Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo zamiast zestawu kina domowego


Aneta OJ

Recommended Posts

Bardzo dobry temat gdzie w idealnym przykładzie widać jak zmienia się akustyka i sposób odbioru kolumny przez słuchacza. Brawo dla was za chęci oraz siłe w chodzeniu, sprawdzaniu, słuchaniu i dążeniu do perfekcji.

Kolejna sprawa to Aneto powinnaś po zakończeniu tego tematu pozostać na forum i obalać mit o nie zrozumiałym dla mnie WAŻ!!

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też z tego forum usłyszałem to po raz pierwszy. Uwaga!

Współczynnik Akceptacji Żony!!

Początkowo myślałem że to jakiś żart, ale okazało się że sformułowanie pojawia się w kilku tematach. Zainteresowany odwiedziłem inne forum i tam ...... to samo.

Wygląda że to realna wartość, wyznacznik..... coś jak index giełdowy :D HEHEHEHE

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, mnie ten WĄŻ bardzo zadziwia ;) Zupełnie nie widzę kobiet, jakby muzyka, dźwięk nie były ich pasją.  U mnie jest odwrotnie to ja walczyłam o przesuwanie, ustawianie kosztem salonu :) Nie przeszły poduszki za kolumnami, kolumny na środku salonu, ale udało się haha. Jest kompromis i mam to czego szukałam :) Piękne stereo z wokalistą w środku, a nie prawym głośniku ;)  Bardzo lubię ten efekt, kiedy słuchając bardzo cicho muzyki, słyszę pięknie wszystko, dźwięki sa wyraźne i mam to :) Mam wszystko czego potrzebowałam. Nie było łatwo, bo nie rozumiem dlaczego YPAO nie chciało mi pomóc. Kiedy ustawiałam mikrofon dokładnie w miejscu odsłuchu po kalibracji słyszałam bardziej dźwięk z prawej kolumny. I im bardzie szłam mikrofonem w lewą stronę tym wyraźniej grała ptawa kolumna, więc poszłam trochę w prawo. I dopiero wtedy wyszło idealnie. Tak więc punkt odsłuchu wg Ypao mam pół metra w prawo od miejca, w którym słucham. Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i wsparcie. Chociaż to dopiero początek, bo niedługo planuję stworzyc pokój specjalnie do kina :) A pojęcia mam zielone haha.

docelowo.jpg

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 1Ender napisał:

Można kota zamykać w drugim pokoju na czas odsłuchów. A po zakładać maskownice. ?

Kot ma swoje lata, nigdy niczego nie podrapał, wiec zaryzykowałam. :) 

Dźwięk jeszcze bardziej wyrazisty, a do tego jak wyglądają teraz, wow :) 

U mnie odsłuch trwa 12 godzin na dobę, więc cieżko byłoby go zamknąc na ten czas haha.

 

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...