytam o Yamaha R-N803D. Kolega wyżej poleca Yamaha rn602, wiec porownam i mysle, ze wybiore ktorys z tych amplitunerow. Chociaz wciaz stuka mi w glowie "tylko nie amplituner! jedyny sensowny do muzyki to wzmacniacz stereo" , slowa napisane przez innego kolege w poscie napisanym przeze mnie w sekcji "kino domowe" 

Dlatego właśnie poleciłem 602 w pierwszej odpowiedzi :) Sam mam ten model a oglądam dużo Netflixa. Dzwięk masz dużo lepszy niż z TV a ze względu na rozstawinie i rozmiar kolumn jest fajniejszy niż ten z soundbarów. Polecam posłuchać i sprawdzić czy warto dopłacać do 803 czy wystarczy 602. Spokojnie zmieścisz się w budżecie a dodatkowo możesz dołożyć mniejszy głośnik w innym pomieszczeniu (-ach ) jak np WX-030 ( czasem na promocji na Amazon.de ) i możesz się cieszyć z muzyki w całym domu bezprzewodowo. Fajna technologia i prosta do obsługi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam bardzo! W koncu mi się rozjasnilo i wiem jak w stereo mogę sluchac dialogów w filmie :) :)  Jestem bardzo ciekawa efektów i myslę, że zdecyduję się na którys z tych dwóch modeli Yamaha. Roznica w cenie około 1tys zł. W sumie nie tak dużo ale czy warto doplacac?  I bardzo mi się spodobał ten pomysł glosnikow w innych pomieszczeniach, nie slyszalam o tej opcji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to świetnie w zasięgu wifi . Inne firmy mają podobne rozwiązania ( Denon, Onkyo ) niestety nie kompatybilne ze sobą więc system Yamahy nie połączy się z systemem Denon Heos. Konfiguracja jest bardzo prosta, w skrócie łączysz urządzenie do sieci i sterujesz przez aplikację. Można pójść nawet krok dalej i odtwarzać pliki DSD z domowej sieci lub sterować systemem głosowo przy pomocy Amazon Alexa. Możliwości jest pełno i zabawy sporo ale wiadomo,że najlepsza jest w tym sama radość ze słuchania muzyki.

Tu więcej info

https://musiccast.pl/o-musiccast

Multiroom.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JanŻak napisał:

No to weź jeszcze po uwagę onkyo 8720. Ma wszystko plus wejścia HDMI oraz tryb kinowy (jakieś Dolby chyba). Sam miałem takie rozterki jak Ty, ale dzeki Bogu postawiłem na stereo. Filmy oglada sie tak bardzo dobrze, a muzyka w nich czasem lepiej brzmi niż w kinie. 

Czy na pewno chodzi Ci o model 8720? bo nie mogę nic znaleźć. Nie chodzilo przypadkiem o Onkyo TX-8270? A jak Ty wzmacniacz wybrales? Ten Onkyo?

1 godzinę temu, Momo napisał:

Świetny artykuł, dziękuję. Teraz biorę się za polowanie ;) Na razie najlepsza oferta to 639€ do negocjacji, czyli ok.620€ do zapłacenia będzie. Data zakupu 28.12.2018, oczywiscie sprzęt z  gwarancją :)

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aneta OJ

Jak chcesz dobrej rady, nie kupuj w ciemno!! Pójdź do media Markt i zapytaj, czy zakupiony towar można zwrócić. W Polsce masz na to 30 dni, myślę, że w Niemczech jest podobnie. 

Zapłacić za ten model Yamahy i posłuchaj w domu. Po 2-3 tygodniach oddaj. Jak to będzie to, kup używany. 

Inna opcja, Yamaha as 700 + Chromecast 3 lub Ultra. Masz to samo, ale taniej. Spofity, Tidal, Netflix. Czy jest radio internetowe nie wiem. Nie sprawdzałem. 

Zawsze staraj się posłuchać, bo na początku jest super, a później może coś nie pasować. Np. dzięk może męczyć. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam :) Yamaha R-N803D 

Na razie o wrażeniach nie napiszę, bo na najpierw chcę wszystko odpowiednio poustawiać i skalibrować. Podlączyłam amplituner do TV i tak jak się obawiałam dialogi z TV czy filmu słyszę z lewej i prawej strony a nie ze środka..  Nie widzę opcji manualnych ustawien, żeby moc coś pokombinować, może mi podpowiecie czy cos moge zmienić. I oczywiscie skorzystam z YPAO.  Ale jeszcze zanim zacznę ustawiać dzwięk mam pytanie jak rozstawić optymalnie kolumny. Czy rzeczywiscie odleglość między kolumnami nie powinna być większa niż 3m i kierunek kolumn i miejsca odsłuchu ma tworzyć trójkąt? Salon ma 30m2, prawie kwadrat, nie zamknięty ścianą z prawej strony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...